Facet mówi do mnie w domu po angielsku, choć jest Polakiem…

Joanna jest tym zirytowana.
Facet mówi do mnie w domu po angielsku, choć jest Polakiem…
Fot. Unsplash (Jeremy Banks)
04.02.2021

Od dwóch tygodni mieszkam z moim chłopakiem, Piotrkiem. Decyzję o wspólnym zamieszkaniu podjęliśmy dość szybko, bo ja pochodzę z małej miejscowości spod Warszawy i dojazdy na spotkania były męczące dla nas obojga. Piotrek ma swoją kawalerkę, więc zdecydowaliśmy, że przeniosę się do niego i zobaczymy, co z tego wyniknie.

Ogólnie jest OK., dogadujemy się w kwestii sprzątania i gotowania, ale jest jedna rzecz, która niesamowicie mnie w jego zachowaniu denerwuje. On kilka razy dziennie mówi do mnie po angielsku, choć jest Polakiem. To chyba jakieś zboczenie zawodowe, bo on jest nauczycielem tego języka w szkole. Na dzień dobry słyszę „Good morning Dżoana”, na dobranoc „Good night”. W ciągu dnia pyta mnie „How are you” albo „How was your day”. Krępuje mnie to, bo ja nie mówię płynnie po angielsku i nie chce mi się we własnym domu czuć jak na korepetycjach.

Zobacz także: Chłopak nie chce przedstawić mnie rodzicom

Piotrek uważa, że powinnam się cieszyć z tego, że mam szansę za darmo podszkolić sobie język, ale ja nigdy nie byłam orłem z angielskiego i nie mam ochoty dzień w dzień mu tego tłumaczyć. Za każdym razem odpowiadam mu po polsku, co chyba również go irytuje.

Kiedy mu się znudzi zagadywanie mnie w obcym języku? Mam szczerą nadzieję, że nastąpi to szybko.

Joanna

 

Polecane wideo

Tak wygląda dziewczyna najbardziej rozchwytywanego faceta na Tinderze. Pasują do siebie?
Tak wygląda dziewczyna najbardziej rozchwytywanego faceta na Tinderze. Pasują do siebie? - zdjęcie 1
Komentarze (92)
Ocena: 4.93 / 5
kjhgfz (Ocena: 3) 16.02.2021 11:50
Ot, zamiast korzystać to pieścisz swoje kompleksy. Skoro orłem nie byłaś z angielskiego to korzystaj !! Ludzie płacą często ciężkie pieniądze zeby sie nauczyć bo na przykład w liceum sie nie przykładali i teraz mają problem a ty marudzisz bo sie żle czujesz zamiast korzystać.. weź sie do roboty. wspólna nauka może być przyjemna. porozmawiaj z nim o jego metodach i tyle !! przecież się z ciebie nie śmieje ani nic. korzystaj !! a nie sie obrażasz bo czujesz sie niepewnie - to troche dziecinne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2021 13:01
Ja bym chętnie z nim pogadała po angielsku, bo odkąd przyjechałam do Polski z UK, to nie używam angielskiego i wszędzie teraz po polsku, dlatego też zapominam powoli słówek. A to źle, bo angielski jest potrzebny w życiu, to język międzynarodowy więc jeśli nie przyda się w pracy, to na pewno na urlopie jeśli chcemy wyjechać za granicę i warto szkolić podstawy. Ale jeśli nie lubisz rozmawiać w jęz. obcym, powiedz mu głośno i wyraźnie, że nie chcesz i żeby przestał, bo cię to denerwuje. Jeśli koleś nawija co chwila angielskim to się nie dziwię, że ją denerwuje. Można rozmawiać od czasu do czasu ale ciągle to już przesada, tym bardziej że nie jest Angolem czy Amerykaninem.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.02.2021 11:29
A jak chce żebyś mu zrobiła loda to jak ci mówi? Chapnij dzidę?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.02.2021 17:44
jesteś oporna na wiedzę, a twój chłopak chce to przełamać. Bez znajomości angielskiego nie znajdziesz bardziej ambitnej pracy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.02.2021 13:06
Angielski to. najwyraźniej jedyne osiągnięcie kolesia, a na dziewczynie leczy swoje kompleksy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie