Córka woli spędzać czas z teściami niż ze mną. Wnuczkę widuję raz na miesiąc

Urszula podejrzewa, co może być powodem takiego zachowania.
Córka woli spędzać czas z teściami niż ze mną. Wnuczkę widuję raz na miesiąc
fot. Unsplash
06.01.2021

Zawsze miałyśmy bardzo bliski kontakt i w życiu bym nie pomyślała, że jej ślub cokolwiek zmieni. Nie jestem nadgorliwą matką, która miesza się w cudze sprawy, jednak od pewnego czasu czuję się odtrącona przez własną córkę.

Zobacz również: LIST: „Po ślubie nadal jestem na utrzymaniu rodziców. Oboje z mężem nie pracujemy”

W związku jest od wielu lat, ale kiedy została oficjalnie żoną - coś w nią wstąpiło. Zupełnie tak, jak gdyby znalazła sobie nową, lepszą rodzinę. Później pojawiło się dziecko i mur między nami zaczął jeszcze bardziej rosnąć.

Podejrzewam, w czym rzecz, jednak nadal uważam, że nie zasłużyłam na takie traktowanie.

Teściowie córki są zapatrzeni w syna, więc złego słowa mu nie powiedzą. A skoro ma żonę, to jej się też nie czepiają. Uwierzcie, że czasami są powody i tylko ja mam odwagę reagować. Dlatego wolą mnie trzymać na dystans.

Zobacz również: LIST: „Rodzice bez pytania likwidują mój pokój. Wyprowadziłam się zaledwie 2 lata temu”

Nie chcę wdawać się w szczegóły, żeby za dużo nie zdradzić, ale w ich domu dzieją się różne niepokojące rzeczy. Zaczęli się zadłużać ponad stan, czasami nawet zaniedbują dziecko i są delikatnie mówiąc lekkomyślni.

Rodzice zięcia udają, że tego nie widzą i tylko poklepują ich po pleckach. Widują się praktycznie codziennie, więc sielanka trwa. Ja się martwię, ostrzegam, nawet muszę pomagać finansowo. Nie odbierają tego jako troski, ale czepianie się.

Odcięli się ode mnie, bo czasami uderzam w czułe punkty. Ale na litość boską - robię to tylko dla ich dobra!

Urszula

Zobacz również: LIST: „Wypłacam dorosłym dzieciom kieszonkowe. Beze mnie sobie nie radzą”

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 4.7 / 5
Idź się leczyć (Ocena: 1) 24.01.2021 21:36
Jesteś albo upośledzona, albo wręcz NIESAMOWICIE głupia. Po ch** jej jeszcze dajesz kasę? Jak zabiorą im dziecko i wylądują pod mostem to będzie to ich problem. Szmacisz się, robisz tak żeby córuni było dobrze, je**** matka polka. A potem płacz. Jesteś strasznie toksyczna skoro tak ingerujesz w jej życie i tak ci zależy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.01.2021 09:48
po cholere dajesz kase?
odpowiedz
A. (Ocena: 5) 07.01.2021 09:39
Matki czy teściowe często przedstawiają swoją wersję, tak, żeby zrobić z siebie ofiarę. Jeśli ktoś z kimś nie ma ochoty spędzać czasu to zawsze są powody. Poza tym ktoś może własne, mylne wnioski wyciągać i głosić je dalej, a prawda jest inna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.01.2021 07:33
Może oni zadłużają się dla teściów?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2021 22:03
Odetnij córkę od pieniędzy, tyle wystarczy. Niech teściowie jej dokładają skoro są tacy super. Nie wtrącaj się w ich długi, jak im komornik siądzie na wypłatę- powiesz ze ostrzegałaś. Bądź konsekwentna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie