Koleżanka pożycza moje ubrania, a potem ich nie oddaje…

Justyna jest wściekła na znajomą, ale nie potrafi jej odmówić.
Koleżanka pożycza moje ubrania, a potem ich nie oddaje…
Fot. Unsplash (Gantas Vaiciulenas)
29.01.2021

Znamy się z Aśką jeszcze z czasów liceum. Nie byłyśmy wtedy bliskimi przyjaciółkami. Bliższy kontakt nawiązałyśmy dopiero na studiach, przez dwa lata nawet razem mieszkałyśmy. To właśnie wtedy Aśka zaczęła ode mnie pożyczać ubrania.

Kiedy wynajmowałyśmy wspólnie mieszkanie, nie miałam nic przeciwko temu, żeby brała moje ciuchy. W każdej chwili mogłam wejść do jej pokoju i zabrać to, co należało do mnie. Teraz nie mieszkamy już razem, ale po studiach zwyczaj pożyczania jej pozostał. Niestety o zwrot moich ubrań za każdym razem muszę się dopominać po kilka razy.

Aśka ubrania zawsze zwraca mi w nienagannym stanie, wyprane i czyste, nigdy nie są zniszczone. Chodzi po prostu o to, że niektóre moje sukienki, bluzki czy spodnie są u niej miesiącami… Zdarza się, że umawiamy się na spotkanie, ja jej wtedy przypominam, żeby zabrała moje ciuchy, a ona potem na spotkaniu mi mówi, że o tym kompletnie zapomniała…

Irytuje mnie to strasznie, a z drugiej strony nie umiem jej odmówić, bo się przyjaźnimy…

Justyna

Zobacz także: Kosmetyk, który Francuzki omijają szerokim łukiem. Wiele Polek jest od niego uzależnionych

Polecane wideo

Stare KONTRA aktualne zdjęcia Jessiki Ziółek. Bardzo się zmieniła?
Stare KONTRA aktualne zdjęcia Jessiki Ziółek. Bardzo się zmieniła? - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.01.2021 19:45
Ja bym pożyczyła coś od niej. Coś o czym wiesz, że to jej np. ulubiony, najlepszy żakiet i przetrzymywała w nieskończoność. Może kiedy poczuje to na własnej skórze i np. na ważne spotkanie będzie musiała ubrać coś innego albo specjalnie jechać do Ciebie wieczorem tuż przed żeby go odzyskać to coś w głowie zaskoczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2021 19:01
O matko, co za bzdury.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2021 17:33
Masz 2 wyjścia: albo nie pożyczać, albo się po 2 tygodniach od razu upominać i robić to codziennie. Może uda Ci się ja tak przeszkolić, ze będzie oddawała od razu.
odpowiedz
ciasteczko (Ocena: 5) 29.01.2021 15:58
Bez urazy do kogoś,ale może Twoja koleżanka jest biedna.. Albo przestań Jej pożyczać,zapytaj o środki finansowe(może ma długi albo nie stać Jej).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2021 15:18
Moze po prostu przestan pozyczac albo sama zacznij od niej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie