Noszę rozmiar 42, ale lubię odsłaniać ciało. Ludzie mają z tym problem

„Uwielbiam swoje kształty” – twierdzi Dorota.
Noszę rozmiar 42, ale lubię odsłaniać ciało. Ludzie mają z tym problem
Fot. pexels (Karolina Grabowska)
01.05.2021

Parę lat temu w gazetach, w reklamach czy na wybiegu pojawiały się wyłącznie chude modelki. Patrzyłam na nie i wpadałam w kompleksy, bo ja nigdy nie byłam smukłą dziewczyną. Wydawało mi się, że muszę zakrywać się od stóp do głów, żeby nikogo nie drażnić swoimi kilogramami.

Od pewnego czasu na szczęście obserwuję, że mentalność producentów zmienia się. Modelki XXL pojawiają się na billboardach i w dużych kampaniach. Zewsząd słychać, że piękno ma różne rozmiary. Ja na przykład noszę rozmiar 42 i czuję się piękna. To mnie kosztowało sporo pracy nad samą sobą, nad własną samooceną, ale wygrałam to starcie. Kocham siebie, swoje ciało, swoje kształty. Dzisiaj nie mam problemu z tym, żeby je odsłaniać.

Często noszę sukienki i krótkie spódnice. Latem chodzę w szortach, a na plaży zamiast jednoczęściowego stroju mam na sobie bikini. Mam świadomość, że moje ciało jest dalekie od ideału. Mam rozstępy, cellulit, mój brzuch nie jest płaski. Ale czy z tego powodu mam się źle czuć we własnej skórze?

Widzę czasem na ulicy, jak ludzie patrzą na to, że odsłoniłam nogi, czy kawałek talii. Niektórzy się śmieją, inni coś dogadują. Mają problem z tym, jak wyglądam. Tylko dlaczego? Przecież to moje życie i moje ciało.

Dorota

Zobacz także: Mój mąż jest kiepskim ojcem. Wychowuję dzieci praktycznie sama…

Polecane wideo

Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021
Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.7 / 5
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 21:52
Moje pytanie to: ile masz lat? Nie będę strzelać konkretnym wiekiem, ale od pewnego momentu życia, niektórych ubrań po prostu nie wypada nosić. Dlatego może ludziom nie chodziło o wagę, a o wiek, stąd spojrzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 13:54
Przestańcie promować otyłość jako coś ,,pięknego,,!!! Nie, nie jest piękna i nigdy nie będzie. Ja mam kilkanaście kilo nadwagi i czuje się okropnie, nie mogę schudnąć, choćbym chciała, jestem załamana, a wy każecie się cieszyć z tego powodu !!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 08:22
Wiele szukałam i dużo razy się zraziłam. Odkąd stosuje figurena problem nadwagi zanika w znacznym stopniu. Polecam figurena koleżankom które szukają jakiegoś środka a nie wiedzą na co się zdecydować. Ja jestem już trochę doświadczona w tej kwestii. figurena to na prawdę dobry wybór. Można schudnąć kilkanaście kilogramów przez pełny okres kuracji 3 miesięcznej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 06:38
Ludziom wszystko przeszkadza ostatnio moja znajoma wyśmiała ludzi którzy są bladzi..stwoerdzila że jak tak można..także nie przejmuj się ludziom wszystko przeszkadza!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.05.2021 17:27
Co kto lubi i w czym komu wygodnie. Pamiętać warto o tym, że inaczej wygląda kobieta o wzroście 155 cm, a inaczej taka mająca 180 cm w tym samym rozmiarze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie