Mój ojciec mnie śledzi…

Ania czuje się obserwowana na każdym kroku.
Mój ojciec mnie śledzi…
Fot. Unsplash (Jonathan Cooper)
09.04.2021

Miałam bardzo trudne dzieciństwo. Ojciec nadużywał alkoholu i miał ciężką rękę. Nie tylko do mamy, ale też do mnie i do moich dwóch sióstr. Na szczęście dla nas mama rozwiodła się z nim, kiedy byłam w szkole podstawowej. Od tamtej pory nie mieszkaliśmy już razem, a ojca przestałam widywać, bo wyjechał zagranicę.

Przez te wszystkie lata próbował się ze mną kontaktować na Facebooku. Czasem coś mu odpisywałam, czasem nie. Spotkaniem jednak nie byłam zainteresowana, bo ciągle mam żal o to, jakie zafundował mi dzieciństwo. Nie wiem, czy się zmienił albo czy żałuje tego, jaki był kiedyś. Nie bardzo już mnie to obchodzi.

Zobacz także: Zajmowanie się dziećmi i domem to JEST praca!

Chyba po wybuchu pandemii ojciec wrócił do kraju. Zaczął do mnie i moich sióstr pisać jeszcze częściej niż wcześniej. Nalegał na spotkanie, chciał się pogodzić i „odzyskać córki”. Moje siostry się z nim spotkały kilka razy, ale ja nie chciałam. W końcu doszło do tego, że on chyba zaczął mnie śledzić.

Czasem mi się wydaje, że go widzę siedzącego w samochodzie. A właściwie mi się nie wydaje, ja to wiem. Pojawia się akurat tam, gdzie jestem ja. Nigdy do mnie nie podszedł, nie zagadał, ale czuję się obserwowana na każdym kroku. Przeraża mnie jego zachowanie, bo skoro piszę mu, że nie chcę go widzieć to śledzenie mnie nie poprawi naszej relacji… Jak się go pozbyć z mojego życia? Przecież nie zgłoszę na policję, że własny ojciec za mną chodzi, skoro nawet nic do mnie nie mówi...

Ania

Polecane wideo

„Najbardziej lubię w sobie brodę”. 27-latka nigdy nie goliła zarostu i nie zamierza zacząć
„Najbardziej lubię w sobie brodę”. 27-latka nigdy nie goliła zarostu i nie zamierza zacząć - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.04.2021 11:42
A nie lepiej byłoby się z nim spotkać, choćby po to by wygarnąć wszystko a na koniec powiedzieć ze nie życzysz sobie kontaktów? Bo wyglada na to że masz w sobie sporo złości która nie może znaleźć ujścia. Spotkanie byłoby dobre dla obu stron: ty wyrzucisz z sobie to co cię boli a on być może wtedy odpuści. Czas zamknąć pewien rozdział. Mam wrażenie że ty bardziej potrzebujesz tego spotkania niż on.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2021 05:14
masz anioła stróża, nie rób nic głupiego, każdy przed śmiercią chce się zmienić pewnie wie ze robił źle, przecież całe życie nie będziesz żyła w nienawiści, on odejdzie a nienawiść ci zostanie i może ty biedzisz taka sama dla swoich dzieci jak on dla ciebie , czas zaakceptować smutna prawdę, i ruszyć dalej, skoro nie podchodzi i zaczepia to respektuje twój wybór
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.04.2021 17:49
Powinnaś zgłosić, to jest nękanie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2021 12:21
Powiedz matce, jak ona to widzi. Ja napisałabym mu to co tutaj nam napisałaś, że jego śledzenie nie poprawi waszej relacji i żeby dał ci spokój i że nie żartujesz. Wspomnij mu też że stalking jest karalny i na to jest paragraf, więc ma przestać cię nachodzić, bo zgłosisz to tam gdzie trzeba. Jeśli ma sądowny zakaz zbliżania się do was, to powinien odpuścić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2021 10:48
właśnie oczywiście, że to trzeba zgłosić na policje! sorry ale jaki z niego ojciec? to nie jest normalne a ty możliwe, że znajdujesz się w niebezpieczeństwie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie