Moja siostra jest uzależniona od zakupów przez Internet

Gosia obserwuje to z niepokojem.
Moja siostra jest uzależniona od zakupów przez Internet
Fot. Unsplash (Charles Deluvio)
26.03.2021

Siostra jest ode mnie młodsza o 4 lata. Mieszkamy razem w mieszkaniu po naszej babci. Między nami bywa różnie, jak to w rodzinie, ale ogólnie nie narzekam. Dobrze mieć obok kogoś bliskiego.

Od kiedy zaczęła się pandemia, moja siostra ciężko znosi tę sytuację. Zawsze była osobą bardzo aktywną, wszędzie jej było pełno. Siłownia, imprezy, spotkania z koleżankami. Od dłuższego czasu jej jedyną rozrywką stały się jednak zakupy przez Internet. Wydaje na nie ogromne sumy pieniędzy, nic nie odkłada sobie na czarną godzinę.

Zobacz także: On myśli, że jesteśmy razem, bo ze sobą spaliśmy…

Kilka razy w tygodniu są u nas kurierzy z nowymi ubraniami, butami, torebkami, plakatami, doniczkami, firankami, a nawet garnkami. Jak ją pytam, po co to zamawia, to mówi, że przecież rzeczy, które miałyśmy do tej pory są już stare i zużyte. To nieprawda. Jej szafa dosłownie pęka w szwach, a nowe graty wylewają się ze wszystkich pomieszczeń. Nie wiem, jak mam jej przemówić do rozsądku. Na dźwięk dzwonka dosłownie krew mnie zalewa, bo wiem, że to kurier z kolejną niepotrzebną rzeczą.

Z jednej strony mnie to złości, z drugiej się o nią martwię. Może powinnam z nią pójść do psychologa?

Gosia

Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Napisz na adres [email protected] Gwarantujemy pełną anonimowość.

Polecane wideo

Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Co to oznacza dla Twojego znaku zodiaku?
Rozpoczyna się nowy rok astrologiczny. Co to oznacza dla Twojego znaku zodiaku? - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.03.2021 23:15
Też jestem uzależniona. To wynik niestety kompleksów wynikających z tragicznej biedy, której moja rodzina doznała, kiedy byłam nastolatką, czyli w wieku, kiedy szczególnie nie ma się dystansu i kwestia wyglądu, ciuchów, fryzjera jest kwestią życiową po prostu... W odróżnieniu od tej siostry, umiem stanąć twardo na nogach, nie zadłużać się na to i nie kupować rzeczy niepotrzebnych, i dziwnych wynalazków z Chin, nie mówiąc już o kolorowych ciuszkach tworzonych w photoshopie. Mam długie okresy nie kupowania i oszczędzania - i niestety ciągi, kiedy kupuję bardzo dużo. Ale zawsze są to rzeczy potrzebne. Teraz urządzam mieszkanie, mam na to zaoszczędzone pieniądze i mogę kupować, kupować, kupować - i powiem Wam, że od wielu lat nie byłam tak szczęśliwa, jak teraz :(
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 27.03.2021 15:06
Zajmij się swoją kuciapa szlaufie a siostrę zostaw w spokoju!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2021 19:22
A skąd ona ma na to pieniądze ? Jak tylko siedzi w sieci i zamawia to co nie pracuje ?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.03.2021 09:18
Bzdura! Po prostu siostra nie ma co ze soba zrobic i przeniosla swoje zycie w realu, do zycia w sieci. Bo co innego mamy obecnie robic? Rekompensuje sobie utrate wolnosci i tyle. Do psychiatry nalezaloby dac naszych rzadzacych z morawieckim na czele i spytac, co oni maja w tych glowach, ze nam wolnosc odbieraja. Wolnosc zycia na zenwtrz, realnego. Normalnej przejazdzki rowerem, pojscia na silownie, spaceru bez maski, spotkania z przyjaciolki, pojscia na impreze potanczyc, pospiewac.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 26.03.2021 08:40
To choroba.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie