Moja córka urodziła się 2 tygodnie temu i nadal nie ma imienia. Zostało mało czasu

Zgodnie z przepisami rodzice dziecka mają na to 21 dni.
Moja córka urodziła się 2 tygodnie temu i nadal nie ma imienia. Zostało mało czasu
fot. Unsplash
16.12.2020

Myślałam, że sprawa jest załatwiona, ale widocznie mąż wziął mnie na przeczekanie. Przed porodem w ogóle nie poruszał tematu albo przytakiwał bez przekonania. Kiedy trzeba to oficjalnie załatwić - nagle mnoży problemy.

Zobacz również: Czy nadać córce imię po mojej żyjącej mamie?

Od początku nasza córeczka miała otrzymać imię Marzena. To był mój pomysł, a on nie protestował. Zaczął dopiero po porodzie. Nagle stwierdził, że nie jest w jego guście, zaszkodzi dziecku i ogólnie mam sobie wybić z głowy.

Zamiast tego rzuca swoimi propozycjami, które mnie w ogóle się nie podobają.

Wspominał coś o Lenie i Amelii. Niby ładne, ale moim zdaniem za bardzo popularne. Wszystkie moje koleżanki nazywają dzieci w ten sposób. Marzena brzmi super i w dzisiejszych czasach jest dość oryginalna.

Zobacz również: Ulubione imiona Polaków. Różnią się w zależności od województwa

Dzisiaj córka kończy 2 tygodnie, a to oznacza, że został już tylko tydzień na załatwienie formalności. W przepisach jest mowa o 21 dniach. Wolałabym się nie przekonywać, do czego prowadzi przekroczenie terminu.

Mam płacić karę administracyjną z powodu wahań nastroju mojego męża? Przecież wszystko było ustalone. Każda kolejna rozmowa na ten temat kończy się awanturą. On absolutnie nie chce ustąpić.

Nieźle się zaczyna. Tatuś właśnie pokazuje, na co tak naprawdę go stać.

Agnieszka

Zobacz również: Czy mogę „odgapić” od przyjaciółki imię dla dziecka?

Polecane wideo

To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie
To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie - zdjęcie 1
Komentarze (84)
Ocena: 4.86 / 5
Kkk (Ocena: 5) 19.12.2020 22:05
Moja córka tez nie miała imienia przez 3 tygodnie, bo przez cała ciążę i po porodzie nie mieliśmy kompletnie pomysłu na imię dla dziewczynki . W końcu czas na wymyślanie się skończył i daliśmy imię takie jak babcia podpowiedziała - neutralne , ani ładne ani brzydkie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.12.2020 15:04
Kara administracyjna?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.12.2020 12:43
Skoro to imię wprowadza taki zamęt to może wybierz trzy inne imiona które Ci się podobają i przedstaw swoje propozycje mężowi z zastrzeżeniem że musi wybrać coś z Twojej listy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2020 19:45
Ja mam na imię Marzena. W sumie mam neutralny stosunek do tego imienia. Nie lubię jak ktoś mówi do mnie "Marzenka" bo czuję się jak upośledzona psychiczne. Cenię te imię, że do tej pory - ani w szkole, ani na studiach nie spotkałam mojej imienniczki, w przeciwieństwie do koleżanek, gdzie co druga była Olą, Kasią, Martyną, Gosią i Kamilą. Mieszkam teraz we Francji i Francuzi mówią do mnie Marjane - więc obaliliśmy mit z problemem wymowy polskich imion.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 17.12.2020 17:15
Marzena ładne imię i mało popularne a o to chodzi, żeby nie było ani udziwnione ani oklepane, złoty środek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie