Mam dziurę w CV i nie wiem, co z tym zrobić. Przez 4 lata siedziałam w domu

Klaudia od 2017 nie pracuje.
Mam dziurę w CV i nie wiem, co z tym zrobić. Przez 4 lata siedziałam w domu
fot. Unsplash
30.10.2020

Wtedy zupełnie się nad tym nie zastanawiałam. Byłam w gorszej kondycji, rodzice do niczego mnie nie zmuszali, więc po studiach po prostu zrobiłam sobie przerwę. Trwała 4 lata. W tym czasie nie zarabiałam na siebie.

Zobacz również: Nie wiem, jak napisać CV. Mam 32 lata i żadnego doświadczenia

Oczywiście myślałam o tym, żeby wreszcie pójść do pracy, ale jakoś tak się złożyło. Brak fajnych ofert, do tego moje lenistwo, w sumie niczego mi też nie brakowało. Mogłam siedzieć w domu i nie narzekać.

Ten czas właśnie się skończył. Ale kto mnie zechce?

W czasie studiów praktycznie cały czas pracowałam. Dorywczo, na zlecenie, a pod koniec miałam nawet etat. Gdyby firma nie padła, to pewnie moja historia potoczyłaby się zupełnie inaczej. Także jakieś doświadczenie jest.

Zobacz również: „Mam 35 lat i puste CV”. Alicja zaczyna późno, ale chce zrobić karierę

Zbiorą się z tego w sumie 3 lata, ale to już zamierzchła przeszłość. Teraz mam napisać CV i jakoś wytłumaczyć, co robiłam w roku 2017, 2018, 2019 i prawie całym 2020. Pozostaje wielka dziura, której nie mam czym zapełnić.

Jestem prawie pewna, że z tego powodu nikt nie potraktuje mnie poważnie. A nawet jeśli zostanę zaproszona na rozmowę, wtedy tylko się ośmieszę. Przecież nie powiem, że nic nie robiłam, bo mi się nie chciało.

Myślicie, że ukończone studia wystarczą? Ja mam wątpliwości.

Klaudia

Zobacz również: Czy wpisać do CV pracę w fast foodzie? Boję się, że to mi zaszkodzi

Polecane wideo

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1
Komentarze (35)
Ocena: 5 / 5
aggi (Ocena: 5) 01.11.2020 11:25
najlepiej powiedzieć że to sprawy osobiste.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2020 14:22
Nie mów żadnych głupot o indonezji, śpiączce czy porwaniu... Utnij krótko, że to osobiste sprawy, nie mogłaś pracować, bo musiałaś zająć się czymś innym, nie chcesz o tym rozmawiać, ale sprawa jest już zakończona i nie wpłynie negatywnie na twoja pracę. Nie wymyślaj żadnych klamst, bo w końcu się w nich pogubisz
odpowiedz
ELsa (Ocena: 5) 31.10.2020 13:35
powiedz, że mieszkałaś w Indonezji z ówczesnym chłopakiem, o język cię nie zapytają, a pracy nie mogłaś tam dostać ze względu na szereg formalności itp
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 31.10.2020 01:21
Powiedz że zostałaś porwana i dopiero po 4 latach udało Ci się uciec, a teraz starasz się wrócić do normalnego życia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.10.2020 23:40
A dla mnie to jest chore, ze pracodawca byta, co robilismy jak nie pracowalismy. To jest pytanie prywatne. Koniec kropka! Jeden byl chory i nie musi sie z tego nikomu spowiadac, drugi zwyczajnie nie musial pracowac bo utrzymywal go partner i mieli taki podzial rol, ze jedno w domu dba o dom, drugie w pracy. A po trzecie, nie jest to sprawa rekrutera, dlaczego jest luka zawodowa! Odpowiadajcie, ze z powodow prywatnych. Koniec. Bez wyjasnien.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie