Mój chłopak w żadnej pracy nie wytrzymuje dłużej niż dwa miesiące

Marcela chciałaby, żeby wreszcie zaczepił się gdzieś na dłużej.
Mój chłopak w żadnej pracy nie wytrzymuje dłużej niż dwa miesiące
Fot. Unsplash (Silviu Beniamin)
11.06.2021

Artur i ja spotykamy się od około roku. W tym czasie mój chłopak miał przynajmniej pięć różnych prac. W żadnej z nich nie pracował dłużej niż dwa miesiące. Miewał również kilkutygodniowe okresy, kiedy nie był zatrudniony nigdzie.

Za każdym razem, kiedy trafia do nowej firmy, mam nadzieję, że to już ta właściwa. Po jakimś czasie on jednak zaczyna na nią narzekać i szybko się zwalnia. Sytuacja wciąż się powtarza. Czasem przeszkadzają mu ludzie, czasem dojazd, czasem zarobki, czasem rodzaj umowy. Ciągle powtarza, że gdzieś tam czeka na niego ta właściwa praca.

Zobacz także: Milioner zdradza, jak osiągnąć sukces do trzydziestki. Jedna rzecz odróżniała go od rówieśników

Jego podejście trochę mnie niepokoi. To słabo wygląda w jego CV, że nigdzie nie jest w stanie zaczepić się na dłużej. Chwilę popracuje, zgarnia jedną lub dwie pensje, żeby mieć na bieżące rachunki, i się zmywa. Pierwszy raz mam do czynienia właśnie z takim podejściem.

Zwróciłam mu na to kiedyś uwagę, ale stwierdził wtedy, że powinnam go wspierać w jego decyzjach, zamiast robić mu wyrzuty. Dodał, że w naszym kraju trudno o dobrą pracę, dlatego on będzie szukał tak długo, dopóki wszystko będzie mu pasować.

Nie czuję się stabilnie przy Arturze, choć bardzo go kocham. Chciałabym z nim zamieszkać, ale obawiam się, że wtedy opłacanie rachunków byłoby głównie moim zmartwieniem, bo on ciągle skakałby od firmy do firmy.

Marcela

Polecane wideo

Tak wygląda pierwsza uczestniczka nowego sezonu „Top Model”. Zdobyła srebrny bilet
Tak wygląda pierwsza uczestniczka nowego sezonu „Top Model”. Zdobyła srebrny bilet - zdjęcie 1
Komentarze (103)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 17.06.2021 01:20
Straszny hejt w komentarzach. Ktoś wyrazi swoje zdanie (do którego przecież ma prawo) i od razu jest najgorszy. Ludzie, trochę szacunku do siebie nawzajem nikomu nie zaszkodzi.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 14.06.2021 22:08
Tez miałam takiego jakieś 10 lat temu... przypadkowo odnowiliśmy kontakt i na moje pytanie co porabia...? Ze nie ma dla niego pracy w tym mieście :x
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.06.2021 18:34
Widze, ze zdania są podzielone. On powinien popracować nad swoimi kwalifikacjami, nad nauka języków, dokształcić się. Są firmy marzeń, tylko ze widocznie z jego umiejętnościami nie chcą go wziąć i musi pracować tam, gdzie nie jest tak fajnie. Pokory mu brakuje i będzie tylko gorzej jeśli buduje cv na 2 miesięcznych okresach pracy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2021 13:50
Co za nierób
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.06.2021 17:40
Laska, nie marnuj życia na nieroba. Rzuć go i poszukaj kogoś normalnego.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie