Mam 28 lat i nadal dostaję kieszonkowe od rodziców. W czym problem?

Grzech nie brać - twierdzi Iga, która od dawna nie jest już dzieckiem.
Mam 28 lat i nadal dostaję kieszonkowe od rodziców. W czym problem?
fot. Unsplash
22.12.2020

Ostatnio powiedziałam o tym koleżance i zrobiła wielkie oczy. Mnie nigdy nie wydawało się to dziwne, bo tak mnie rodzice przyzwyczaili. W dzieciństwie dostawałam jakieś grosze, później coraz więcej.

Zobacz również: Czy muszę pomagać finansowo dorosłym dzieciom, które wyprowadziły się z domu?

Na studiach moje kieszonkowe zwiększyło się do 300 zł, a kiedy zaczęłam wynajmować mieszkanie - 500 zł. Już nie do ręki, ale każdego pierwszego dnia miesiąca przychodzi zaplanowany wcześniej przelew.

Jestem wdzięczna, bo bardzo mi to pomaga.

Ona na to, że nie miałaby sumienia wyciągać ręki po kasę. Jestem dorosła i powinnam samodzielnie się utrzymywać. Tak się zastanawiam - czy ma choć trochę racji? Ale raczej skłaniam się ku temu, że przemawia przez nią zazdrość.

Zobacz również: Opłacam córce akademik i daję 1000 zł kieszonkowego. Czy to jej wystarczy?

Gdyby nagle rodzice stwierdzili, że nie chcą mi pomagać, to przecież nie zrobiłabym awantury. Musiałabym to przełknąć i jakoś dałabym sobie radę. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Chcą, to dają.

Tym bardziej, że nie wydaję tego na głupoty. Opłacam rachunki i odkładam, żeby kiedyś kupić własne mieszkanie. Widocznie ich na to stać, choć mama jest już od pewnego czasu na emeryturze.

Może jestem dziwna, ale wcale nie jest mi wstyd. Bo kto ustalił granicę, do kiedy można dostawać kieszonkowe?

Iga

Zobacz również: Dzieci, które utrzymują swoich rodziców

Polecane wideo

„Zbyt urocza, żeby pracować”. Straciła posadę tylko z powodu wyglądu
„Zbyt urocza, żeby pracować”. Straciła posadę tylko z powodu wyglądu - zdjęcie 1
Komentarze (51)
Ocena: 4.92 / 5
Kkkk (Ocena: 5) 26.12.2020 12:04
Ja nic od rodziców nie dostałam, mimo , że było ich na to stać , było mi przykro i ciężko , dlatego mojej córce chcę dać na start działkę budowlaną i mieszkanie , na szczęście już mnie na to stać , a moim rodzicom teraz wiedzie się kiepsko , ale mam w pamięci , że oni zupełnie nie pomogli mi kiedy tego potrzebowałam więc ja teraz im tez nie pomagam
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.12.2020 21:57
Regularne kieszonkowe w tym wieku to może i rzeczywiście nadużycie kiedy ma się zdrowie (żeby pracować), stałe zatrudnienie i brak "noża na gardle", chociaż co dom to inne obyczaje - jeśli komuś to pasuje i rodziców stać na to bez wyrzeczeń to w sumie co komu do tego. Ale sama świadomość, że rodzice pomogą w potrzebie jest wspaniałą rzeczą. Ja jej nie mam i szczerze zazdroszczę wszystkim, którzy mają oparcie. Ja nie mogę liczyć nawet na pożyczenie samochodu kiedy jestem w kraju, bo przy pierwszej kłótni mi to tata wypomniał (tankowanie, mycie itp oczywiście we własnym zakresie), a gdzie tu coś DAĆ i to jeszcze pieniądze... 😔
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.12.2020 21:19
Nie widze nic zlego w tym ze pomagaja, jesli ich stac i chca to spoko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.12.2020 20:39
Mogą to pomagają. Nie wiem w czym problem. Moi finansowo mi nie pomagają, czasem jak mogą to podrzucą mi obiad (mieszkam bardzo blisko), a jak oni nie mogą gotować to ja podrzucam obiad im albo zapraszam ich do siebie. Robię im czasem zakupy, czasem oni kupią coś mi, gdy nie mam czasu. Pomagali mi kiedy miałam dużo pracy w rozkręcaniu swojej firmy. Nie chcieli pieniędzy, wiec sfinansowałam im wakacje ich marzeń. Przecież to najbliższa rodzina, kto ma sobie pomagać jak nie ci, którzy są dla nas najważniejsi i dla której najważniejsi jesteśmy my?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.12.2020 20:00
Podsumowując - rodzice dają dziecku mieszkanie/samochód/ziemię - dobrzy rodzice, zapewniają dziecku dobry start w dorosłe życie. Dziecko, super. Prezent. Rodziców nie stać na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych od razu, więc dają dziecku drobne kwoty wedle możliwości, z których dziecko może sobie pomału uzbierać na mieszkanie/samochód/ziemię - bezndziejni rodzice utrzymujący niesamodzielnego pasożyta. Paranoja!
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie