Chcę dać córce staropolskie imię. Rodzina i przyjaciele je wyśmiali

Paulina nie rozumie, dlaczego inni próbują narzucać swoje zdanie.
Chcę dać córce staropolskie imię. Rodzina i przyjaciele je wyśmiali
Fot. Unsplash (Mathilde Langevin)
01.09.2021

Moja babcia miała na imię Władysława. Zmarła trzy lata temu, ale obiecałam sobie, że jeśli kiedyś będę miała córkę, nazwę ją po babci. Babcia Władzia była bardzo ważną kobietą w moim życiu, tak właściwie mnie wychowywała przez te kilka lat, gdy rodzice byli zagranicą.

Teraz jestem w ciąży i wiem już, że będzie to dziewczynka. Zgodnie ze swoim postanowieniem powiedziałam więc rodzinie i znajomym, jakie imię dla niej wymyśliłam. Wszyscy wyśmiali ten pomysł. Mała Władzia? Dla nich to brzmi głupio.

Zobacz także: Mam 27 lat i właśnie jestem w trzeciej ciąży…

Nie rozumiem, po co w ogóle mówią swoją opinię, skoro o nią nie proszę. Najważniejsze, że podoba się mnie i mojemu partnerowi. Poza tym to ukłon w stronę babci, która na pewno byłaby szczęśliwa, że jej prawnuczka otrzymała imię po niej.

Denerwują mnie przytyki rodziny i znajomych, ciągle namawiają mnie na zmianę zdania. Boli mnie to, że nie potrafią zaakceptować mojego wyboru.

Paulina

Polecane wideo

Jej obwisły brzuch pokochały setki tysięcy internautów. Mówią, że wygląda jak z obrazów Rubensa i grecka bogini
Jej obwisły brzuch pokochały setki tysięcy internautów. Mówią, że wygląda jak z obrazów Rubensa i grecka bogini - zdjęcie 1
Komentarze (175)
Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 07.09.2021 11:31
Nie przejmuj się. Moja znajoma napotkała takie same problemy, gdy chciała nadać imię Bolesław swojemu synkowi. I nadała. Teraz nikt nie zwraca na to uwagi. Mojemu wnukowi syn nadał imiona Jerzy Edward po dziadkach - też niepopularne dzisiaj. Ale już wszyscy zaakceptowali.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2021 10:02
Zawsze można używać jakiegoś skrótu do imienia , tutaj może być ,,Sława,, i już będzie ok. Jeśli dzieciaki podchwycą będą się do niej tak zwracać, a nie per ,,Władka,,
odpowiedz
Matylda (Ocena: 5) 07.09.2021 08:03
Moja mama była Władzia. Bardzo miłe imię dla córeczki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2021 09:21
Co Ty masz w głowie kobieto...chcesz skrzywdzić własne dziecko :( Rodzina dobrze podpowiada może zamiast upierać się przy swoim posłuchasz zdrowego rozsądku...
zobacz odpowiedzi (1)
używająca drugiego imienia (Ocena: 5) 04.09.2021 11:56
Jesteś głupia, serio. Świadomie, z premedytacją chcesz skrzywdzić dziecko przez swoje widzimisię. Sama mam staroświeckie imię i go nie cierpię, myślę nad tym żeby je zmienić. Od kiedy pamiętam przedstawiam się swoim drugim imieniem i na szczęście tak jestem kojarzona, w pracy i wszyscy znajomi zwracają się do mnie właśnie tym drugim imieniem. W szkole niektórzy mi dokuczali, przezywali "babcia". Nie znoszę sytuacji "oficjalnych" w urzędach itp gdy muszę posługiwać się imieniem z dowodu.
zobacz odpowiedzi (63)

Polecane dla Ciebie