Boję się zaszczepić na COVID-19…

Monika wie, że szczepionka pomoże jej się uchronić przed wirusem, ale ma obawy.
Boję się zaszczepić na COVID-19…
Fot. pexels
21.04.2021

Rok temu, kiedy wybuchła pandemia, marzyłam o tym, żeby naukowcy szybko wynaleźli szczepionkę na wirusa. Bałam się o rodziców, o siebie, o znajomych. Śledziłam postępy prac badaczy i trzymałam kciuki, żeby wynaleźli skuteczną szczepionkę. Teraz, kiedy szczepienie jest w zasięgu ręki, mam jednak poważne obawy przed tym, czy powinnam ją przyjąć.

Lada moment ruszają zapisy dla 30-latków, a ja ciągle się zastanawiam, jak postąpić. Z jednej strony wiem, że to powstrzyma rozwój wirusa (nie jestem żadnym antyszczepionkowcem, żeby było jasne), ale z drugiej niepokoi mnie to, że szczepią nas czymś, co opracowali w rok. Nad szczepionkami pracuje się przecież latami i bada się ich wpływ na organizm. Tutaj jest dużo niewiadomych. W dodatku ciągle pojawiają się doniesienia o tym, że dwie dawki to będzie za mało i trzeba będzie przyjąć trzecią. A nawet taka ilość nie gwarantuje, że uodpornimy się na nowe mutacje Covid. Nie wspomnę już o możliwych skutkach ubocznych szczepienia, czyli gorączce, bólach ręki czy głowy.

Chciałabym tak po ludzku dopytać, czy Wy będziecie się szczepić? Też macie podobne obawy? Chętnie poczytam komentarze na ten temat. Doradzajmy sobie i wspierajmy się w tych chorych czasach.

Dziękuję,

Monika

Zobacz także: Znajomi mnie wyśmiewają, bo noszę maseczkę

Polecane wideo

Polska żywa Barbie skończyła 30 lat. Sprawdzamy, co słychać u Julii Dybowskiej
Polska żywa Barbie skończyła 30 lat. Sprawdzamy, co słychać u Julii Dybowskiej - zdjęcie 1
Komentarze (215)
Ocena: 4.7 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2021 20:03
Ludziom sie wydaje ze to 100% ochrony lub lzejszy przebieg a to rak nie dziala. Kolezanka szczepila sie 2 dawkami i jak kilka lat przeziebiona nawet nie byla tak miesiac byla non stpo przeziebiona ostatnio. Teraz (6 tyg po szczepionce) lezy z covidem w domu. Stracila wech, kaszle i ma 38 stopni wiec takie normalne objawy. Kazdy inaczej reaguje na szczepionke a niektorzy nie reaguja. A ludziom sie wydaje ze zamienia sie po tym w superbohaterów i worca do normalnosci...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2021 07:53
Jeżeli nie potraficie albo nie chce Wam się szukać informacji to wklejam jeszcze jako głowny komentarz: profesor Dolores Cahill “And I would say anyone who gets the mRNA injection, no matter what age you are, your life expectancy will be reduced to, you know, die if you’re in your thirties within five to ten years, and you probably will have allergy, neuro-cognitive issues, inflammation, and of course infertility is the major one" więc podsumowując jakie są możliwe skutki uboczne które mogą wystąpić za kilka lat? Choroby autoimmunologiczne, alergie, niepłodność, zapalenia, problemy neurologiczne. Czytajcie, słuchajcie informacji zanim bezrefleksyjnie polecicie za tłumem się zaszczepić bo jest mnóstwo informacji o toksyczności technologii mRNA np lekarz Margaret A. Liu "Toxicity of mRNA vaccines"
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 23.04.2021 19:39
koniec badan klinicznych nad szczepionką np firmy na P jest przewidziany na 2023 rok :) wnioski nasuwają się same, a barany wyśmiewają rozsądnych ktorzy nie chcą brac udziału w eksperymentach medycznych. Pozdro
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.04.2021 18:15
wyprowadziłam się zagranicę i jestem szczęśliwa, że nie należę już do społeczeństwa polskiego po tym, jak przeczytałam komentarze. zawsze bardziej interesowałam się nauką niż ploteczkami z drugiej ręki. może jako ciekawostkę przytoczę tu, że jedną z oznak niskiego IQ jest wiara w wiedzę ograniczoną dla marginalnej grupy, spiski, teorie. wszystko to pozwala takim osobom wierzyć, że są dzięki tej wiedzy lepsi. pozdrawiam antyszczepionkowców i szczerze współczuję społeczeństwu polskiemu, że tak mało zostało wyedukowanych jednostek.
zobacz odpowiedzi (2)
M (Ocena: 5) 23.04.2021 10:51
oby jak najszybciej się ta szopka skończyła i wyszczepili kowidiotów żeby można było wrócić do normalności
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie