Wstydzę się przedstawić nowego chłopaka mojej rodzinie

Sara ciągle odkłada to spotkanie w czasie.
Wstydzę się przedstawić nowego chłopaka mojej rodzinie
Fot. Unsplash (Karl S)
17.02.2021

Już od trzech miesięcy spotykam się z Jaśkiem. Przez ten czas zdążyłam już poznać jego znajomych, rodzeństwo i rodziców. To bardzo serdeczni ludzie, którzy od razu potraktowali mnie życzliwie i przyjęli jak swoją. Jasiek jak dotąd poznał moją najbliższą przyjaciółkę i kilkoro dalszych znajomych, ale rodzinie jeszcze go nie przedstawiłam. Odwlekam to w czasie, jak mogę, bo prawda jest taka, że trochę się wstydzę tego, jak wygląda mój dom rodzinny.

Zobacz także: Dwa tygodnie temu zamieszkałam z chłopakiem. Teraz on chce, żebym się wyprowadziła…

Nigdy nam się nie przelewało, warunki w domu są raczej marne. Ojciec lubi wypić, mama jest umęczona i przepracowana. Młodszy brat też nie wylewa za kołnierz, ma szemrane towarzystwo. Boję się, jak na to wszystko zareaguje Jasiek, bo o rodzinie nie opowiadam mu wcale albo tylko jakieś nic nieznaczące urywki. Mam traumę po poprzednim związku. Przedstawiłam chłopaka rodzinie i po dwóch tygodniach ze mną zerwał. Jasiek na pewno jest inny, to dobry, kulturalny chłopak i nie postawi na mnie krzyżyka tylko dlatego, że moja rodzina odbiega od ideału, ale gdzieś tam wewnętrzny strach we mnie jest.

Wiem, że Jasiek myśli o nas poważnie, bo ciągle się dopomina, kiedy go zaproszę na obiad do domu rodzinnego. Powoli kończą mi się wymówki, prędzej czy później pozna prawdę o moim ojcu i bracie. Mam nadzieję, że go to nie wystraszy, bo naprawdę mi na nim zależy.

Sara

Polecane wideo

Właśnie zaczął się Chiński Nowy Rok. Co czeka Cię w roku Bawołu?
Właśnie zaczął się Chiński Nowy Rok. Co czeka Cię w roku Bawołu? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.03.2021 10:12
musisz mu to powiedziec
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.02.2021 15:56
Przede wszystkim POWIEDZ mu. Powiedz, że nie jesteś gotowa i powiedz, jaka jest twoja rodzina. Oceń jego reakcję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 19:26
Porozmawiaj z nim o tym, jaką masz rodzinę. Szukanie wymówek nie jest najlepszym pomysłem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 15:44
A ja uważam że to świetny test dla związku. Jeśli facet traktuje Cię serio, to nie zostawi Cię z tego powodu. A jeśli zostawi, to nie masz co żałować - ktoś taki nie wróży dobrze na przyszłość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 09:17
Mój ojciec też był pijakiem i dopóki z nim mieszkałam to przyprowadzałam tylko zaufane koleżanki. Jak się wyprowadziłam w wieku 20 lat to dopiero zaczęłam tak naprawdę randkować. Mój pierwszy poważny chłopak chciał poznać moją rodzinę- ojca, bo mama już nie żyła, to powiedziałam że jest pijakiem i tyle. Nie rzucił mnie z tego powodu bo ja tej rodziny nie wybrałam i to nie moja wina
odpowiedz

Polecane dla Ciebie