Spotykam się z facetem, który ma trudną przeszłość

Nikola poznała ostatnio chłopaka, który w dzieciństwie doświadczył przykrych rzeczy.
Spotykam się z facetem, który ma trudną przeszłość
Fot. Unsplash (Alex Iby)
12.01.2021

Dwa lata temu rozstałam się z narzeczonym. Planowaliśmy ślub, wspólną przyszłość, dzieci, ale wyszło na jaw, że mnie zdradzał. Zerwanie było trudne, bardzo długo dochodziłam do siebie. Tak właściwie to dopiero niedawno poczułam, że znów jestem w stanie komuś zaufać i spróbować wejść w nowy związek. Pandemia co prawda nie ułatwia sprawy, ale przełamałam się, zainstalowałam aplikację randkową i zaczęłam umawiać się na spotkania z różnymi chłopakami. Jeden z nich zainteresował mnie na tyle, że po pierwszej randce godziłam się na kolejne.

Maciek jest wysoki, wysportowany, bardzo zaradny, dużo się uśmiecha. Przy nim ja również zaczęłam się uśmiechać, a znajomi uznali, że wreszcie „wracam do żywych” po traumie, którą zafundował mi eks. Pierwsze randki były wesołe, beztroskie, dużo się wygłupialiśmy, dość szybko poszliśmy ze sobą do łóżka. On chyba przywiązał się do mnie tak samo szybko, jak ja do niego.

Zobacz także: Od lat staramy się o dziecko. Mąż chce spróbować naprotechnologii

Niedawno siedzieliśmy sobie razem u niego w mieszkaniu, przytulaliśmy się na kanapie i rozmawialiśmy na jakieś luźne tematy. Nagle zboczyliśmy na temat naszego dzieciństwa. Wtedy Maciek zaczął opowiadać o tym, czego doświadczał jako dziecko.

Okazało się, że jego rodzice to straszna patologia. Wyżywali się na nim, bili go, wyzywali, dręczyli. Często uciekał z domu, ale wracał, bo nie miał się gdzie podziać. Przyznał, że po ojcu ma wybuchowy charakter i z poprzednimi partnerkami nie wychodziło mu, bo wpadał w złość i się awanturował. Nigdy nie uderzył kobiety, ale przyznał, że czasem sam prowokował kłótnie, jak miał gorszy dzień. Dodał, że od dłuższego czasu stara się nad sobą pracować i wyciągać wnioski ze swojej przeszłości. Nie uspokoiło mnie to jednak. Boję się, że się zakocham, zaczniemy być razem, a on zacznie mi urządzać jakieś straszne awantury domowe. Ja mam zupełnie inne usposobienie, jestem spokojna i ugodowa, mój dom rodzinny był bardzo ciepły i kochający.

Spróbować wejść w tę relację czy ewakuować się, póki żadne z nas nie jest zaangażowane uczuciowo?

Nikola

Polecane wideo

Suknia ślubna dopasowana do znaku zodiaku ♥
Suknia ślubna dopasowana do znaku zodiaku ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (43)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 04:35
Napisalas ze jest niestabilny emovjonalnie,wybuchowy kazda kopnela go w d... A Ty sie bedziesz zastanawiac. Po jakims czasie wyjdzie jaki jest naprawde jak Ci przypierdoli,zdradzi albo zmiesza z blotem. Facet musi byc stabilny emocjonalnie chociazby swiat sie walil to on ma byc twoja podpora a nie Ty jego oO
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 04:31
Daj sobie spokoj. Przerabialam to. Raz aniol, raz diabeł. Zezwie Cie od najgorszych albo zdradzi i powie ze to Twoja wina :)
zobacz odpowiedzi (1)
123 (Ocena: 5) 13.01.2021 18:11
Musi przepracować to u terapeuty. Ty moźesz go wesprzeć ale bez przesady. Uważaj. Uwaźaj bo tacy często niszczą te dobre "dziewczynki" z dobrych ( niekoniecznie dobry to bogaty) domów. Więc uważaj. Bo wiele takich dziewczyn po związku z takim sama musi iść do psychologa lub psychiatry. Nie angażuj się za mocno ale też nie przwkreślaj. Obserwuj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 16:09
Tu jest tylko jedna droga-terapia albo do widzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 08:54
Pamiętaj łobuz kocha najbardziej! ;)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie