Mam 32 lata i nadal mieszkam z rodzicami

Marlena nie jest z tego dumna, ale nie ma innego wyjścia.
Mam 32 lata i nadal mieszkam z rodzicami
Fot. Unsplash (Jessica Arends)
11.08.2021

Zawsze mi się wydawało, że po maturze wyprowadzę się od rodziców. Pójdę na studia, zamieszkam z jakąś koleżanką, a po kilku latach wezmę kredyt na własne mieszkanie. Nic z tego nie wyszło. Pech polega na tym, że pochodzę z Warszawy i na studia poszłam również do stolicy. Rodzice uznali wtedy, że bez sensu, abym wydawała pieniądze na wynajem mieszkania u obcych, skoro mogę nadal mieszkać z nimi. Najpierw pomysł średnio mi się podobał, ale potem uznałam, że w sumie mają rację. I tak minęły całe studia pod ich dachem.

Z jednej strony było to wygodne, bo wszystko wyprane, ugotowane, podane pod nos, a z drugiej nie miałam żadnej studenckiej swobody. Musiałam mówić rodzicom, o której idę na imprezę i do kogo, zupełnie jak w liceum.

Zobacz także: On myśli, że jesteśmy razem, bo ze sobą spaliśmy…

Mimo wszystko przyzwyczaiłam się do tego. Potem pracowałam w różnych miejscach, ale jestem po studiach humanistycznych, więc zazwyczaj były to drobne zlecenia, umowy o dzieło, marna pensja. W Warszawie trudno się z takiej utrzymać i samodzielnie płacić rachunki. Korzystałam więc z tego, że mogę mieszkać u rodziców i raz na jakiś czas dołożyć się do rachunków. Przez te wszystkie lata próbowałam coś oszczędzić, odłożyć, ale to trudne przy tak niskich zarobkach. Nie stać mnie na wkład własny, rodzice też nie są przecież milionerami. Przez pandemię z pracą zrobiło się jeszcze trudniej. Efekt jest więc taki, że w wieku 32 lat nadal mieszkam z rodzicami…

Nie widzę póki co innego rozwiązania, bo wynajem potwornie drogi, a chyba już nie umiałabym mieszkać po studencku, z kimś obcym i gnieździć się w jednym pokoiku. Może jak pandemia minie to uda mi się znaleźć lepiej płatną pracę i wreszcie zacząć życie we własnym M.

Marlena

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza stewardessa na świecie. Możesz spotkać ją w znanych liniach lotniczych
Tak wygląda najpiękniejsza stewardessa na świecie. Możesz spotkać ją w znanych liniach lotniczych - zdjęcie 1
Komentarze (90)
Ocena: 4.87 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2022 13:11
Zaraz po studiach - 2 staże (1000 zł), umowa zlecenie + mobbing (jednostka samorządowa, wciskanie swoich). Praca w branzy turystycznej - sezonowość zatrudnienia, warunki pracy niezgodne z kodeksem pracy. Do pepco złożyłam - odmowa na e-mailu (może dlatego, że mam wyższe wykształcenie?), na kase.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.08.2021 20:29
Mając tyle lat i mieszkając z rodzicami nie powinno być problemem odłożenie na wkład własny, litości
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2021 18:51
Wstydem jest bycie pasożytem a nie mieszkanie z rodzicami - wiele osób myli ze sobą te pojęcia ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2021 18:50
"jestem po studiach humanistycznych" - i wszystko jasne, tyle w temacie.
zobacz odpowiedzi (1)
Paula (Ocena: 5) 12.08.2021 21:51
Zastanawia mnie skąd taka burzliwa dyskusja w temacie? Każdy mieszka jak chce i nikomu nic do tego
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie