Bratowa mnie nie szanuje

Oliwia nie ma najlepszych relacji z żoną swojego brata.
Bratowa mnie nie szanuje
Fot. Unsplash (Briana Tozour)
11.03.2021

Mój brat i jego żona niedawno przeprowadzili się do Warszawy. Wcześniej mieszkali na południu Polski, więc poza telefonami, mieliśmy ze sobą raczej sporadyczny kontakt. Ja z bratową, Pauliną, rozmawiałam przez komórkę bardzo rzadko, częściej dzwoniłam do mojego brata, żeby dowiedzieć się, co u niego. Nigdy nie pałałam do niej specjalną sympatią, ale też nie mogę powiedzieć, że jej nie lubiłam. Po prostu nie złapałyśmy przyjacielskiej relacji, ale może to wynikać z tego, że ja jestem młodsza od mojego brata i od niej o 11 lat. Przy takiej różnicy wieku po prostu trudniej o wspólne zainteresowania i tematy.

Zobacz także: Straszna wizja Jackowskiego. „Jednego dnia wszystko runie”

Od kiedy się przenieśli do stolicy widzę jednak, że bratowa jest w stosunku do mnie bardzo niemiła. Nie szanuje mnie. Brat zaprosił mnie na obiad, a ona przez cały czas naśmiewała się z tego, że jestem wegetarianką i że specjalnie dla mnie musiała osobne dania szykować, bo ona i brat uwielbiają mięso. Skrytykowała też mój ubiór, bo powiedziała: „Jaka dziwna teraz ta moda” (miałam na sobie mom jeans i białą koszulę). Dogryzała mi też mówiąc, że ona w moim wieku już dawno świetnie zarabiała.

Robiła to wszystko niby z uśmiechem, głównie jak mój brat nie słyszał, więc obserwator z boku mógłby uznać, że nic takiego się nie dzieje i że wyolbrzymiam. Ja jednak czułam, że ona mnie zaczepia. Nie rozumiem tylko, dlaczego. Przecież nic złego jej nie zrobiłam.

Następnym razem, kiedy do nich pójdę, przygotuję sobie kilka ripost, bo teraz dogryzała mi co chwilę, a ja nie umiałam jej odpowiedzieć. Nie lubię zresztą tego robić, ale może ona bada moje granice i sprawdza, na co sobie może pozwolić.

Ktoś tutaj miał podobny problem z bratową? Nie odetnę się od niej, bo to oznaczałoby urwany kontakt także z bratem.

Oliwia

Polecane wideo

Anna Dereszowska uciekła z miasta i zamieszkała w nowoczesnym gniazdku. Jak prezentuje się jej willa?
Anna Dereszowska uciekła z miasta i zamieszkała w nowoczesnym gniazdku. Jak prezentuje się jej willa? - zdjęcie 1
Komentarze (33)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.03.2021 09:55
Tak, ja miałam, nie znosiłam swojej eks bratowej, to było wyrachowane kurvvisko nie z tej ziemi. Nie chcę się rozpisywać na ten temat, ale dodam tylko tyle, że wykorzystywała moich rodziców, zdradzała mojego brata na prawo i lewo i nie zajmowała się zbytnio ich synem. W końcu mój brat wziął z nią rozwód i teraz ma narzeczoną, z którą jest wreszcie szczęśliwy. Ja na twoim miejscu nagrałabym tą svkę na dyktafon i puściła to bratu i rodzicom. Niech się przekonają jakie z niej wredne suczysko i jak cię traktuje. Poza tym ograniczyłabym z nimi kontakty do minimum.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 13:40
Hej, no nie brzmi to za dobrze ale z drugiej strony znamy tylko twoja perspektywę. Zastanawia mnie czy jesteś taka święta? Może zrobiłaś coś żeby podpaść bratowej? Np może odwiedzilas ich po raz pierwszy i nic nie przynioslas, ani wina ani kwiatka w doniczce, a może flirtujesz że swoim bratem? Siostra mojego męża często to robi, wiem są rodzeństwem, ale ona ma taki styl bycia że flirtuje z bratem, ojcem, wujem, sasiadem , kelnerem, generalnie każdym facetem. Wiadomo dla niej to nic, ale dla kobiet w jej otoczeniu mega irytujące, np ta siostra często kładzie mu dłoń na udzie czy ramieniu, jak siedzimy razem na kanapie to zawsze się wcisnie między nas i przytula do niego cały czas. Jak gada z bratem, moim mężem, to robi uwodzicielskie minki, komentarze itp, mówiłam o tym mężowi ale chyba ma mnie za wariatke, oczywiście uwielbia swoją siostre, kiedyś nawet nocowala u nas, i w środku nocy przyszła do naszego pokoju bo była burza i się bała, i się położyła między mną i mężem, zasnęli przytuleni, rano wstałam pierwsza A oni tak sobie leżeli i spali jeszcze do późnego rana. Wkurza mnie to i owszem czasem rzucę jej złośliwy komentarz , pewnie tylko ja to podjudza do dalszych takich zachowań, ale ciężko się powstrzymać. Mój mąż widzi w niej tylko niewinna młodsza siostra
zobacz odpowiedzi (10)
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 10:41
Z mojej perspektywy bycia bratową. Nie mam w ogóle kontaktu z siostrą partnera. Moja jedyna rola to motywowanie partnera żeby chociaż skontaktował się od czasu do czasu i zapytał co słychać(mają słaby kontakt). Nie interesuje się o czym rozmawiali i czy o mnie pytała bo mnie to nie interesuje. Nie chciałabym żeby próbowała być moja przyjaciółka bo ja tego nie chcę. Podoba mi się moja rola, z dal, nie ingeruję tylko motywuje żeby w końcu zadzwonił partner. W zupelnosci mi wystarczy. Nie utrudniam, nie koliduje a tym bardziej nie byłam i nie jestem chamska wobec niej.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 10:34
Skoro bratowa mówi "dziwna teraz ta moda" wystarczy odpowiedzieć "no fakt, za twojej młodości to się (...) nosiło" - i w miejsce (...) wstawić krynoliny, ciżemki czy wybrać sobie coś tam innego.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 10:04
Jak nie będzie Twojego brata to powiedz jej wprost, że nie będziesz tolerować jej zachowania i oprócz wysokich zarobków w Twoim wieku powinna mieć chociaż podstawowe wychowanie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie