W czasie okresu zachowuję się okropnie. Chłopak nie chce tego zrozumieć

Podczas miesiączki Agata zupełnie traci nad sobą kontrolę.
W czasie okresu zachowuję się okropnie. Chłopak nie chce tego zrozumieć
fot. iStock
20.11.2020

Podejrzewam, że większość kobiet miewa wahania nastroju w czasie miesiączki. W moim przypadku przybiera to wręcz ekstremalną formę. Staję się tak nieznośna, że sama nie mogę ze sobą wytrzymać. Wiem to, ale nie umiem nic z tym zrobić.

Zobacz również: „Zbyt szokująca”. Czy Facebook naprawdę miał powód, żeby zbanować tę reklamę o okresie?

Najpierw powiem coś głupiego, wrzasnę, urządzę scenę zazdrości albo zmieszam z błotem chłopaka, a dopiero później to przemyślę. Naprawdę bardzo żałuję i jest mi głupio. Ale mam też dość ciągłego przepraszania.

Po prostu nad sobą nie panuję, a on wszystko bierze do siebie.

Tłumaczę mu, że w tym czasie nie wszystko co powiem lub zrobię jest wymierzone przeciwko niemu. Hormony podpowiadają mi najgorsze rozwiązania i zwyczajne im ulegam. Staram się hamować, ale taka już moja natura.

Zobacz również: „Wombstories”. Jeszcze żadna reklama w tak szczery i odważny sposób nie pokazała, co to znaczy być kobietą

Dlaczego on tego nie rozumie? Przecież dobrze mnie zna i widzi, jak zachowuję się przez większą część miesiąca. Jestem miła, pomocna, uczuciowa i mogłabym zrobić dla niego wszystko. To tylko chwila słabości.

Coraz częściej się o to kłócimy, a kiedy mam okres, to naprawdę nie przebieram w słowach. Już kilka razy stwierdził, że dłużej tego nie wytrzyma i wreszcie mnie rzuci. Wtedy czuję się jeszcze gorzej.

Oczekuję tylko odrobiny wyrozumiałości. Niczego więcej.

Agata

Zobacz również: 6 problemów z okresem, których nigdy nie powinnaś ignorować

Polecane wideo

Miesiączka bez cenzury. Krwawymi zdjęciami promują free bleeding
Miesiączka bez cenzury. Krwawymi zdjęciami promują free bleeding - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.43 / 5
Jesteś je****** (Ocena: 1) 24.01.2021 21:29
Jesteś wariatką, weź się zabij albo pójdź do lekarza od takich czubów jak ty, bo tylko marnujesz jego czas.
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 5) 22.11.2020 15:23
Do wszystkich którzy wyzywają autorkę listu od wariatek i piszą że jest żałosna, wyobraźcie sobie że istnieje coś takiego jak PMS. Niektore kobiety bardzo ciężko znoszą klika dni poprzedzających krwawienie, potworny ból podbrzusza, macicy, kręgosłupa i piersi, do tego jeszcze nudności i płaczliwość.... Dolegliwości jest dużo więcej, wymieniłam tylko te najbardziej powszechne. Jeśli kobieta co miesiąc przechodzi taki koszmar to nie można od niej oczekiwać że będzie się zachowywać racjonalnie i będzie miła dla otoczenia w tym trudnym dla niej czasie. Autorce polecam konsultacje z dobrym ginekologiem, może uda się chociaż trochę złagodzić te dolegliwości i wtedy jej będzie się żyło łatwiej oraz jej partnerowi. Szkoda tylko że tak trudno o dobrego ginekologa, większość ma gdzieś pacjentki.... Przykre też jest to że kobiety jesteście do siebie tak wrogo nastawione, zero empatii. Jeszcze mogę zrozumieć facetów że nie rozumieją że miesiączka boli, nie wiedza co to PMS, no ale my kobiety przeżywany to co miesiąc. Jedne przechodzą łagodniej, drugie przeżywają koszmar. Dlatego zamiast wyzywać autorkę może polecicie jej dobrego specjalistę, który pomoże jej wyregulować hormony.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2020 21:03
Po prostu jesteś jeb.nięta, a okres to tylko głupia wymówka. Życzę twojemu facetowi lepszej kobiety, takiej normalnej nietoksycznej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2020 17:19
Sorry ale "Masz dość ciągłego przepraszania"???? Zawsze odpowiadasz za swoje zachowanie (czy jesteś głodna, zła czy coś Cię boli). Ewidentnie masz jakiś problem że sobą i znalazłaś sobie wygodną wymówkę żeby wyżyć się na chłopaku.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.11.2020 14:29
Trzeba mieć na zmianę inna babę do stukania. Jak jedna ma okres to kłócimy druga i tak na zmianę. Zresztą...baba gdy ma okres to powinna iść precz. Po kiego wuja ma komuś życie zatruwać?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie