Przegapiłam chyba moment na dziecko…

Ola zastanawia się, czy jej czas na bycie mamą minął bezpowrotnie.
Przegapiłam chyba moment na dziecko…
Fot. Unsplash (Benjamin Robyn Jespersen)
06.05.2021

Mam 36 lat, stałego partnera, własne mieszkanie i dobrą pracę. Nie jestem wierząca, więc nie zdecydowaliśmy się z Michałem na ślub. O dzieciach rozmawialiśmy kilka razy, ale zawsze decyzję o ciąży odkładaliśmy na nieokreślone potem. Woleliśmy podróżować, inwestować, spełniać się zawodowo. Teraz zostało mi 4 lata do 40-tki (Michał jest półtora roku starszy ode mnie) i uświadomiłam sobie, że ja chyba przegapiłam moment na dziecko. Nie z medycznego punktu widzenia, tylko psychicznego.

Czasem zastanawiam się, jakby to było zostać mamą i wydaje mi się, że spełniłabym się w tej roli. Kiedy sobie jednak myślę o tym, że teraz miałabym zajść w ciążę, kompletnie sobie tego nie wyobrażam. Chyba jestem już za stara i zbyt przyzwyczajona do swojego poukładanego trybu życia. Pieluchy, nieprzespane noce, ząbkowanie? Może gdybym była młodsza, miałabym w sobie większe pokłady cierpliwości.

Zobacz także: Poznałam eks mojego chłopaka. Jest śliczna…

To nie jest tak, że ja się boję macierzyństwa albo że nie lubię dzieci. Po prostu uświadomiłam sobie, że mój moment na bycie mamą chyba minął i nawet nie wiem, kiedy to się stało… Trudno mi to wyjaśnić, ale może ktoś ma podobne odczucia do moich?

Ola

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na maj
Horoskop MIŁOSNY na maj - zdjęcie 1
Komentarze (55)
Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 07:55
Mam to samo! Tzn. ja jestem 30stką ALE z mężem jesteśmy łącznie już 11 lat, ciągle uważam, że nas na dziecko nie stać mimo że mamy mieszkanie, samochody ale nie mamy grubszych oszczędności które pozwolą mi spać spokojnie, że w razie "w" mam za co żyć z dzieckiem czy opłacić mu lekarzy aby nie prosić rodziny o pieniądze . Zazdroszczę tym, które o tym nie myślą. Druga sprawa, ja bardzo cenię sobie to, że mogę w każdej chwili wyjść i zrobić co chcę czy też spać zaraz po pracy - a śpię bardzo dużo. Jeszcze teraz mąż zmienił pracę na taką w trybie delegacji, zastanawiam się też nad zmianą pracy a nie chcę zmienić pracy i zajść w ciąże bo to nie fair w stosunku do pracodawcy o i tak.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 10.05.2021 14:52
Rypałaś się na lewo i prawo a teraz....ch....nia?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2021 00:16
A ja jestem w niechcianej ciazy... :(
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 08.05.2021 17:48
Hm. Żeby wziąć ślub cywilny nie trzeba być wierzącym. Można żyć w konkubinacie, to nic złego, ale po co go tak durnie tłumaczyć?
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 07.05.2021 23:12
Ja tam bym chciala ;) ale ciężko o odpowiedniego faceta, nadającego sie na ojca.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie