Moja 5-letnia córka wszystko wymusza krzykiem i płaczem. Poddałam się

Marzena boi się własnego dziecka.
Moja 5-letnia córka wszystko wymusza krzykiem i płaczem. Poddałam się
fot. Unsplash
29.12.2020

Chce mi się śmiać, jak sobie przypomnę moje przygotowania do macierzyństwa. Przeczytałam wszystkie możliwe poradniki psychologiczne. Miałam być idealną mamą idealnego dziecka, a wyszło jak zwykle.

Zobacz również: To właśnie w tym wieku dzieci są najbardziej nieznośne. Nie da się z nimi wytrzymać

Od początku mówiło się o mojej córce, że jest humorzasta. Wybrzydzała, płakała, była strasznie uparta. Przejdzie jej - pocieszała mnie mama i bardziej doświadczone koleżanki. Dziś już wiem, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Są takie dni, kiedy po prostu się jej boję. Jestem totalnie uległa, byle tylko mieć spokój.

Kiedyś próbowałam być stanowcza, jednak to nic nie dało. Później chciałam wkupić się w jej łaski łagodnością. Efekt? Robi co chce i zupełnie nie potrafię nad nią zapanować. A to dopiero 5-latka, więc może być jeszcze gorzej.

Zobacz również: LIST: „Nie odpowiadam za szkody wyrządzone przez moje dziecko. Ma tylko 4 lata”

Do tego jeszcze brak wsparcia ze strony męża. Według niego to ja poniosłam wychowawczą porażkę. Siedziałam z dzieckiem w domu, a on całymi dniami pracował, więc jego wpływ był niewielki. Sama mam ją "naprawić".

Uwierzcie, że bardzo bym chciała. Problem w tym, że moja córka ma po prostu upiorny charakter i nie można z nią negocjować. Inaczej krzyczy, płacze, rzuca się po podłodze. Dla świętego spokoju ustępuję.

I już nie potrafię pozbyć się myśli, że nie nadaję się do tej roli.

Marzena

Zobacz również: LIST: „Moje chore dziecko rozbiło w sklepie butelkę drogiego alkoholu. Nie zapłacę!”

Polecane wideo

15-latka urodziła dziecko. Teraz ujawnia, jak potoczyło się jej życie
15-latka urodziła dziecko. Teraz ujawnia, jak potoczyło się jej życie - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 4.87 / 5
Bulma (Ocena: 5) 14.01.2021 20:39
Daj w ryj
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2020 17:26
to jest maly dzieciak... jak dostaje ataku szalu zamknac ja w lazience, albo wyszarpac za ramie, a pozniej calutki dzien ignorowac, nie odzywac sie do niej, nie zauwazac. nie umiesz zapanowac nad dzieckiem, ktore ma 5lat? a co bedzie jak wejdzie w okres dorastania?
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.12.2020 06:14
Tak czytam te komentarze i szczerze nie dziwię się, że dzieci mają tyle problemów psychicznych w bardzo młodym wieku. Dziecko nie jest głupie ale to dalej dziecko, inaczej przeżywa emocje niż my. Nie ma co się oszukiwać, zachowanie małego dziecka jest wynikiem wychowania rodziców i to do was należy aby je naprawić. Krzykiem i przemocą nic się nie zdziała. Polecam wizytę u Psychologa DZIECIĘCEGO. Dzieci może wydają się proste w swej konstrukcji jednak czasem bardzo dużo rzeczy dzieje się wewnątrz nich z którymi one same nie wiedzą jak sobie poradzić, kilka wizyt powinno pomóc :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2020 00:25
Kup słuchawki bezprzewodowe. Udawaj, że w nich nie słyszysz gdy bachor będzie miał ataki. Oduczy się albo oddajcie go i zróbcie sobie nowe. Jak to się mówi dzieci są jak naleśniki, pierwszy zawsze do wyrzuceni.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.12.2020 23:51
Weź się w garść i wprowadź dyscyplinę, pogadaj poważnie również z tym twoim mężem, wizyta u psychologa to może być dobre rozwiązanie, inaczej twoja córka wyrośnie na paskudna osobę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie