Moja dorastająca córka zaczęła dziwnie się ubierać

Joanna nie wie, jak reagować na taki ubiór.
Moja dorastająca córka zaczęła dziwnie się ubierać
Fot. Unsplash (Mike Von)
08.07.2021

Niezbyt podoba mi się współczesna moda. Ubrania zniekształcają sylwetkę i mam trochę wrażenie, że im dziwniejszy ciuch, tym większy panuje na niego szał. Moja dorastająca córka jest niestety pod wpływem tych trendów. Potrafi założyć na siebie poszarpane spodnie z „pompowanymi” nogawkami, pstrokatą bluzkę i ciężkie buty na traktorze. A ma dopiero 12 lat!

Ja jej takich ubrań nie kupuję, ale dostaje pieniądze od dziadków, jak jeździmy do nich w odwiedziny. Potem wydaje je na takie ciuchy bez mojej wiedzy…

Zobacz także: Rodzice oczekują, że wrócę na wieś i zajmę się gospodarstwem

Ostatnio miałyśmy razem jechać do mojej koleżanki i zestroiła się w jakieś okropne przykrótkie różowe spodnie ze sztucznej skóry, sportowy stanik i długą dzierganą kamizelkę. Do tego oczywiście ukochane buciory na traktorze. Kazałam jej się przebrać i powiedziałam, że będzie mi wstyd iść z nią po ulicy. Wywiązała się awantura i córka w końcu została w domu, bo nie chciała się przebrać w jakąś normalną sukienkę.

Nie mam pojęcia, jak z nią rozmawiać, jak jej przemówić do rozsądku. Robi z siebie jakieś modowe dziwadło. Może samo jej to przejdzie za jakiś czas.

Joasia

Polecane wideo

„Dziewczyna bez wad”. Jak dzisiaj wygląda Veronica Bielik? (ZDJĘCIA)
„Dziewczyna bez wad”. Jak dzisiaj wygląda Veronica Bielik? (ZDJĘCIA) - zdjęcie 1
Komentarze (67)
Ocena: 4.33 / 5
lu (Ocena: 5) 04.08.2021 11:07
pewnie slucha gabber i cpie fete, nic nowego, to tylko subkultura.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.07.2021 20:11
Niech Pani da córce ubierać się tak jak chce, 12 lat to nie taki mały wiek. Córka powinna sama decydować o tym w co chcę się ubrać. Najwyraźniej w takich ubraniach czuje się najlepiej. Zabraniając jej ubierać się w co ona chcę tylko pogorszy Pani stosunki między córką bo Ona i tak nie posłucha i będzie dalej kupowała w tajemnicy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 13:08
Matko kobito, to tylko ubiór...! Myślałam że córka chce zrobić sobie jakieś dziary, tunele w uszach, deformacje na twarzy czy inne jakieś dziwactwa, daj jej żyć i ubierać się jak chce. Są wakacje, do szkoły będzie się ubierała przyzwoicie, a teraz daj jej zaszaleć. Ja pamiętam jak miałam 12-15 lat, to modne były dżinsowe miniówy dla nastolatek, przykrótkie sukienki plażowe, buty glany, bluzki z cekinami i udziwnione bluzki na ramiączkach. Mojej mamie też się nie podobały za bardzo moje ciuchy, ale nie miała wyjścia. Musiała to zaakceptować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 18:22
Może to i głupie pytanie ale czy twoja 12letnia córka sama się szwęda po galerii??
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.07.2021 10:24
Przeraża mnie jak niektóre tu komentuja, że "gowniara ma się słuchać", "wstyd z nią wyjść" itd. Jeśli będziecie traktować swoje dziecko jak g*wno, to nie zdziwcie się, że jak tylko się wyprowadzi, to nie będzie was odwiedzać ani dzwonić zapytać co słychać. Wy stare i sfrustrowane będziecie wtedy psioczyć, że "gowniara tak się odwdzięcza za to, ze ja wychowałam". Dzięki za takie wychowywanie. Tylko słabi ludzie cieszą się władza nad słabszym (dzieckiem pod ich opieka). Dziecko traktuje się z szacunkiem bez wzglledu na wiek i to, że jest bezbronne i niesamodzielne nie daje wam prawa pokazywać swojej pozornej władzy głupie babska.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie