On nie chce mieć ze mną dziecka, bo ma już jedno z inną kobietą

Ala marzy o byciu mamą, ale boi się, że to nie będzie jej dane przy obecnym partnerze.
On nie chce mieć ze mną dziecka, bo ma już jedno z inną kobietą
Fot. pexels (Katie E)
16.08.2021

Półtora roku temu poznałam przez Internet Jakuba. To wspaniały facet, choć z tzw. przeszłością. Był w ponad 10-letnim związku, ale nieformalnym. Doczekał się z byłą partnerką syna, i jak sam mówił, ciężko mu było poznać kobietę, która zaakceptowałaby to, że on nie ma czystej karty i że jest ojcem. Mnie to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, ja uwielbiam dzieci i fakt, że Jakub jest tatą, tylko jeszcze bardziej mnie do niego przekonał. Nie sądziłam jedynie, że przez to ja sama nie doczekam się z nim wspólnego dziecka.

Zobacz także: Mąż upiera się na podwójne imię dla syna. Zgodzić się?

To znaczy mam nadzieję, że sytuacja mimo wszystko się zmieni. Na ten moment Jakub podkreśla, że nie chce już więcej potomstwa i że wystarczy mu to, że ma już syna. Mówi, że wychowanie go to wcale nie jest łatwy kawałek chleba pod każdym względem. Psychologicznym, finansowym, prywatnym. Każde swoje plany musi robić pod kątem dziecka i opieki nad nim.

Ja to wszystko rozumiem, ale przecież inaczej wychowuje się dziecko na odległość, kiedy z nami nie mieszka (jego syn na co dzień jest z byłą partnerką Jakuba), a inaczej kiedy oboje rodzice się kochają i nie toczą ze sobą wojen.

Bardzo kocham Jakuba, zależy mi na nim i on naprawdę jest moją drugą połówką. Zastanawiam się jednak, czy będę w stanie zrezygnować dla niego z marzeń o byciu mamą. Zawsze chciałam mieć swoje dziecko, a Jakub ciągle podkreśla, że on na pewno drugi raz nie zostanie tatą. Kiedyś zmieni zdanie?

Ala

Polecane wideo

Horoskop miłosny na MARZEC
Horoskop miłosny na MARZEC - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 10.03.2021 17:46
Heh jest jeszcze jedna metoda, co zrobić. Zacznij mu cały czas mówić - kochanie, masz racje, bez sensu mieć kolejne dziecko. Mow jaki to problem, jak super być samemu, nikt ci nie przeszkadza. Facet zacznie o tym myśleć i „wpadnie” ba pomysł ze jednak w sumie fajnie mieć dziecko. Tak na przekór. W moich relacjach z facetami ta metoda bardzo często działa :D
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.03.2021 17:43
Tak szczerze - ten facet Cię nie kocha. Albo to zaakceptuj albo szukaj innego. Zakochany facet godzi się na wszystko
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.03.2021 15:14
Nie zmieni zdania i nie łudź się, że będzie inaczej. Nie trać na niego swojego czasu i kopnij go w zad.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.03.2021 15:09
A czemu miałby zmienić zdanie? To ty zmień zdanie i po problemie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.03.2021 05:52
Zamień się! Jak ja bym w końcu chciała trafić na takiego, który już zrobił co miał do zrobienia i nie będzie oczekiwał, że po 3 miesiącach będę chciała być z nim w ciąży!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie