Mój partner nie dogaduje się z moim dzieckiem

Patrycja obawia się o przyszłość związku.
Mój partner nie dogaduje się z moim dzieckiem
fot. Unsplash (Jonathan Borba)
20.05.2021

W wieku 21 lat urodziłam Julkę. Z jej tatą znałam się wtedy krótko, to była typowa wpadka. Mimo to zamieszkaliśmy razem i próbowaliśmy stworzyć rodzinę. Nie wyszło. Po 4 latach doszliśmy do wniosku, że dla nas wszystkich będzie lepiej, jeśli się rozstaniemy. Córka, mimo że była malutka, mocno to przeżyła. Starałam się jej to wszystko jakoś wynagrodzić i skupiłam się mocno na niej przez kolejne dwa lata. Nie spotykałam się wtedy z nikim. Moje życie prywatne zeszło na dalszy plan.

Córka się uspokoiła, pogodziła z sytuacją, ze swoim ojcem widuje się regularnie i już rozumie, że rodzice nie muszą mieszkać razem, żeby bardzo ją kochać. Uznałam więc, że być może to już właściwa pora, żebym wreszcie pomyślała też o sobie. Nie szukałam nikogo na siłę. To się po prostu stało. Poznałam Kacpra i się zakochałam.

Zobacz także: Mój mąż jest kiepskim ojcem. Wychowuję dzieci praktycznie sama…

Nie zatajałam przed nim, że mam dziecko. On jeszcze nie ma własnych dzieci, więc nie bardzo wiedział, jak się przy Julce zachować, co do niej mówić, i tak dalej. Ich pierwsze spotkanie nie należało do udanych. Julka też nie była do Kacpra dobrze nastawiona, ale to dziecko. Wiadomo, że od razu obcemu nie zaufa. Mojego partnera jednak tak to przyblokowało, że kolejne wizyty u nas w domu również nie przebiegły lepiej. Nie „zaiskrzyło” między nim a moim dzieckiem.

Julka wpada w zły nastrój, jak jej mówię, że odwiedzi nas Kacper. On też nie pała entuzjazmem, że córka go ignoruje lub niezbyt miło się do niego odzywa.

Zależy mi na moim dziecku, ale na związku też. Dajcie mi proszę jakieś porady, w jaki sposób poprawić ich relację. Chciałabym, żeby się polubili i chcieli spędzać czas wspólnie, we trójkę.

Patrycja

Polecane wideo

Miss Universe 2020 została wybrana. Kim jest najpiękniejsza kobieta na świecie?
Miss Universe 2020 została wybrana. Kim jest najpiękniejsza kobieta na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.65 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2021 14:17
Beka z propozycji górnolotnych rozmów z kaszojadem. Jak jej kupi parę prezentów to nagle będzie najlepszy "wujek" pod słońcem. Nie ma bardziej przekupnych istot od dzieci. Parę lalek i sprzętow i sama będzie pytać gdzie Kacperek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.05.2021 21:22
Porozmawiaj ze swoim dzieckiem , najlepiej pojedzcie gdzieś razem gdzie spędzicie miło czas i gdzie twoja córka będzie mogła się zaprzyjaźnić do twojego partnera i przekonać że wcale nie jest taki zły bedą mogli się wtedy lepiej poznać, być może Julka nie chce żebyś się spotykała z twoim chłopakiem dlatego że jak sama napisałaś po rozstaniu z jej biologicznym ojcem skupiałaś się tylko dla niej, być może i teraz chce żebyś poświęcała jej tyle uwagi i nie chce dzielić się tym z nikim innym , musisz dużo czasu spędzać z dzieckiem pokazać jej że przede wszystkim ona też jest dla ciebie ważna i pomimo związku z twoim partnerem nic się nie zmieni i nadal będziesz jej poświęcać tyle samo uwagi co przedtem, jeśli twój chłopak będzie dla ciebie ważniejszy od córki i będziesz poświęcała mu więcej czasu to w takim przypadku może od ciebie się odwrócić i być źle nastawiona do niego i wtedy już się nie polubią , więc musicie gdzieś razem się wybrać żeby pokazać julce że kochasz ją i przy okazji bedą mogli się lepiej poznać, pozdrawiam mam nadzieję że pomogłam. Ps : kiedyś też miałam taki problem i to pomogło 😉🙂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2021 10:47
Chyba czas żebyś postawiła tą swoją królewnę do pionu i nauczyła ją podstawowych zasad kultury. Ignorowanie albo niemiłe odzywanie się do dorosłego jest chamstwem. Jak uda jej się coś osiągnąć swoim zachowaniem w sensie że Kacper zniknie z twojego życia to młoda dopiero poczuje władzę że może w taki sposób pozbyć się każdego faceta. Sześciolatka ma rządzić twoim życiem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.05.2021 10:40
Popełniasz bardzo poważny błąd. Córka ma 6 lat i rozumie dużo więcej, niż Ci się wydaje. Nie możesz usprawiedliwiać jej zachowania tym, że jest dzieckiem, więc ma prawo się do niego źle odezwać. Partner przez to od początku jest na straconej pozycji i wcale się nie dziwię, że Wasza relacja nie jest poprawna. Musisz nad tym popracować.
odpowiedz
Katarzyna (Ocena: 5) 21.05.2021 23:43
Nikt mi nie wmówi, że takie rozwalone rodziny są normalne, a ich członkowie szczęśliwi. Teraz czekaj do 18 córki z partnerem.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie