Zajmowanie się dziećmi i domem to JEST praca!

Basia od 4 lat jest mamą.
Zajmowanie się dziećmi i domem to JEST praca!
Fot. Unsplash (Sergiu Valena)
02.08.2021

Kocham swoje dzieci ponad wszystko i nigdy nie będę żałować tego, że zostałam mamą. Wiadomo, że bywa różnie. Czasem jest naprawdę bardzo ciężko, ale miłość moich synów to największy skarb, jaki mam. Poświęcam im mnóstwo uwagi. Zajmuję się nimi codziennie i staram się, żeby niczego im nie brakowało. Mąż zajmuje się pracą zawodową, ale ja też pracuję. Jako mama na pełny etat.

Zobacz także: Ksiądz o dzieciach z in vitro: „To produkt, a nie byt. To zwierzę, a nie istota”

Może niektórzy wyobrażają sobie, że siedzę cały dzień przed telewizorem albo z kawką i gazetką. Nie, nie jest tak. Mało śpię, bo chłopcy często budzą się w nocy. Czasem jednego uśpię, a budzi się drugi. Codziennie piorę, prasuję. Gotuję, sprzątam, robię zakupy. Bawię się z dziećmi, karmię je, myję, ubieram, przebieram i tak w kółko. Dla większości ludzi nie jest to jednak praca. Tylko dlatego, że nie wychodzę codziennie w garsonce do biura… To niesprawiedliwe i myślę, że nie jestem jedyną mamą, która czuje się z tego powodu niedoceniona.

Nawet w mojej własnej rodzinie są ciotki, wujowie czy kuzyni, którzy ciągle dopytują, kiedy wreszcie zajmę się normalną pracą. A ta, którą wykonuję na co dzień w domu, to przepraszam jaka jest? Żadna? Nienormalna? Moje dzieci będą małe tylko przez pewien czas. Chcę widzieć, jak się rozwijają, chcę być przy nich, gdy będą mnie potrzebować. Czas spędzony z nimi jest dla mnie wartością.

Basia

Polecane wideo

Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna
Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna - zdjęcie 1
Komentarze (188)
Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) dzisiaj 14:33
Być niepracującą z wyboru maDeczką (nie mówię tu o malutkich bobasach) to gorszy wstyd niż być prostyrutką. Brzydzę się takimi leniami i pasożytami.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) dzisiaj 14:17
O co to wielkie halo? Przecież bądź co bądź to mąż płaci za wszystkie wymysły takiej kobiety. Więc to jest jej zapłata. Sama nie musi się dorzucać do domowego budżetu.
odpowiedz
Aka (Ocena: 5) dzisiaj 13:53
Praca jest wtedy kiedy dostajesz za nią pieniądze. Ty się po prostu zajmujesz własną rodziną xD
zobacz odpowiedzi (3)
M (Ocena: 5) dzisiaj 11:02
w PRLu jedyne co się im udało to przymus pracy. Powinno to rozwiązanie wrócić bo jak widzę roszczeniowe, niepracujące maDki nic tylko dej i dej i jaka ona zarobiona to sobie myślę, że powinien wrócić obowiązek pracy zawodowej.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) dzisiaj 10:50
To po co dzieci robiłaś? Przecież to wolny wybór. Każdy człowiek powinien normalnie pracować. Co mają powiedzieć kobiety, które pracują i mają dzieci. To powinna być norma.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie