Pensja wystarcza mi tylko na 2 tygodnie. Już jestem pod kreską

Dopiero połowa miesiąca, a Aga dojada resztki.
Pensja wystarcza mi tylko na 2 tygodnie. Już jestem pod kreską
fot. Unsplash
13.10.2020

Różne rzeczy mogę o sobie powiedzieć, ale na pewno nie jestem rozrzutna. Nauczyłam się żyć oszczędnie, bo w domu nigdy się nie przelewało. Szanuję pieniądze. Problemem jest raczej to, że mam ich za mało.

Zobacz również: Za tyle muszą przeżyć Polacy. Średnia dzienna stawka to zaledwie...

Dostaję około 2200 zł na rękę, z czego muszę się całkowicie sama utrzymać. Faceta nie mam, a rodziców nawet nie proszę. Wynajmuję maleńkie mieszkanie, żyję skromnie, jem niewiele i co z tego?

Mniej więcej po 2 tygodniach od wypłaty jestem już totalnie spłukana.

To trwa mniej więcej od roku, kiedy postanowiłam się usamodzielnić. Wtedy myślałam, że to wystarczy, ale ceny rosną praktycznie z miesiąca na miesiąc. Musiałam zacząć jeszcze więcej sobie odmawiać.

Zobacz również: LIST: „Dostałam okropne mieszkanie socjalne. Nie wychowam dzieci w takich warunkach”

Teraz już nie mam na czym oszczędzać. Wynajem 1000 zł, rachunki 200, karta na autobus prawie 100. Zostaje 900 na przeżycie - z jedzeniem, lekami, ubraniami itd. Tych ostatnich juz dawno nie kupowałam, bo wolę coś włożyć do garnka.

Prawda niestety jest taka, że czasami nie mam nic. Tydzień przed przelewem jem resztki kaszy, smażony makaron bez dodatków albo ziemniaki z kefirem. Czy robię coś źle? Moi znajomi jakoś dają sobie radę.

Ja inaczej nie umiem i odechciewa mi się już wszystkiego.

Aga

Zobacz również: Po rozstaniu muszę przeżyć za 20 zł dziennie. W lodówce mam tylko światło

Polecane wideo

Te znaki zodiaku czeka niepewna przyszłość. Raczej nie dorobią się wielkich pieniędzy
Te znaki zodiaku czeka niepewna przyszłość. Raczej nie dorobią się wielkich pieniędzy - zdjęcie 1
Komentarze (61)
Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 5) 24.07.2021 08:02
Ja mam 9 pożyczek na zdrowie bo jestem już po kilku operacjach a pensja na PKP niższa niż w Biedronce nie mam siły tu żyć ani zdrowia żeby wyjechać..
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 16.11.2020 21:26
Normalnie da się przeżyć za 20 złotych dziennie, wtedy zostaje 300 na inne wydatki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2020 22:20
Jak dobrze , że nie muszę liczyć kasy i kupuję wszystko czego potrzebuję o na co mam ochotę , mieszkam w domu z pięknym ogrodem . Niestety jestem chora i tego pieniądze nie zmienią .....:-(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.10.2020 20:59
Prawda jest taka że wynagrodzenie w Polsce w porównaniu do kosztów życia jest zbyt niskie. I nie mówię tutaj o jakimś mega rozrzutnym życiu, jedzeniu na wynos i cotygodniowych zakupach ubraniowych. Osobie samotnej ciężko jest utrzymać się samodzielnie. To dlatego tak wiele osób dorosłych mieszka z rodzicami, bo mieszkanie samemu po prostu się nie opłaca. Dlatego gdy czytam artykuły w stylu „Polacy coraz dłużej mieszkają z rodzicami. Jesteśmy niesamodzielnym narodem” uważam za bardzo niesprawiedliwe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.10.2020 23:46
Znam ten bol. Sama zarabiam ponizej £300 na tydzien w UK i do tego jeszcze nie ma zadnej umowy, skladek, platnych wakacji itd. itp. A praca ciezka fizycznie :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie