Sporo schudłam, ale nikt tego nie zauważył. Czuję się zniechęcona

Agnieszka jest złakniona słów uznania.
Sporo schudłam, ale nikt tego nie zauważył. Czuję się zniechęcona
fot. Unsplash
27.10.2020

Historia mojej diety to jakieś 10 lat. Przydałby się cudzysłów, bo do tej pory miałam słomiany zapał. Zaczynałam zdrowo jeść, nawet chodziłam na zajęcia sportowe, ale po 2 tygodniach miałam dość. Co schudłam, to nadrobiłam.

Zobacz również: 10 najczęstszych błędów, przez które nie możesz schudnąć

Moja nadwaga według lekarzy wynosi ok. 20 kilogramów, więc kiepska perspektywa. Kiedyś zrzuciłam 7, wszystko się zatrzymało i od razu straciłam zapał. Z bezsilności przytyłam 10, ale teraz wreszcie coś zaskoczyło.

Jestem już 15 kg na minusie i powinnam skakać z radości. Tylko jest jeden problem.

Wiadomo, że odchudzam się dla siebie, ale człowiek jest jednak złakniony uznania. Chciałabym, aby ktokolwiek dostrzegł i docenił moje poświęcenie. W lustrze widzę ogromną różnicę, ale ludzie wokół pozostają ślepi.

Zobacz również: Sposób na smukłą twarz. Tyle trzeba schudnąć, żeby zobaczyć różnicę

Dosłownie nikt tego nie skomentował. Może nie licząc rodziców, bo wymusiłam to na nich. Znajomi, współpracownicy, dalsza rodzina - cisza. Jak gdyby nic się nie wydarzyło. Przez to czuję się coraz bardziej zniechęcona.

Skoro nie widać efektów, to po co się dalej starać? Rozum podpowiada, że dla zdrowia, ale powoli tracę do tego serce. Nie mam ogromnej pewności siebie i nawet drobny komplement bardzo by mnie podbudował.

Na to nie mogę liczyć i jest mi zwyczajnie przykro. Nie wiem, czy przez to się nie poddam.

Agnieszka

Zobacz również: Influencerka pokazała, co stało się z jej ciałem po efekcie jo-jo. Zobacz, jak wygląda teraz

Polecane wideo

Schudła, przytyła, potem znowu schudła. Zobacz, jak wygląda teraz
Schudła, przytyła, potem znowu schudła. Zobacz, jak wygląda teraz - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 28.10.2020 10:12
Mam tak samo - wydaje mi się, ze Polacy a zwłaszcza Polki są dość zazdrosne o sukcesy (a schudnięcie to sukces!!!) i zwyczajnie nie lubią i nie chcą prawic kompletów :) ja również schudłam, było to dla mnie o tyle wyczerpujące ze tycie komentowali wszyscy ale utrata kilogramów przeszła bez echa. Tak naprawdę mąż wymusił na swoich rodzicach aby coś powiedzieli (przyznał się potem), a oni tylko odpowiedzieli „na widać ze schudła to co mieliśmy komentować”. Także ciesz się swoim sukcesem a zazdrośników olej - skoro nie komentują to znaczy ze widać mocno! :)))
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 19:46
Gratuluję! 😀 dasz radę! 😀 powodzenia! 😀
odpowiedz
ciasteczko (Ocena: 5) 27.10.2020 18:32
Jak ktoś przechodzi na dietę albo chcę schudnąć to robi to dla Siebie,a nie żeby się komuś przypodobać albo robić do dla kogoś (bo nie jest tego ktoś wart).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 17:18
Dużo znajomych nie komentuje wagi dlatego ze głupio im powiedzieć "ale schudłaś". W tym samym momencie dają osobie do zrozumienia ze wcześniej była gruba i wyglądała źle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.10.2020 15:49
Jak udało się jej schudnąć? Bo sama bym chciała, a wszystko co próbowałam nic nie daje :(
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie