Teściowej nie podoba się, że zamierzam się zaszczepić

Kamila jest zmęczona rozmowami na ten temat.
Teściowej nie podoba się, że zamierzam się zaszczepić
Fot. pexels
27.05.2021

W tym momencie nie ma obowiązku szczepień. Każdy ma wybór i może robić, co chce. Ja postanowiłam, że chcę się zaszczepić i mam termin wyznaczony na początek czerwca. Mój partner z kolei jest przeciwny szczepionkom na COVID-19, ale do mojej decyzji podchodzi z wyrozumiałością. W przeciwieństwie do jego mamy, która jak tylko dowiedziała się o moim planie, próbuje mnie odwieść od tego pomysłu.

U jej znajomych był przypadek, że jakiś kuzyn źle zareagował na szczepionkę. Dostał padaczki. Ja znam ryzyko, znam liczby, śledzę statystyki. To nie jest tak, że szczepionka na koronawirusa jest dla nas wyjątkowo niebezpieczna. Niesie za sobą ryzyko, JAK KAŻDA SZCZEPIONKA. Korzyści z zaszczepienia się są jednak o wiele większe, bo dzięki temu nabierzemy odporności i wszystko wróci do normalności.

Zobacz także: Co należy jeść przed szczepionką na COVID-19 oraz po niej?

Wolę 1-2 dni gorzej się poczuć po szczepionce niż przechodzić koronawirusa i przez dwa tygodnie ledwo oddychać. Nie ma jednak dnia, żeby „teściowa” nie wydzwaniała do mnie i nie straszyła mnie szczepionką. To męczące, bo ja już decyzję podjęłam. Jednym mój wybór może się podobać, innym nie, ale to ja go podejmuję. Jestem dorosła, odpowiadam do siebie. Jak ona by się czuła, gdybym codziennie do niej dzwoniła i namawiała ją na szczepienie? Straszyła chorobą, śmiercią, powikłaniami? Nie robię tego, bo szanuję to, że ona nie chce się szczepić.

Niech każdy w tym względzie robi, co chce, bo ciągłe słuchanie o słuszności lub niesłuszności danego wyboru jest po prostu irytujące.

Kamila

Polecane wideo

Wygrał Eurowizję i rozkochał w sobie miliony fanek. Kim jest Damiano David?
Wygrał Eurowizję i rozkochał w sobie miliony fanek. Kim jest Damiano David? - zdjęcie 1
Komentarze (105)
Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 5) 29.05.2021 19:37
Od szczepienia nie można dostać padaczki. Drgawek, co najwyżej. Padaczka to konkretna choroba, której objawem są drgawki. Drgawki z kolei nie oznaczają automatycznie chorowania na padaczkę, mogą być wywołane dużą ilością innych czynników. Nazywać drgawki padaczką, to jak zakaszleć i nazwać to od razu astmą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 16:17
teściowa mądrzejsza od ciebie...
zobacz odpowiedzi (7)
gość (Ocena: 1) 28.05.2021 15:36
Kiedyś to dopiero funkcjonował dobór naturalny. Nie było rodziny w której nie umarłby dziecko. Oczywiście wszyscy wiemy, że pewne choroby ot tak sobie zniknęły w populacji ludzkiej #ironia Ludzie rozumiem, że akurat ta szczepionka wywołuje duże kontrowersje, tempo produkcji jest zastanawiająco szybkie, ale pomyślcie sobie o jednym: -jak ogromne były nakłady finansowe na wyprodukowanie tej szczepionki -jak wiele koncernów/ naukowców było zaangażowanych w jej produkcję -jaki obecnie mamy rozwój biotechnologii, farmacji - jaki mamy przepływ informacji/ współpracy między ośrodkami naukowymi- firmami -czy kiedyś (biorąc pod uwagę dawny poziom chociażby medycyny) ktoś dokładnie sprawdzał wpływ szczepionek, leków - wszyscy wrzucają w siebie tony leków, antybiotyków, przeróżnych suplementów (nie zastanawiając się, czy nie zachodzą jakieś synergistyczne/ antagonistyczne działania, a może nawet po prostu toksyczne), wiele kobiet ot tak lekką ręką pchają w siebie tabletki antykoncepcyjne od 19 roku życia i wszystko jest niby w ich mniemaniu ok. Zatem zamiast obrzucać się wzajemnie błotem i uważać za najmądrzejszego w świecie, bo się przeczytało parę artykulików (nawet nie leżących koło prawdziwie naukowych), kilka stron internetowych, czy posłuchało bardzo zróżnicowanych opinii fachowców przemyślcie swoje zachowanie. Bo taką hipokryzją wali od większości osób, że to aż niesamowite (nagle wszyscy specjaliści prowadzący idealnie zdrowe i bezpieczne życie). Litości ludzie. Niech to będzie każdego z osobna decyzja, ale żadna z was nie jest mądra, czy mądrzejsza od drugiej, ponieważ nikt nie zna prawdy/ ewentualnych skutków wielu substancji, składników żywności, które wprowadzi do swojego organizmu. Nawet tych rzekomo przebadanych szczepionek. Reakcja konkretnego organizmu może być zupełnie nieprzewidywalna.
zobacz odpowiedzi (10)
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 10:51
Po prostu nie odbierać od niej telefonów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 06:47
Wszyscy się szczepić jak nie na covid to w dzieciństwie zapytaj jej na ile została już zaszczepiona..wszystkie są takie same !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie