Mam 27 lat i właśnie jestem w trzeciej ciąży…

Karolina planowała powrót do pracy, ale niespodziewanie zaszła w kolejną ciążę.
Mam 27 lat i właśnie jestem w trzeciej ciąży…
Fot. Unsplash (Derick McKinney)
27.08.2021

Zakochałam się w moim mężu jeszcze w liceum. Byliśmy parą, potem dwa razy się rozstawaliśmy, ale w końcu nasze drogi ponownie się zeszły. Doszliśmy oboje do wniosku, że chcemy być razem na dobre i na złe. Pobraliśmy się, gdy mieliśmy po 21 lat. Pierwsze dziecko pojawiło się półtora roku później.

Marysia jest moim największym szczęściem, podobnie jak Zuzia, która przyszła na świat po kolejnych dwóch latach. Odchowałam obie dziewczyny i sądziłam, że teraz wreszcie będę mogła pójść do pracy. Ze względu na obie ciąże nigdy nie pracowałam zawodowo. Utrzymywał nas mąż i pomagali nam rodzice oraz teściowie.

Zobacz także: On dalej ma Tindera, a jesteśmy razem już od 10 miesięcy…

Ja skończyłam administrację i chciałam szukać pracy w urzędzie. Teraz jednak okazało się, że znowu jestem w ciąży…

Nie planowaliśmy tego, to się po prostu stało. Z jednej strony staram się tym cieszyć, z drugiej kolejna ciąża chyba mnie przerasta. Mam 27 lat i troje dzieci, ostatnie w drodze. Ja naprawdę mam już dosyć siedzenia w domu i bycia na utrzymaniu wszystkich.

Teraz, jak spodziewam się dziecka, raczej nikt mnie nie zatrudni. Co mogłabym robić zarobkowo w mojej sytuacji, przynajmniej do rozwiązania? Może są tu kobiety w podobnej sytuacji do mojej.

Karolina

Polecane wideo

Co robią i jak wyglądają dzisiaj synowie Kory? Nie poszli w muzyczne ślady mamy
Co robią i jak wyglądają dzisiaj synowie Kory? Nie poszli w muzyczne ślady mamy - zdjęcie 1
Komentarze (144)
Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 1) 01.10.2021 14:42
Każdy kilogram obywatela szczególnym dobrem narodu. Gdybyś nie rodziła byłoby nas mniej, Polaków.
odpowiedz
Niestety bezdzietna (Ocena: 3) 02.09.2021 14:24
Ciesz się, kobieto! Teraz jest najlepszy czas do rodzenia dzieci. Jesteś płodna, zdrowa, masz siłę i energię. Za 10 lat będziesz mieć odchowane dzieci, które już staną się Twoimi partnerami. Wychowanie dzieci to też praca i kariera. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Na pracę poza domem masz czas.
zobacz odpowiedzi (3)
:-)) (Ocena: 3) 01.09.2021 20:45
No cóż, dzieci to radfość i troski. najważniejsze to świadome macieżyństwo, skoro było już dwoje to jest antykoncepcja na świecie a my zyjemy w 21 w i napewni jako 27 letnia kobieta wiedziałaś skąd się biorą dzieci bo już miałaś dwoje. Teraz zostało cieszyć się ciążą, potem maluszkiem i zacząć się zabezpieczać.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.09.2021 13:58
Naprawdę jest źle, sama mam "pod sobą" kilkanaście osób. Niestety okres jesienny, 3/4 kobiecej załogi nie przychodzi do pracy bo katarek, rotawirus, zamknięte przedszkole/żłobek itd.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2021 12:44
A mnie fascynuje, że nigdy nie pracowałaś zawodowo i wyobrażałaś sobie, że znajdziesz pracę w urzędzie... Tak bez żadnego doświadczenia...? Jesteś znowu w ciąży, stało się, ale może zainteresuj się zagadnieniem antykoncepcji i zacznij wreszcie pracować?
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie