Po wyroku trybunału strach zachodzić w ciążę. Ja rezygnuję

Chyba, że w innym kraju - dodaje przerażona Elwira.
Po wyroku trybunału strach zachodzić w ciążę. Ja rezygnuję
fot. Unsplash
24.10.2020

Mam serdecznie dosyć dyskusji światopoglądowych, bo zawsze kończą się awanturą. Ja nie o tym. Raczej o konkretnym efekcie ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W oderwaniu od osobistych przekonań.

Zobacz również: Trybunał Konstytucyjny: aborcja z przyczyn embriopatologicznych jest niezgodna z konstytucją

Nigdy nie byłam zwolenniczką liberalizacji ustawy, ale nie podejrzewałam, że ktokolwiek odważy się ją zaostrzyć. To był dobry kompromis, skoro obowiązywał przez ponad 20 lat. Dawał furtkę w sytuacjach bez wyjścia.

Sama nie usunęłabym ciąży ze względów ekonomicznych albo dlatego, że po prostu nie chcę dziecka.

Co innego w sytuacji, gdy lekarz stwierdziłby nieodwracalne uszkodzenie płodu. Brak kończyn lub innych organów, bezmózgowie itd. Jeśli wiedziałabym, że nie będzie zdolne do samodzielnego życia, wtedy nie chciałabym skazywać na cierpienie siebie i jego.

Zobacz również: Infiltrują zamknięte grupy, podają się za pomocne organizacje. Tak aktywiści pro-life donoszą na policję ws. aborcji

Sytuacja ekstremalna, ale dobrze było mieć z tyłu głowy: ok, w razie czego będę miała wybór. Od teraz już go nie będzie, więc tym bardziej nie zdecyduję się na macierzyństwo. Za duże ryzyko. Chyba, że w innym kraju.

Poważnie zastanawiam się nad tym, czy za kilka lat nie wyemigrować. Chciałam zostać w Polsce, ale nie chcę być skazywana na tortury. W żadnym państwie europejskim nie oczekuje się od kobiety takiego heroizmu.

Tyle się mówi o zapaści demograficznej. Coś mi się wydaje, że za chwilę będzie nas jeszcze mniej. Kobiety ze strachu przestaną zachodzić w ciążę albo po prostu uciekną. Bo jakie jest inne wyjście?

Elwira

Zobacz również: Wyznanie 17-latki poruszyło wszystkich. To dlatego zdecydowała się usunąć ciążę

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (132)
Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 00:08
(...)jeśli się boisz... już jesteś niewolnikiem. ~Grzegorz Braun lewicowa ideologia i propaganda Was zniewala! pozdrowienia dla odważnych kobiet :)
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 27.10.2020 09:52
ja bym usunela ze wzgledu na wszystko niewazne czy chore czy zdrowe , nawet bym sie nad tym nie zastanawiala , ludzi jest za duzo na tej planecie , powinni wprowadzic sterylizacje spoleczenstwa , moze wtedy planeta by sie oczyszcila .
zobacz odpowiedzi (4)
Filmyvod (Ocena: 5) 27.10.2020 00:05
Świetna wiadomość dla koneserów kina, Film roku 25 lat niewinności .Sprawa Tomka Komendy można już zobaczyć Online wygodnie w domu. Cały film możecie zobaczyć na stronie: ➡️ http://filmycda.online/25latniewinnosci
odpowiedz
Amanda (Ocena: 5) 26.10.2020 17:29
Jak nie chcecie mieć dzieci wykastrujcie się i problem z głowy. Niby dorosłe kobiety, a zachowujecie się jak rozkapryszone dzieci lub nawet gorzej. Nagle w mediach gwiazdy wyznają że "poroniły 8 razy". Paruje w szpitalu i naprawdę głowa mi pęka od tych głupot, które wygadują.
zobacz odpowiedzi (13)
gość (Ocena: 5) 26.10.2020 15:48
Ja mam dosyć mieszane uczucia w tej kwestii, tzn.wydaję mi się, że sama nie byłabym w stanie dokonać aborcji, aczkolwiek nigdy nie miałam ku temu powodów i nie byłam w takiej sytuacji, pewnie dużo by też zależało od ewentualnej wady. No, ale to ja, ja być może nie miałabym sumienia, ale dla kogoś innego już może byłby to jedyny słuszny wybór. Z jednej strony fakt faktem, taki zapis jest w konstytucji i każdy człowiek ma prawo do życia, a z drugiej to co to za życie? No bo nawet jak ten mały człowiek przeżyje to, to jego życie będzie najprawdopodobniej piekłem. Jak dla mnie to strasznie ciężki temat, najlepszą opcją był chyba ten kompromis aborcyjny, który obowiązywał do niedawna. Dobrze, że granice mamy otwarte to ewentualnie można tam szukać pomocy.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie