Mam prawo jazdy, ale boję się jeździć samochodem

4 lata temu Kornelia zdała egzamin na prawo jazdy. Od tamtej pory jeździła autem tylko trzy razy.
Mam prawo jazdy, ale boję się jeździć samochodem
Fot. Unsplash (Trevor Buntin)
25.06.2021

W mojej rodzinie wszyscy są zmotoryzowani. Mama zawsze uwielbiała jeździć autem, ojciec podobnie. Starsza siostra zrobiła prawo jazdy tuż po 18-tce, a marzyła o tym na długo przed. Brat ma zrobione prawko i na samochód, i na motor. Tylko mnie jakoś nigdy nie ciągnęło ani do dwóch, ani do czterech kółek.

Na prawo jazdy zapisali mnie rodzice. To był ich prezent na moje 19. urodziny. Opłacili kurs, więc nie było wyboru, musiałam iść. W czasie nauki jazdy nie czułam się za kierownicą pewnie, ale zrzucałam to na karb stresu czy braku umiejętności. Po zdanym egzaminie, a zdałam jakimś cudem za pierwszym razem, ta pewność siebie jednak nadal się nie pojawiała.

Zobacz także: „Najgorsi kierowcy na drogach”. Chodzi o posiadaczy samochodów pewnej konkretnej marki

Rodzice wielokrotnie nalegali na to, żebym jeździła ich samochodem i szlifowała praktykę. Mówiłam im jednak, że nie chcę, że nie czuję się pewnie i odpuszczali. Potem poszłam na studia do innego miasta i temat ucichł.

Prawo jazdy mam już od 4 lat, ale jeździłam za kierownicą może ze trzy razy. Zazdroszczę wszystkim osobom, które podchodzą do tego tak pewnie. Ja za kółkiem czuję się fatalnie. Mam wrażenie, że zabłądzę, auto mi się zepsuje, przejadę kogoś albo będę miała zderzenie z innym samochodem. Wiem, że to głupie myślenie, ale tak właśnie mam.

Jestem jedyna? Czy jest tu ktoś, kto czuje podobnie do mnie?

Kornelia

Polecane wideo

Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat!
Oni w ogóle nie wyglądają na swój wiek. Nie uwierzysz, ile tak naprawdę mają lat! - zdjęcie 1
Komentarze (52)
Ocena: 4.92 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 16:34
Jestem kobietą, ale zgadzam się, najgorszymi kierowcami są co niektóre kobiety. Jedna mi wymusiła pierwszeństwo na rondzie (ch*j z tym że ja już byłam na tym rondzie), druga wjechała pod prąd w ulice jednokierunkową, następna przejechała na czerwonym świetle...po prostu masakra. I dziwić się że tyle wypadków i stłuczek, bo id1otki jeździć nie potrafią. Nie ma też co się dziwić facetom, że mają o nas takie zdanie. Co druga to chyba prawko znalazła w paczce Laysów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.06.2021 10:49
nie każdy się nadaje na kierowcę mówię tu głównie niestety o kobietach. Stają na pasach że nie można przejść, kiedyś jakaś kret.ynka trąbiła na mnie jak weszłam na pasy chyba nie zauważyła znaku przejście dla pieszych (nadjeżdżała z daleka i trąbiła) Strasznie mnie irytują takie osoby, nie nadajesz się to jedź komunikacją miejską!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.06.2021 13:49
Nie każdy musi jezdzić... Ja zawsze to czułam, mimo, że nie zdałam za 1 razem. Kupiłam samochód od razu po zdaniu i korzystam z wielką przyjemnością.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 19:37
Mam identycznie. Prawko zrobiłam 20 lat temu a jeżdżę jak juz naprawdę muszę. Nie lubie, boje się, mam stres itd . Nie każdy będzie kierowca 😉 pozdrawiam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 14:36
Nie ma co rozpaczać, wykup godziny z instruktorem i ćwicz. Luz będzie większy, bo nie ma widma egzaminu. Kurs i egzamin to zaledwie podstawy nauki.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie