Partner nalega na dziecko. Mam 34 lata, ale nie czuję się jeszcze gotowa…

Iza nie chce jeszcze być mamą.
Partner nalega na dziecko. Mam 34 lata, ale nie czuję się jeszcze gotowa…
Fot. Unsplash (Candice Picard)
12.02.2021

Mam 34 lata i nadal nie czuję się gotowa na dziecko. Nigdy nie byłam w ciąży i jak patrzę na moje przyjaciółki, które są już mamami, to nie czuję ukłucia zazdrości. Nie twierdzę jednak, że nigdy nie będę chciała mieć dzieci. Może za rok, dwa, trzy moje podejście się zmieni i nagle poczuję instynkt macierzyński.

Mój partner jest w tym samym wieku, co ja i bardzo chciałby już zostać ojcem. Jesteśmy parą od 10 lat, nie mamy co prawda ślubu, bo papier nie jest nam do niczego potrzebny, ale bardzo się kochamy i chcemy się ze sobą zestarzeć. Drobny problem polega tylko na tym, że on już chciałby powiększyć naszą dwuosobową rodzinę. Od kilku tygodni nalega na dziecko i namawia mnie do tego, żebym odstawiła antykoncepcję.

Zobacz także: Dwa tygodnie temu zamieszkałam z chłopakiem. Teraz on chce, żebym się wyprowadziła…

On oczywiście wie o moich obawach, o tym, że nie jestem gotowa, ale uważa, że kiedy już zajdę w ciążę, to moje podejście zmieni się o 180 stopni i będę szczęśliwa, że nie odkładałam planów o dziecku w nieskończoność.

Sama nie wiem, może on ma rację. Może za kilka lat szanse na ciążę będą już tak małe, że w ogóle nigdy nie zostanę mamą. Nie jestem jednak pewna, czy ta perspektywa bardzo mi przeszkadza…

Iza

Polecane wideo

12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”?
12 lat temu urodziła ośmioraczki. Jak dziś wyglądają dzieci „oktomamy”? - zdjęcie 1
Komentarze (94)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 16:18
Nigdy nie rób niczego wbrew sobie. To Twoje życie i masz prawo przeżyć je jak chcesz.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 11:14
Ja się boję że nie podołam w roli mamy, mam 31 lat i nie czuje tego impulsu żeby zostać rodzicem, nie każdy musi się rozmnażać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2021 10:26
Taki związek się nie uda dajcie sobie spokój.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.03.2021 10:14
lata leca.osttatni dzwonek
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.02.2021 09:25
Ale nie czujesz się jeszcze gotowa na dziecko, czy ogólnie, tak podświadomie, wiesz że raczej dzieci mieć nie chcesz, ale nie powiesz o tym swojemu facetowi " bo mnie zostawi", więc na wszelki wypadek odkładasz to na święte nigdy i wpędzasz go w lata? Jeśli to drugie, to czas być ze sobą i z nim uczciwą, bo to co robisz jest zwyczajnie nie fair. Jeśli to pierwsze, to oczywiście nie powinnaś się do niczego zmuszać, ale też zdać sobie sprawę z tego, że jeśli liczysz na to, że pewnego dnia obudzisz się z przeświadczeniem, że to już dziś, od dziś jestem gotowa, to taki dzień nigdy nie nastąpi. Sama odpowiedz sobie na pytanie, co cię powstrzymuje, co jeszcze chcesz osiągnąć i ile czsu mniej więcej potrzebujesz i zakomunikuj to facetowi. I zacznijcie wy w końcu szczerze ze sobą rozmawiać!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie