Mój mąż przytył 30 kilogramów

Sandra zachęca go do diety i sportu, ale bezskutecznie.
Mój mąż przytył 30 kilogramów
Fot. Unsplash
04.08.2021

Mój mąż zawsze był przystojnym, zadbanym mężczyzną. Koleżanki zazdrościły mi takiego faceta i w czasie naszych rozmów wielokrotnie podkreślały, że ja to mam szczęście. Wysportowany, smukły, zawsze dobrze ogolony i ścięty. Od dłuższego czasu dzieje się z nim jednak coś niepokojącego. Zaczęło się jeszcze przed pandemią.

Nagle stracił zainteresowanie sportem. Przestał chodzić na siłownię, a jedyny sport, z jakim ma obecnie do czynienia to ten, który akurat leci w telewizji. Ciągle coś podjada, ma słabość do chipsów i napojów gazowanych, za którymi nigdy nie przepadał. Pije też dużo piwa, zamawia często fast foody, choć ja niemal codziennie robię normalny obiad. Efekt jest taki, że przytył już prawie 30 kg i w niczym nie przypomina przystojnego faceta, w którym się zakochałam i z którym wzięłam ślub.

Najpierw próbowałam rozmawiać z nim żartobliwie, że przydałoby się, żeby zrzucił brzuszek, ale to nie przyniosło efektu. Teraz kłócimy się często o jego dietę, praktycznie nie sypiamy ze sobą, bo mąż mnie nie pociąga. Nasze dziecko widzi, co się dzieje, w dodatku ojciec daje mu złe wzorce, jedząc na co dzień takie śmieci.

Może on ma depresję? Nie wiem, skąd u niego taka nagła przemiana na gorsze…

Sandra

Zobacz także: On myśli, że jesteśmy razem, bo ze sobą spaliśmy…

Polecane wideo

Włosy są im zbędne. Powstał ranking najprzystojniejszych łysych mężczyzn na świecie
Włosy są im zbędne. Powstał ranking najprzystojniejszych łysych mężczyzn na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (39)
Ocena: 4.79 / 5
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 17:01
Mhmm jak mój facet przytył 20 kg to ja się szczerze mówiąc cieszyłam. Wcześniej był po prostu szczupły. Teraz ma więcej ciała i zaczął mnie o wiele bardziej kręcić i podniecać w łóżku. Czuję się przy nim lepiej i ogólnie ma więcej siły. Wcześniej miałam wrażenie, że jak zawieje wiatr nieco mocniej to się złamie albo go porwie. Teraz jest postawnym mężczyzną i w łóżku stał się bardziej zdecydowany i ma więcej finezji.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 15:59
A ty pewnie jesteś ideałem..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 11:43
Gdyby był artykuł o mężczyźnie który mówi ze jego kobieta przytyła 30 kg i nie potrafi jej namówić do schudnięcia, nagle wylałby jad w komentarzach o bodyposivity, powinien ją kochać nawet grubą, nie zasługuje na nią, jest płytki bo patrzy na wyglad itp Ale gdy wchodzi w gre relacja z takim mężczyzną to nagle wszystkie nie chciałyby być z takim obleśnym zapuszczonym dziadem. Hipokryzja xd
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 10:26
Ok, powtórzony artykuł, ale na ważny temat. Kilka razy zastanawiałam się, co bym zrobiła w takiej sytuacji, ustaliliśmy też z mężem plan działania. Po pierwsze, taka nagła zmiana zazwyczaj nie bierze się znikąd. Trzeba wykluczyć depresję. Czy mąż stracił pracę? Miał jakiś poważny kryzys? Ktoś zmarł z jego bliskich? Tu konieczna jest rozmowa i może pomóc specjalisty. Jeśli to nie dlatego, to należy się zastanowić, dlaczego mu już nie zależy? Może on cale życie ćwiczył, a Ty jesteś pulpetem i w końcu pomyślał, że nie warto wypruwac sobie żył dla kogoś, kto sam nie dba o siebie? Albo zostawiła go kochanka i nie ma już tej motywacji? To oczywiście najgorsze scenariusze, ale nie można ich wykluczyć. Według mnie, nie kłótnia, tylko rozmowa, przelicz ile wydaje na śmieciowe żarcie i mu po prostu przegadaj ze względu na finanse i zdrowie. Powiedz, że nie chcesz w domu takiego jedzenia, bo jak dziecko utyje, to będą się znęcać nad nim w szkole (taka prawda). No i może inicjuj ruch? Zaproponuj wycieczkę rowerową, spacer po górach, weekendowy kurs wspinaczki? Jeśli nic nie zadziała i za rok będzie dalej jak dzisiaj, to go zostaw. Nie że względu na wygląd, tylko że względu na brak poszanowania własnego ciała i Twoich potrzeb, ale zanim to wszystko, to zrób rachunek sumienia. Czy kiedy Ty się nim chwaliłaś, on mógł chwalić się Tobą? Gdybym ja miała problem, chciałabym żeby mój mąż spróbował mi pomóc na kilka sposobów, zanim odpuści, ale nie oczekiwałabym od niego, żeby tkwił jak męczennik przy spasionej marudzie bo mi się już odechciało życia. Styl życia, dieta i tak dalej, to czynniki, które decydują podczas zawierania związków. Jeśli nagle z dopasowania wpadamy w przeciwległe skrajności, to wiadomo, że jedna strona ma prawo się czuć oszukana.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.08.2021 08:54
Toć to stary artykuł, nawet zostały stare komentarze z kwietnia. Żenada !
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie