Codziennie upominam młodych klientów, którzy chcą zrobić zakupy w godzinach dla seniorów

Izabella nie rozumie ich postawy.
Codziennie upominam młodych klientów, którzy chcą zrobić zakupy w godzinach dla seniorów
fot. Unsplash
05.11.2020

Nie mnie oceniać, czy to jest dobre rozwiązanie. Raczej wątpię, bo przez 2 godziny dziennie mamy mizerny ruch, a później przychodzi tyle ludzi, że nie wiemy, w co ręce włożyć. Wszystkie grupy wiekowe, także najstarsi.

Zobacz również: Nie wiem, co mam robić z klientami, którzy wchodzą do sklepu bez maseczki

Z moich obserwacji wynika, że seniorzy najchętniej robią zakupy bardzo wcześnie rano albo około 17-18. Nie zmienią nagle swoich przyzwyczajeń. Ale ja nie o tym, bo każdy żyje po swojemu. Chciałabym zwrócić uwagę na zupełnie inny problem.

Każdego dnia muszę dyskutować z osobami, które chcą łamać obowiązujące przepisy.

Nawet nie wiecie, ilu młodych ludzi próbuje wtargnąć do sklepu, kiedy po prostu im nie wolno. Albo próbują oszukać system i pojawiają się w drzwiach na minutę przed godzinami dla seniorów, albo awanturują się o 11.

Zobacz również: Przykry efekt uboczny noszenia maseczki. Na szczęście jest na to sposób

Chciałabym zrozumieć, z czego to wynika. Chyba ze złośliwości, bo naprawdę nie można sobie odpuścić tych 2 godzin i przyjść wcześniej lub później? I jeszcze te wywody - to niesprawiedliwe, niekonstytucyjne i tak dalej.

Jestem tylko skromną sprzedawczynią i nie ja podjęłam taką decyzję. Może mi się nie podobać, ale nie mam prawa jej kwestionować. Za omijanie przepisów to mnie grozi kara, a nie klientowi. Więc po co ta dyskusja?

10-12 siedzisz w domu i korona ci z tego powodu nie spadnie. Przecież to proste.

Izabella

Zobacz również: „Jestem legalnym Polakiem i nie będę nosił kagańca”. Najgorsze historie o napotkanych antymaseczkowcach

Polecane wideo

„Ideał z fast foodu”. Sprzedawała burgery, a dziś walczą o nią agencje modelek
„Ideał z fast foodu”. Sprzedawała burgery, a dziś walczą o nią agencje modelek - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 09.11.2020 01:09
Jakos wczesniej starzy wchodzi do sklepu przed otwarcuem stali, a teraz co drugi to spi do 12 i ojeny on pojdzie o 16 do sklepu jak ludzie wracaja z pracy, albo najlepiej chodzic co 5 minut i truc sprzedawcy jak jest kolejka
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 09.11.2020 01:07
Szkoda, ze starych nikt nie kaze co do sklepu chodza po 10 razy. Moja mama pracuje w sklepie i te stare baby od 10 do 12 w domu. Przed i pozniej przychodza po kilka razy. A to dwie bulko, a za godzine po jablko, a potem pol chleba. I tak w kolko.
odpowiedz
Nutella (Ocena: 5) 06.11.2020 09:04
Winni są tylko autorzy tych idiotycznych przepisów, nie można mieć pretensji ani do kasjerów ani do właścicieli sklepów. Skoro już są te godziny dla seniorów to powinno być tak, że poza tymi godzinami nie obsługuje się starszych osób. Wtedy seniorzy nie zajmowaliby kolejek młodym a w wyznaczonych gpdzinach sklepy nie byłyby takie opustoszałe. No ale jak się robi debilne i nielogiczne rozporządzenia to cóż... Takich rządzących sobie Polacy(wuiększość) wybrali
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2020 23:49
Jestem kasjerką i też mam ten sam problem. Jeśli uda się wtargnąć do sklepu komuś młodemu, to jest wypraszany i wtedy też słucham zbędnych komentarzy. Nie dociera do nich, że sklep musi zapłacić za nich karę, za to że ich wpuścił jak w tym momencie do sklepu wejdą mundurowi. Młody klient też płaci karę za to że wszedł, nie tylko sklep. Taki jest PRZEPIS i czy się komuś podoba czy nie, trzeba go przestrzegać. Więc jeśli was ,,nie swędzi,, 5stów w portfelu wydać na mandat, lepiej unikajcie przychodzenia do sklepy między 10 a 12 rano. Mnie też się to nie podoba, dla mnie to jest totalna głupota, ale nic z tym nie mogę zrobić. U nas po prostu przed drzwiami stoi ochrona i wpuszcza starych a wyprasza młodych i wszędzie powinno tak być. Wtedy nie byłoby zbędnych nerwów kasjerów i pozostałych pracowników sklepu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.11.2020 21:38
To upominaj łaskawie staruchów chcących zrobić zakupy po 12. Im wolno, a młodszym już nie? Przed 12 to nawet wejść do sklepu nie wolno, a starzy są cały czas obsługiwani.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie