Moja mama miała 17 lat, kiedy mnie urodziła. Strasznie się tego wstydzę

Anastazja twierdzi, że z tego powodu jej rodzina uznawana jest za patologiczną.
Moja mama miała 17 lat, kiedy mnie urodziła. Strasznie się tego wstydzę
Fot. Unsplash (Daniel Monteiro)
04.06.2021

Wiem, że nie powinnam tak mówić, ale od zawsze mnie to gryzie. Niby fajnie mieć młodą mamę, ale bez przesady. Moja zawsze kiedy szła na wywiadówkę, to niektórzy myśleli, że jest moją siostrą. Nie dość, że urodziła mnie wyjątkowo młodo, to jeszcze świetnie się trzyma.

Kocham ją z całego serca i nie zamieniłabym na inną, ale tak - to jest dla mnie problem. Zwłaszcza, kiedy ktoś pozna prawdę i zaczyna drążyć temat. Od razu słyszę głupie komentarze i widzę te podejrzliwe spojrzenie. Pewnie mają ją za łatwą, bo urodziła mnie jeszcze jako dziecko.

Zobacz także: Teściowej nie podoba się, że zamierzam się zaszczepić

Nie mam żadnego wpływu na to, że moja mama zaszła w ciążę mając 16 lat, a urodziła mnie dwa dni po 17. urodzinach. Kiedy szłam do pierwszej klasy podstawówki, to ona powinna kończyć dopiero studia. Niedawno stałam się pełnoletnia i dzieli nas już mniej lat, niż aktualnie mam...

Widzę, że niektórzy ludzie oceniają ją i mnie na tej podstawie. Pewnie jakaś patologia, bo kto to widział, żeby nastolatka trafiała na porodówkę. Powinna się uczyć na sprawdzian z matematyki, a nie płodzić dziecko. Między innymi dlatego cały czas zwlekam z pierwszym razem. Nie chciałabym popełnić jej błędu.

To mój największy autorytet i przyjaciel, ale nie ma się co oszukiwać - na macierzyństwo było o wiele za wcześnie. Dała sobie świetnie radę, to fakt. Tylko, że dla niektórych na zawsze pozostanie głupią dziewczyną, której rodzice nie przypilnowali.

Anastazja

 

Polecane wideo

Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj?
Uznano ją za właścicielkę największych policzków na świecie. Jak wygląda dzisiaj? - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 4.72 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2021 21:34
Mnie mama urodziła późno i zawsze miałam kompleks na tym punkcie, poza tym uważam też, że miałam przez to średnie dzieciństwo. Mam siostre starszą o kilkanaście lat i ona była wychowywana w nieco inny sposób niż ja, właśnie chyba ze względu na wiek mojej mamy, no po prostu moja siostra miała fajne dzieciństwo, jakieś spontaniczne wyjazdy, dużo zabawy itp. itd., natomiast okres mojego dzieciństwa przypadł na czas kiedy moja mama będąc po 40-tce po prostu zaczęła "dziadzieć". Wiem, że brzydkie określenie, ale taka prawda niestety. Siostra kilkanaście lat wcześniej biegała z moją mamą po plaży bawiąc się w berka, a ja bawiłam się sama ze sobą w domu, bo mama szyła mi sweterek na drutach. XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2021 13:03
Wolisz mieć stara babe za matkę niż młoda fajna mamuśkę? Nie wiesz co mówisz dzieciaku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.06.2021 06:19
Serio? W moim otoczeniu to właśnie takie ultra młode matki wzbudzały podziw wśród innych dzieciaków i ich rodziców, i też tego niektórym dzieciom zazdrościłam, bo ja za to wstydziłam się tego, że mnie rodzice późno spłodzili. Moja mama miała 38 lat, a tata 40 jak się urodziłam, od wczesnego dzieciństwa okłamywałam rówieśników, że moi rodzice nie żyją, i że zajmują się mną dziadkowie, bo zwyczajnie inni się z tego śmiali, i czasami nawet nauczyciele potrafili nakręcać dzieciaki przeciwko mnie. Tak, wiem, że to pierdoła, ale dla takiego powiedzmy 6-letniego dziecka to nie jest fajne, jak się wszyscy pytają czy to mama czy babcia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2021 17:58
Teraz to już bez znaczenia. Wyluzuj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2021 17:18
Moja mama urodziła mnie w wieku 10 lat, nie czuje wstydu. Ja również swoją córkę urodziłam w wieku lat 10, a ona swoją w tym samym wieku, jej córka również urodziła córkę w wieku lat 10. W ten sposób w wieku lat 35, mam córkę 25 letnia, wnuczka 15 letnia i prawnuczke 5 letnia. Moja matka jest również pra pra babcia dla mojej prawnuczki. Nie czujemy wstydu, za 5 lat spodziewamy się że i ja zostanę pra pra babcia A moja mama pra pra pra babcia.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie