Moja córka urodziła się 2 tygodnie temu i nadal nie ma imienia. Zostało mało czasu

Zgodnie z przepisami rodzice dziecka mają na to 21 dni.
Moja córka urodziła się 2 tygodnie temu i nadal nie ma imienia. Zostało mało czasu
fot. Unsplash
16.12.2020

Myślałam, że sprawa jest załatwiona, ale widocznie mąż wziął mnie na przeczekanie. Przed porodem w ogóle nie poruszał tematu albo przytakiwał bez przekonania. Kiedy trzeba to oficjalnie załatwić - nagle mnoży problemy.

Zobacz również: Czy nadać córce imię po mojej żyjącej mamie?

Od początku nasza córeczka miała otrzymać imię Marzena. To był mój pomysł, a on nie protestował. Zaczął dopiero po porodzie. Nagle stwierdził, że nie jest w jego guście, zaszkodzi dziecku i ogólnie mam sobie wybić z głowy.

Zamiast tego rzuca swoimi propozycjami, które mnie w ogóle się nie podobają.

Wspominał coś o Lenie i Amelii. Niby ładne, ale moim zdaniem za bardzo popularne. Wszystkie moje koleżanki nazywają dzieci w ten sposób. Marzena brzmi super i w dzisiejszych czasach jest dość oryginalna.

Zobacz również: Ulubione imiona Polaków. Różnią się w zależności od województwa

Dzisiaj córka kończy 2 tygodnie, a to oznacza, że został już tylko tydzień na załatwienie formalności. W przepisach jest mowa o 21 dniach. Wolałabym się nie przekonywać, do czego prowadzi przekroczenie terminu.

Mam płacić karę administracyjną z powodu wahań nastroju mojego męża? Przecież wszystko było ustalone. Każda kolejna rozmowa na ten temat kończy się awanturą. On absolutnie nie chce ustąpić.

Nieźle się zaczyna. Tatuś właśnie pokazuje, na co tak naprawdę go stać.

Agnieszka

Zobacz również: Czy mogę „odgapić” od przyjaciółki imię dla dziecka?

Polecane wideo

To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie
To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie - zdjęcie 1
Komentarze (87)
Ocena: 4.86 / 5
Adrianna (Ocena: 5) 08.02.2021 14:37
Przyznam, że podobają mi się bardzo "popularne" imiona typu Zofia, Maja czy Lenka, ale w życiu TERAZ nie dałabym tak na imię teraz córeczce.. Sama mam na imię Adrianna i bardzo cenię sobie to, że znam tylko dwie Ady. Mając ładne w miarę oryginalne imię i niezbyt popularne można się poczuć wyjątkowo. Masz pewność, że Twoje dziecko zostanie zapamiętane, a nie będzie piątą Julką w klasie..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2021 11:40
Amelia to schorzenie medyczne - uświadom męża ;). Nie grozi Ci kara administracyjna finansowa - urzędnik wybierze imię jeśli przekroczycie termin
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2021 10:10
Lena i Amelia to dziwne imiona mi kojarzą się z tylko z filmami :d jak nie wybierzecie imienia to wam narzuca sami z góry..
odpowiedz
Kkk (Ocena: 5) 19.12.2020 22:05
Moja córka tez nie miała imienia przez 3 tygodnie, bo przez cała ciążę i po porodzie nie mieliśmy kompletnie pomysłu na imię dla dziewczynki . W końcu czas na wymyślanie się skończył i daliśmy imię takie jak babcia podpowiedziała - neutralne , ani ładne ani brzydkie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.12.2020 15:04
Kara administracyjna?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie