Mam tak bolesne miesiączki, że nie mogę wtedy pracować. Szef tego nie rozumie

Maja co miesiąc przeżywa ten sam koszmar.
Mam tak bolesne miesiączki, że nie mogę wtedy pracować. Szef tego nie rozumie
Fot. Unsplash (Mohammad Metri)
19.01.2021

Od czasów liceum mam bardzo bolesne miesiączki. Ból jest dosłownie nie do zniesienia. Skurcze są tak silne, że zdarza mi się nawet wymiotować. W szkole raz z tego powodu zemdlałam.

Kiedyś wyczytałam w gazecie, że to może być endometrioza, ale byłam u ginekologa i on to wykluczył. Bólów miesiączkowych nie miałam tylko w czasie, kiedy brałam pigułki antykoncepcyjne. Przyjmowałam je przez 5 lat i potem stwierdziłam, że je odstawiam, bo nie chcę dłużej truć organizmu. Po odstawieniu hormonów przez jakieś pół roku okresy były całkiem znośne. Łudziłam się nawet, że tak już zostanie, ale niestety bóle nie do zniesienia potem wróciły.

Zobacz także: Piękna modelka pozuje w podpasce maxi - bo okres to normalna sprawa. Kolejna kampania przełamuje tabu

W liceum i na studiach było łatwo, bo jak źle się czułam to po prostu zostawałam w domu. Pracując zawodowo tak się niestety nie da, a przynajmniej nie w mojej firmie. Szef nie rozumie, że kiedy mam okres, naprawdę cierpię. Nie jestem w stanie wysiedzieć przy biurku, robi mi się słabo, oblewają mnie poty. Ja nie udaję, nie symuluję. Czasem muszę wziąć kilka tabletek przeciwbólowych, żeby ból choć trochę zelżał. Naprawdę chciałabym się czuć w czasie okresu lepiej i móc pracować normalnie, ale tak po prostu nie jest.

Może gdyby moim szefem była kobieta, miałaby w sobie więcej zrozumienia i współczucia. Mężczyzna nigdy nie zrozumie tego, przez co niektóre z nas przechodzą raz w miesiącu. Kocham swoją pracę i nie będę szukać nowej tylko dlatego, że szef nie pozwala mi na zdalną pracę podczas miesiączki.

Jak można to załatwić? Ginekolog może wystawić jakieś specjalne zaświadczenie, że ja po prostu nie jestem w stanie wyjść w te dni z domu, bo tak mnie boli?

Pomóżcie,
Maja

Polecane wideo

Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke
Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 5 / 5
Zosia (Ocena: 5) 20.01.2021 14:15
Miałam tak samo. Zwijałam się z bólu a już nie wspomnę o częstotliwości wizyt w toalecie. Na szczęście w toalecie szybka higiena z biobidet gruszką, leki przeciwbólowe i do łóżka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2021 11:19
Też tak miałam. Często pierwszego dnia zwalniałam się z pracy bo nie mogłam wytrzymać . Do tego wymioty i biegunki. Ogólnie koszmar. Żadne tabletki nie pomagały a ginekolodzy mówili, że niektóre kobiety po prostu tak mają. Poprawiło mi się kiedy zaczęłam regularnie biegać, ok. 200 km miesięcznie . Po kilku miesiącach treningów zauważyłam, że miesiączki są mniej bolesne. Oczywiście bieganie pierwszego dnia nie wchodzi w grę, ale jest na tyle dobrze, że biorąc zwykły Ibuprom ból staje się do zniesienia i mogę w miarę normalnie funkcjonować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2021 22:51
Mam/miałam tak samo. Wczesne stadium endometrium. Małe guzki ciężkie do wykrycia starym sprzętem do usg. Potrzebny leszy diagnosta. Prace zmieniałam kilka razy przez to. Piąty pracodawca. Kobiety jeszcze bardziej mają problem ze zrozumieniem tego stanu. Jeśli same nie mają takich problemów to uważają, że inne symulują. W Polsce kobieta- kobiecie wilkiem. Szkoda, że w Polsce świadomość takich rzeczy jest tak mała. Brak edukacji w tym zakresie doprowadzi do pogorszenia i tak złej sytuacji. W tych czasach kobieta może nie dostać antykoncepcji bo' klauzura sumienia' ale w pracy zostanie napiętnowana bo ma okres - co jest zupełnie naturalne od początku naszego istnienia a mimo to jeszcze kogokolwiek dziwi!. W Polsce królową jest Hipokryzja a jej prawą ręką jest Głupota.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2021 18:33
Mialam koleżankę w liceum która zawsze na pierwsze dni okresu zostawała w domu bo nie dawała rady chodzić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2021 17:39
Moim zdaniem autorka powinna zmienic lekarza i wrocic do tabletek hormonalnych. Z tego co mi wiadomo endometrioze mozna wykluczyc jedynie poprzez zabieg laparoskopowy. A leczyc sie warto, jezeli w przyszlosci autorka planuje posiadanie dzieci. Na wspolczucie bym nie liczyla, bo nawet pod tym artykulem inne kobiety kipa z bolu miesiaczkowego autorki - kto tego nie przezyl nie zrozumie jaki to bol.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie