Awansowałam w zbyt młodym wieku

Alina szybko zrobiła karierę. Twierdzi, że to był błąd.
Awansowałam w zbyt młodym wieku
Fot. Unsplash
26.05.2021

Zawsze byłam osobą ambitną, która nie bała się pracy. Od kiedy skończyłam 18 lat, chwytałam się różnych zajęć. Pomagałam w firmie rodziców, byłam kelnerką, udzielałam korepetycji. Nie dlatego, że w domu się nie przelewało. Chciałam coś robić, zdobywać doświadczenie w różnych branżach.

Zatrudnienie w obecnej firmie znalazłam jeszcze w trakcie studiów. Początkowo byłam tam na niskim stanowisku, uczyłam się wszystkiego i stopniowo zdobywałam coraz lepsze zlecenia i projekty. Po trzech latach byłam już w kadrze managerskiej i miałam pod sobą kilka osób. Po kolejnym półtora roku dostałam kolejny awans na wyższe stanowisko. Duża pensja, ogromna odpowiedzialność.

Początkowo rozpierała mnie duma, że w tak młodym wieku osiągnęłam tak dużo, ale szybko się przekonałam, że to był błąd. Po pierwsze żyję w ciągłym stresie. Nie mam czasu na spędzanie czasu tak, jak robią to moi rówieśnicy. Oni chodzą na spotkania, imprezy, randki. Ja nie mam kiedy tego robić.

Poza tym ludzie z mojego zespołu też nie są zachwyceni, bo w przeważającej ilości są to osoby starsze ode mnie. I nagle taka gówniara ma im polecenia wydawać…

Nie zamierzam póki co rezygnować z tej pracy, bo chcę mieć wpis w CV, że wytrzymałam na kierowniczym stanowisku dłużej niż kilka miesięcy. Z drugiej strony czuję, że coś mnie w życiu omija i że awans przyszedł za wcześnie. Życie ma się jedno…

Alina

Zobacz także: Mój partner nie dogaduje się z moim dzieckiem

Polecane wideo

W jakim domu mieszka Andrzej Piaseczny? Malownicza okolica i sielankowe wnętrza
W jakim domu mieszka Andrzej Piaseczny? Malownicza okolica i sielankowe wnętrza - zdjęcie 1
Komentarze (57)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.05.2021 14:13
Super! Ja np.mam juz 30 lat i jestem tylko kelnerka ... Perspektyw zero i depresja, bo z pensji ledwo na same podstawowe rzeczy tylko wystarcza
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 28.05.2021 16:41
Moja koleżanka również ma świetną pracę i ciężko jest jej sobie kogoś znaleźć na podobnym poziomie. A im więcej ma (samochód, mieszkanie) tym wyższą poprzeczkę ma jej potencjalny partner.
zobacz odpowiedzi (4)
Katarzyna (Ocena: 5) 27.05.2021 23:51
Rozumiem i współczuję użerania się od najmłodszych lat z całym zespołem.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 27.05.2021 02:02
Ja natomiast awansowałam w zbyt starym wieku, rok przed emeryturą zrobiono mnie prezesem mojej firmy, teraz chcą na mnie wpłynąć że bym nie szla na emeryturę jeszcze. Nie wiem co robić, wcześniej byłam bardziej zadowolona Plus mam wiele planów na emeryturę. Myślę że zrobili to złośliwie bo mówi się że nad prezesamj naszej firmy ciąży klątwa, każdy umiera tragicznie w ciągu kilku lat. Nie było też opcji żeby odmówić, bo bardzo wpływają na nas emocjonalnie, zarząd tej firmy manipuluje naszymi uczuciami, potem ciśnie tego prezesa aktualnego, a potem prezes nagle ginie tragicznie. Zarząd tej firmy mnie przeraża. Dodam że pracuje w organizacji mafijnej.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 26.05.2021 15:44
Nie pękaj, nie odpowiadasz własnym majątkiem więc jedyne co mogą Ci zrobić w najgorszym wypadku to Cię zwolnic. Odkładaj kasę i ciesz się ze stanowiska bo zbytnio się przejmujesz wielu marzy by być na Twoim miejscu. Ja się oduczyłam takiego przejmowania, cieszę się ze stanowiska i super kasy choć managerem jeszcze nie jestem, ale może kiedyś się to zmieni ;)
zobacz odpowiedzi (21)

Polecane dla Ciebie