Narzeczony ma pretensje, że noszę pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni

Według tradycji powinien tam trafić dopiero po ślubie.
Narzeczony ma pretensje, że noszę pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni
fot. Unsplash
03.11.2020

Nie miałam pojęcia, że nawet w tym temacie obowiązują jakieś dziwne przesądy. Co prawda narzeczony włożył mi pierścionek na palec serdeczny prawej dłoni, ale później odruchowo go przełożyłam.

Zobacz również: Chłopak chce, żebym sama wybrała sobie pierścionek. Do 2 tys. zł

Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia. A może inaczej - ma jedynie praktyczne, bo wszystko robię prawą ręką i wolałabym jej nie ozdabiać. Zawsze mogłabym zgubić błyskotkę, o coś zahaczyć albo ją uszkodzić.

Co on na to? Ma pretensje.

Mama mu powiedziała, że zgodnie z polską tradycją pierścionek zaręczynowy musi po prawej. Po ślubie jego miejsce zajmuje obrączka i dopiero wtedy trafia na lewą. Tak się przyjęło i tak ma być.

Zobacz również: Sprawdziłam cenę pierścionka zaręczynowego. Szybko tego pożałowałam

Nie podejrzewałam go o wiarę w gusła, ale od tego momentu wierci mi dziurę w brzuchu. Dla świętego spokoju, kiedy gdzieś wychodzimy, znowu przekładam pierścionek. Ale na co dzień wolę lewą i wtedy znowu się piekli.

Stwierdził nawet, że jeśli coś nam się nie uda, to będzie wyłącznie moja wina. Wszystkie kobiety potrafią się dostosować, a ja wymyślam... Przepraszam bardzo, to XXI czy XIX wiek?

Chyba miłość powinna być ważniejsza od zabobonów.

Joanna

Zobacz również: LIST: „Dostałam używany pierścionek. Niby nic takiego, ale jednak boli”

Polecane wideo

Internautki pokazują swoje NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe. Ceny zaczynają się od... 45 zł! (Ładne?)
Internautki pokazują swoje NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe. Ceny zaczynają się od... 45 zł! (Ładne?) - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 05.11.2020 11:36
a ja od poczatku nosze na lewej. wszedzie za granica tak jest. nie wiedzialam, ze w polsce jest taki chory syndrom. po co sie bawic w przekladanie. lepiej od razu nosic na lewej.a obraczka jest zarezerwowana na prawa. i po temacie
odpowiedz
Ii (Ocena: 5) 03.11.2020 21:18
A ja bym powiedziała proste NIE zrobię jak Ty chcesz. Jeśli w tak prostych rzeczach jak jakiś zasrany pierscionek nie nauczysz go że masz swoje zdanie to potem już raczej lepiej nie będzie. Nie wiem jak dorosły facet może się kierować zabobonami a następnie argumentować to tym ze od zawsze kobiety się dostosowuja i było dobrze.. dla kogo, dla tych kobiet czy całej reszty społeczeństwa?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2020 20:03
Ja też noszę czasami na lewej na środkowym palcu, bo jak mi zimno to z serdecznego u prawej mi spada. Mój narzeczony ma to w d*pie
odpowiedz
ciasteczko (Ocena: 1) 03.11.2020 16:43
co za problem...Ludzie mają gorsze problemy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2020 16:07
Skoro reaguje takim gniewem na przełożenie pierścionka i już teraz porównuje cię do innych kobiet mówiąc, że ty nie umiesz się dostosować, to oddaj mu czym prędzej ten pierścionek. Jak tylko zostaniesz jego żoną, to będzie cię tłamsił i dominował, a na końcu straci kompletnie szacunek i być może zostaniesz workiem treningowym. Nie kuś losu. Silni faceci nie irytują się takimi głupotami, bo znają swoją wartość. Twój chłopaczek jest niepewny siebie i baaardzo zaburzony. I zrobi wszystko, by poczuć się pewniej, także twoim kosztem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie