On nie chce mieć ze mną dziecka, bo ma już jedno z inną kobietą

Ala marzy o byciu mamą, ale boi się, że to nie będzie jej dane przy obecnym partnerze.
On nie chce mieć ze mną dziecka, bo ma już jedno z inną kobietą
Fot. pexels (Katie E)
16.08.2021

Półtora roku temu poznałam przez Internet Jakuba. To wspaniały facet, choć z tzw. przeszłością. Był w ponad 10-letnim związku, ale nieformalnym. Doczekał się z byłą partnerką syna, i jak sam mówił, ciężko mu było poznać kobietę, która zaakceptowałaby to, że on nie ma czystej karty i że jest ojcem. Mnie to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, ja uwielbiam dzieci i fakt, że Jakub jest tatą, tylko jeszcze bardziej mnie do niego przekonał. Nie sądziłam jedynie, że przez to ja sama nie doczekam się z nim wspólnego dziecka.

Zobacz także: Mąż upiera się na podwójne imię dla syna. Zgodzić się?

To znaczy mam nadzieję, że sytuacja mimo wszystko się zmieni. Na ten moment Jakub podkreśla, że nie chce już więcej potomstwa i że wystarczy mu to, że ma już syna. Mówi, że wychowanie go to wcale nie jest łatwy kawałek chleba pod każdym względem. Psychologicznym, finansowym, prywatnym. Każde swoje plany musi robić pod kątem dziecka i opieki nad nim.

Ja to wszystko rozumiem, ale przecież inaczej wychowuje się dziecko na odległość, kiedy z nami nie mieszka (jego syn na co dzień jest z byłą partnerką Jakuba), a inaczej kiedy oboje rodzice się kochają i nie toczą ze sobą wojen.

Bardzo kocham Jakuba, zależy mi na nim i on naprawdę jest moją drugą połówką. Zastanawiam się jednak, czy będę w stanie zrezygnować dla niego z marzeń o byciu mamą. Zawsze chciałam mieć swoje dziecko, a Jakub ciągle podkreśla, że on na pewno drugi raz nie zostanie tatą. Kiedyś zmieni zdanie?

Ala

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (45)
Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 22.08.2021 21:15
Biorę go.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.08.2021 10:45
On nie zmieni zdania, zostaw go. Nie rezygnuj że swoich marzeń o macierzyństwie, żaden facet nie jest tego wart.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.08.2021 08:35
Nie zmieni, nie trać czasu, kiedyś uświadomisz sobie, że chcesz (skoro już o tym wiesz), a będzie już za późno.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.08.2021 02:31
Jak ja bym się zamieniła... Zawsze mówię otwarcie: nie chcę mieć dzieci. Nie mam za to nic przeciwko dzieciatemu facetowi. W nagrodę trafia mi się typ 1 - nie ma dzieci, więc chce je mieć (ze mną). Typ drugi - ma dziecko, więc myśli, że to oczywiste, że co związek, to dziecko. Typ trzeci, mając ochotę, ale nie mając prezerwatywy: "ale o co ci chodzi, nasze geny razem dałyby geniusza"... Podobno faceci w większości nie chcą mieć dzieci, więc dlaczego mnie się trafiają zawsze tacy, którzy koniecznie chcą? :(
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 17.08.2021 13:12
A później płacz, że wpędził w lata, że oszukał, że zły. Mężczyzna stawia sprawę jasno. Nie oczekiwałabym, że zmieni zdanie. Oczywiście oboje mogą je zmienić, ale budowanie relacji na nadzieji, że coś będzie inaczej, to raczej mało stabilny grunt. Obydwoje mają swoje racje, potrzeby i uczciwe oczekiwania wobec partnera. Niestety nie zgrywają im się priorytety i dla mnie to by oznaczało rozstanie. Każdy na prawo chcieć i nie chcieć dzieci, czy to w ogóle, czy to kolejnych. Cała magia, żeby związać się z kimś, kto chce tego samego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie