Mam kompleks krótkich rzęs. Nie wychodzę z domu bez sztucznych

Marta coraz częściej słyszy nieprzyjemne komentarze na ten temat.
Mam kompleks krótkich rzęs. Nie wychodzę z domu bez sztucznych
fot. Unsplash
06.10.2020

Robię to od przynajmniej roku, ale do tej pory uważałam, że to tylko moja sprawa. Pewnie nie każdemu się podobałam, jednak nie o to chodzi. Chciałam po prostu czuć się dobrze we własnej skórze.

Zobacz również: Czy na wesele powinnam dokleić sztuczne rzęsy?

Wszystko popsuły ostatnio usłyszane komentarze. Jeden od przyjaciółki, a drugi od chłopaka, który strasznie mi się podoba. Zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze robię. Co nie zmienia faktu, że inaczej już nie umiem.

Ona niby z dobrego serca zasugerowała, żebym skróciła sztuczne rzęsy. On "zażartował", że są dłuższe od włosów na jego głowie.

Nie jestem zbyt pewna siebie, dlatego okropnie mnie to zabolało. O ile głupi tekst koleżanki mogłabym potraktować jako wyraz zazdrości albo frustracji, tak jego słowa uderzyły w naprawdę czuły punkt. Co ja mam z tym zrobić?

Zobacz również: Jedna rzecz, której nigdy nie powinnaś robić z tuszem do rzęs

Moje prawdziwe rzęsy są takie, że prawie ich nie ma. Kilka jasnych włosków na krzyż, co zupełnie nie pasuje do moich ciemnych oczu. Wyglądam po prostu łyso. Nawet najlepsza maskara nie jest w stanie ich uratować.

Nie uważam się za specjalnie ładną, jednak bez doklejonych czuję się wyjątkowo brzydka. Są ze mną zawsze i dodają choć odrobinę pewności siebie. Nagle mam z tego zrezygnować, bo ktoś ma inny gust?

Sprawa wydaje się śmieszna, ale bardzo mnie dotknęła. Każde rozwiązanie wydaje mi się złe.

Marta

Zobacz również: 10 typów rzęs, których faceci nam odradzają

Polecane wideo

10 typów rzęs, których faceci nam odradzają
10 typów rzęs, których faceci nam odradzają - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.10.2020 16:23
Pani z krótkimi rzęsami ma naprawdę problem . Już nie rozumiem ludzi ,wygląd jest najważniejszy ,a rzęsy w szczególności. To są problemy dzisiejszych kobiet! Tragedia. Dlaczego nikt już nie stawia za naturalnością,dbaniem o siebie w naturalny sposób . Po odklejeniu sztucznych rzęs ,twoje naturalne będą w takim stanie ,że odbudowa ich będzie trwać około roku. Moda na sztuczne jest w Polsce i na wschodzie . Polkę,Rosjankę odrazu poznasz za granicą bo kiczowatym wyglądzie . Rzadki gość
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 16:21
Kompleks. Krótkich. Rzęs. Ja pierdolę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 12:22
Nie mam takiego problemu. Powiem nawet więcej, nie muszę używać tuszu takie są gęste i długie. Swoją drogą same sobie robicie niedźwiedzią przysługę wiecznie smarując rzęsy osłabiającym tuszem lub doklejaniem sztucznych rzęs.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 10:24
Prawdopodobnie przesadzasz i twoi znajomi mają trochę racji. Nie ma nic złego w przedłużanych czy nawet doklejanych rzęsach, o ile nie wygląda to tak, jakby na powieki usiadła ci wielka gąsienica! Zmień rzęsy na długie, ale bardziej subtelne i zobaczysz, że będziesz wyglądała lepiej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 07:38
mam ten sam problem, moje naturalne rzęsy są minimalne i jasne. ale przedłużanie wachlarzami to nie jest rozwiązanie, trzeba postawić na naturalne przedłużenie, krótkie i schludne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie