Jako jedyna z klasy nie poszłam na studia. Mam swój rozum

Paulina wybrała własną, podobno lepszą drogę.
Jako jedyna z klasy nie poszłam na studia. Mam swój rozum
fot. Unsplash
01.10.2020

Gdybym była grzeczną dziewczynką, to teraz pewnie prasowałabym białą koszulę na rozpoczęcie roku akademickiego. Zamiast tego siedzę sobie w dresach, a data 1 października nie wywołuje u mnie żadnych emocji.

Zobacz również: Absolwenci tych uczelni zarabiają NAJMNIEJ. Po takich studiach kariery nie zrobisz

Jestem nawet z siebie dumna, że nie poszłam za wszystkimi i nie uległam histerii. Znajomi z mojej klasy nawet się nad tym nie zastanawiali. Po prostu złożyli papiery, bo przecież tak wypada. Tylko ja nie dałam się omamić.

Bo po co mi studia?

Moim zdaniem wyższe wykształcenie ma sens jedynie wtedy, kiedy jest się geniuszem w jakiejś dziedzinie. Wtedy można dokonać jakiegoś odkrycia albo uczyć innych. Średniacy robią to jedynie dla papierka.

Zobacz również: LIST: „Od 10 lat jestem studentką. Nie wiem, jak innym udaje się to skończyć”

Później zazwyczaj plują sobie w brodę, bo nikczemni pracodawcy mają to gdzieś. Nawet nie patrzą na dyplom. Liczy się doświadczenie i talent, a nie żaden tytuł. Właśnie tego postanowiłam uniknąć i mam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre.

Oni będą siedzieć bezczynnie na wykładach, a ja krok po kroku zbuduję sobie pozycję. Za 5 lat będę na takim etapie, że to oni będą prosić mnie o pracę. Oczywiście dziś tego nie rozumieją i wytykają palcami.

Wszyscy mówią, że marnuję sobie życie. Zobaczymy, kto tu ma rację.

Paulina

Zobacz również: „Wylęgarnie milionerów”. 15 polskich uczelni, po których zarobisz najwięcej

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze (105)
Ocena: 4.81 / 5
gość (Ocena: 5) 10.10.2020 15:54
Ja jestem za tym, żeby na studia szli najbogatsi i najwybitniejsi przedstawiciele społeczeństwa, bo zaczyna brakować ludzi z klasy robotniczej. „Same magistry” teraz sa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.10.2020 15:49
Do autorki - jak zarobisz cokolwiek to dopiero wtedy pisz takie listy, bo jak na razie jesteś nikim i do tego nie masz studiów
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2020 16:10
Ja rowniez nie poszlam na studia, zarabiam w internecie jako modelka, robie filmiki erotyczne itp, zarabiam znacznie wiecej niz moi rowiesnicy czy nawet moi rodzice.
zobacz odpowiedzi (20)
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 19:57
wiadomo, że dużo lepiej mieć konkretny zawód w ręce np po technikum niż iść na studia humanistyczne i inne bzdurne. Jeśli już wybór studiów to tylko politechniki, robotyka/automatyzacja albo medyczne. Po innych i tak większość z was wyląduje w handlu/innych nisko opłacanych usługach bo zwyczajnie rynek pracy nie jest wstanie wchłonąć tylu humanistów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 19:31
Obyś miała jakiś plan i to dobry bo bez studiów nawet do biura czy niskie stanowiska w korpo się nie dostaniesz. Studia to wymóg formalny jak niekaralność, do korpo nawet student po gównokierunku typu kulturoznawstwo jest wart więcej niż ktoś bez papierka. Każdy wie, ze praca w żabce czy biedrze to wstyd, tu każdy pisze, że praca nie hańbi... ale koleżanki, rodzina, znajomi z lo i podstawówki będą patrzeć na ciebie jak na najgorszego nieudacznika
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie