Zajmowanie się dziećmi i domem to JEST praca!

Basia od 4 lat jest mamą.
Zajmowanie się dziećmi i domem to JEST praca!
Fot. Unsplash (Sergiu Valena)
08.04.2021

Kocham swoje dzieci ponad wszystko i nigdy nie będę żałować tego, że zostałam mamą. Wiadomo, że bywa różnie. Czasem jest naprawdę bardzo ciężko, ale miłość moich synów to największy skarb, jaki mam. Poświęcam im mnóstwo uwagi. Zajmuję się nimi codziennie i staram się, żeby niczego im nie brakowało. Mąż zajmuje się pracą zawodową, ale ja też pracuję. Jako mama na pełny etat.

Zobacz także: Ksiądz o dzieciach z in vitro: „To produkt, a nie byt. To zwierzę, a nie istota”

Może niektórzy wyobrażają sobie, że siedzę cały dzień przed telewizorem albo z kawką i gazetką. Nie, nie jest tak. Mało śpię, bo chłopcy często budzą się w nocy. Czasem jednego uśpię, a budzi się drugi. Codziennie piorę, prasuję. Gotuję, sprzątam, robię zakupy. Bawię się z dziećmi, karmię je, myję, ubieram, przebieram i tak w kółko. Dla większości ludzi nie jest to jednak praca. Tylko dlatego, że nie wychodzę codziennie w garsonce do biura… To niesprawiedliwe i myślę, że nie jestem jedyną mamą, która czuje się z tego powodu niedoceniona.

Nawet w mojej własnej rodzinie są ciotki, wujowie czy kuzyni, którzy ciągle dopytują, kiedy wreszcie zajmę się normalną pracą. A ta, którą wykonuję na co dzień w domu, to przepraszam jaka jest? Żadna? Nienormalna? Moje dzieci będą małe tylko przez pewien czas. Chcę widzieć, jak się rozwijają, chcę być przy nich, gdy będą mnie potrzebować. Czas spędzony z nimi jest dla mnie wartością.

Basia

Polecane wideo

Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna
Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna - zdjęcie 1
Komentarze (142)
Ocena: 4.97 / 5
gość (Ocena: 5) 15.04.2021 10:08
Praca matki z dzieckiem ,plus obowiązki typu gotowanie sprzątanie, czasem pomoc w nauce. Jest niewymierna, bywa też tak że ambicje ziecka, ogrom zajęć poza obowiązkowymi akcjami szkolnymi zwyczajnie je przerasta. W takich sytuacjach różnic jest nieodzowną pomocą. Owoce tj pracy zbiera się później, często okupione niską emeryturą, ale warto.
zobacz odpowiedzi (1)
Monika (Ocena: 5) 14.04.2021 20:47
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możecie zobaczyć na : http://panieonline.pl/monika
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 21:13
Zobaczycie dopiero w przyszłości jak procentuje bycie przy dzieciach przez pierwsze lata Zostawianie z obcymi w przedszkolu to potem tylko patologia i brak wiary we własne siły
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 13:04
Znowu uzasadnienie swojego lenistwa. Bez przesady z dziećmi nie ma, aż tyle roboty szczególnie po pierwszym roku życia. Zgodzę się, że jest ciężko z noworodkiem czy młodszym niemowlakiem... Praca to praca, a dzieci to życie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.04.2021 20:35
A ja nie pracuję zawodowo ani w domu :-) Mam panie do sprzątania i jedzenie - catering dietetyczny Zajmuję się tylko przyjemnościami
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie