500+ już na nic mi nie starcza. Polskim rodzinom należy się duża podwyżka

Ewa ma konkretne oczekiwania.
500+ już na nic mi nie starcza. Polskim rodzinom należy się duża podwyżka
fot. Unsplash
05.12.2020

Nie żyję z zasiłków, więc od razu proszę mnie o to nie posądzać. Pracuję, płacę podatki i część z nich odbieram w postaci słynnego 500+. O ile kilka lat temu to było coś, tak dziś starcza chyba tylko na przysłowiowe waciki.

Zobacz również: LIST: „Wszyscy moi znajomi dostają jakieś dodatki, ulgi, 500+. Mnie nie należy się nic”

Wystarczy porównać ceny, jakie były kiedyś i te aktualne. Dosłownie wszystko podrożało. Nie o kilka, ale nawet 20-30 procent. Te pieniądze miały wspierać rodziny, a mam wrażenie, że stać nas na coraz mniej.

Możecie mnie zjeść, ale uważam, że duża podwyżka jest po prostu konieczna.

I zwyczajnie nam się należy, bo budżet to także nasze podatki. Im jest drożej, tym więcej ich płacimy, bo tak przecież działa VAT. Trzeba podnieść tę kwotę, żeby to wszystko się wyrównało. Inaczej cały program mija się z celem.

Zobacz również: Prawda o 500+ wyszła na jaw. Rząd wprowadził istotną zmianę

Ja wiem, że rząd nieco zmienił retorykę i dziś nie chodzi wcale o wzrost dzietności, ale według mnie taki był efekt. Może nie baby boom, ale jednak sporo znajomych nagle zdecydowało się na potomstwo. W aktualnej sytuacji to żadna zachęta.

Dawne 500 zł jest warte jakieś 400, jeśli nie mniej. Rozmawiałam na ten temat z koleżankami i wszystkie są podobnego zdania. A wcale nie mówię o osobach, które utrzymują się z zasiłków.

Pensje nie wzrosły, wydatki coraz większe, dlatego trzeba coś zmienić. Mam nadzieję, że w przyszłym roku doczekamy się tego.

Ewa

Zobacz również: LIST: „Jak mam utrzymać 3 dzieci za 1500 zł? Muszę dostać więcej”

Polecane wideo

Nastoletnie matki pozują z dorosłymi córkami. Jesteś w stanie je odróżnić?
Nastoletnie matki pozują z dorosłymi córkami. Jesteś w stanie je odróżnić? - zdjęcie 1
Komentarze (94)
Ocena: 4.55 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 17:53
ja nie mam dzieci i tez chce dostac zapomoge. Ceny rosna, wszystko drozeje, dlaczego tylko bachory maja na tym korzystac?
odpowiedz
Glosrozsadku (Ocena: 5) 10.12.2020 17:05
Przestańcie w końcu jojczyć, że 500 plus jest z waszych podatków. Skąd wiecie, że akurat poszło na 500 plus, a nie na służbę zdrowia, czy szkoły? Mam nadzieję, że w przyszłości ekonomia będzie obowiązkowa już od szkoły podstawowej, a wtedy wreszcie skończą się te brednie.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.12.2020 10:39
Żeby dac to trzeba najpierw komuś zabrać i ja jako osoba pracująca nie mam ochoty płacić większych podatków żeby ktoś komu się nie chce zarobić na utrzymanie własnego dziecka dostał większa zapomogę. Sama mam dzieci i potrafię pogodzić ich wychowanie z praca, która pozwala mi nie żebrać.
odpowiedz
Głosrozsądku (Ocena: 5) 08.12.2020 13:38
Nie wierzcie mi w to co pisze. Jestem tylko internetowym trollem nudzącym się w trakcie zdalnego nauczania.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.12.2020 23:11
Sorry, ale niestety tak jest i będzie gorzej. Nie rozumiem tych roszczeń. Nasi rodzice kiedyś wychowywali nas bez takich programów 500+ czy tam 300. Dało się? Dało. I wtedy wydaje mi się, że człowiek był szczęśliwszy i przede wszystkim zaradniejszy.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie