Ciągle muszę mu udowadniać, że jestem lepsza od jego byłej

Często słyszę, że jestem lepsza, że cieszy się, że poprzedni związek się skończył. Ja natomiast czuję wewnętrzną rywalizację z Julią - pisze Kamila.
Ciągle muszę mu udowadniać, że jestem lepsza od jego byłej
Fot. Unsplash (Giorgio Trovato)
27.07.2021

Przeraża mnie własny strach przed eks mojego chłopaka, Julią. Oni byli ze sobą ponad 1,5 roku, kiedy poznałam Maćka. Spotkaliśmy się na domówce u znajomej. Przegadaliśmy całą noc, wymieniliśmy się numerami, z rana zaproszenia na fejsie, smsy i zaczęła się znajomość. 

On był z nią, ja właśnie skończyłam 3-letni związek. Spotkaliśmy się parę razy, mieliśmy mnóstwo wspólnych znajomych, wszystko szłoby idealnie, gdyby nie ona… Od początku byłam zazdrosna i zła, że on nadal z nią jest (temat ten nigdy nie był poruszany lecz status na facebooku, czy zdjęcia na telefonie mówiły swoje). W końcu powiedział mi, że ona z nim zerwała. Widać było, że chłopak podłamany, ja za to bardzo szczęśliwa. Parę tygodni później Julia chciała wrócić, ponoć bardzo zależało jej na naprawie związku, Maciek odmówił. 

Zobacz także: „Mąż ma prawo domagać się współżycia”. Radio Maryja radzi kobietom, jak być dobrą żoną w sypialni

Od tamtej pory spotykaliśmy się i jesteśmy ze sobą już prawie rok. Niestety, temat jego byłej dziewczyny wciąż krąży. Często wspomina, że ona miała taką bluzkę, czy że była nieco grubsza, wyższa etc. Niby rzucane niepozornie, ukradkiem ale jednak coś we mnie to budzi. 

Często słyszę, że jestem lepsza, że cieszy się, że poprzedni związek się skończył. Ja natomiast czuję wewnętrzną rywalizację z Julią. Ciągle przeglądam jej profil, kontroluję wpisy. Wiem, że nie ma kontaktu z Maćkiem już ponad pół roku, że nie żyją w zgodzie. 

Nie mam pojęcia co zrobić, żeby przestać myśleć o tej kobiecie.

Kamila

Polecane wideo

Internauci krytykują wystrój bajońsko drogiego domu Klaudii Halejcio: „Koszmarek”
Internauci krytykują wystrój bajońsko drogiego domu Klaudii Halejcio: „Koszmarek” - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 5) 29.07.2021 12:43
Dziewczyno uwierz w siebie, nie myśl o tym a wasza relacja będzie lepsza. Też kiedyś byłam chorobliwie zazdrosna i prawie straciłam mężczyznę mojego życia. Teraz już 3 lata po ślubie jesteśmy i dostałam od niego dzisiaj wielki kosz kwiatów z poczty kwiatowej. Szanujemy się, kochamy i przede wszystkim dużo rozmawiamy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.07.2021 21:06
nie martw sie, jak sie ma 17 lat, to tak wlasnie jest.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2021 21:23
Sama jesteś sobie winna. Po co się wtrącasz w czyjeś życie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2021 16:43
Minie mu, ale Ty musisz popracować nad swoją samoocena. Mój mąż na początku związku ciągle mówił o byłej, która próbowała zepsuć nam związek mimo że sama już dawno była w nowym. Byłam zdziwiona przyznam się szczerze bo wiedziałam że jestem bardzo atrakcyjna, a już na pewno lepsza od niej jednak jak wiadomo z wiekiem człowiek rozumie, że wygląd to nie wszystko. Jego była to pierwsza kobieta z którą spał i dla wrażliwych facetów na długo zostaje to w głowie. Też zaniżalo mi to samoocenę przez jakiś czas ale w końcu się ogarnęłam i zaczęłam podchodzić do związku na zasadzie " nie to nie , tego kwiatu jest pół światu i mówiłam że jak mu się coś nie podoba to droga wolna bo ja nie mam zamiaru być ta druga wiedząc że znajdzie się niejeden dla którego będę ta jedyna. Zaczęłam spowrotem wychodzić ze znajomymi, przestałam wchodzić na jej zdjecia bo wygląd nie ma nic do rzeczy, a świętowałam( może lubi ciemne oczy, może lubi niższe, może lubi tęższe ) itd...bezsens. w końcu zaczął za mną biegać jak wariat zakochany, teraz już mija 8 lat razem a ja przekonałam się że on nie ma określonego typu kobiety z wygladu- ładna to ładna, czarna ruda czy blondyna, ale pociągają go kobiety pewne siebie i taka mnie poznał i gdybym się nie ogarnęła to na pewno już dawno nie bylibyśmy para bo takie porównywanie się doprowadza do paranoi. Jedno jest pewne - nie pozwól mu na to żeby Cię porównywał z kimkolwiek powiedz coś w stylu " weź tej kobiety nawet ze mną nie porównuj, bo oboje dobrze wiemy że bardzo blado przy mnie wypada i na pewno nie będę nosiła tego co nosiła ona, jak szukasz jej kopii to droga wolna ."
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.07.2021 15:36
Co tu ukrywać, jesteś dla niego kołem ratunkowym, pocieszeniem po byłej. Ja bym zerwała z tym frajerem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie