Partner nalega na dziecko. Mam 34 lata, ale nie czuję się jeszcze gotowa…

Iza nie chce jeszcze być mamą.
Partner nalega na dziecko. Mam 34 lata, ale nie czuję się jeszcze gotowa…
Fot. Unsplash (Candice Picard)
12.02.2021

Mam 34 lata i nadal nie czuję się gotowa na dziecko. Nigdy nie byłam w ciąży i jak patrzę na moje przyjaciółki, które są już mamami, to nie czuję ukłucia zazdrości. Nie twierdzę jednak, że nigdy nie będę chciała mieć dzieci. Może za rok, dwa, trzy moje podejście się zmieni i nagle poczuję instynkt macierzyński.

Mój partner jest w tym samym wieku, co ja i bardzo chciałby już zostać ojcem. Jesteśmy parą od 10 lat, nie mamy co prawda ślubu, bo papier nie jest nam do niczego potrzebny, ale bardzo się kochamy i chcemy się ze sobą zestarzeć. Drobny problem polega tylko na tym, że on już chciałby powiększyć naszą dwuosobową rodzinę. Od kilku tygodni nalega na dziecko i namawia mnie do tego, żebym odstawiła antykoncepcję.

Zobacz także: Dwa tygodnie temu zamieszkałam z chłopakiem. Teraz on chce, żebym się wyprowadziła…

On oczywiście wie o moich obawach, o tym, że nie jestem gotowa, ale uważa, że kiedy już zajdę w ciążę, to moje podejście zmieni się o 180 stopni i będę szczęśliwa, że nie odkładałam planów o dziecku w nieskończoność.

Sama nie wiem, może on ma rację. Może za kilka lat szanse na ciążę będą już tak małe, że w ogóle nigdy nie zostanę mamą. Nie jestem jednak pewna, czy ta perspektywa bardzo mi przeszkadza…

Iza

Polecane wideo

12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”?
12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”? - zdjęcie 1
Komentarze (85)
Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 24.02.2021 09:25
Ale nie czujesz się jeszcze gotowa na dziecko, czy ogólnie, tak podświadomie, wiesz że raczej dzieci mieć nie chcesz, ale nie powiesz o tym swojemu facetowi " bo mnie zostawi", więc na wszelki wypadek odkładasz to na święte nigdy i wpędzasz go w lata? Jeśli to drugie, to czas być ze sobą i z nim uczciwą, bo to co robisz jest zwyczajnie nie fair. Jeśli to pierwsze, to oczywiście nie powinnaś się do niczego zmuszać, ale też zdać sobie sprawę z tego, że jeśli liczysz na to, że pewnego dnia obudzisz się z przeświadczeniem, że to już dziś, od dziś jestem gotowa, to taki dzień nigdy nie nastąpi. Sama odpowiedz sobie na pytanie, co cię powstrzymuje, co jeszcze chcesz osiągnąć i ile czsu mniej więcej potrzebujesz i zakomunikuj to facetowi. I zacznijcie wy w końcu szczerze ze sobą rozmawiać!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.02.2021 22:58
Zawsze może brać w usta?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 19:50
Jak w takim wieku nie jesteś gotowa by coś w tym względzie choćby planować to raczej już Ci się to nie zmieni. Oczywiście, że świat idzie do przodu, że są kobiety które i po 40stce rodzą bez większych problemów zdrowe dzieci, a i one same zachowują super zdrowie. Z tym, że tak naprawdę ile taka, procentowo raczej garstka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2021 15:54
Ja tez nie chce dziecka ani ślubu. Boje się ze to mi zabierze wolność. A mój facet niestety chce tego...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 10:44
Jprd...ile bym dała żeby być mamą, ale mój nie chce...dlaczego ci co nie chcą mieć dzieci nie wiążą się z tymi o podobnych priorytetach w życiu? Masakra...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie