Nie wiem, co mam robić z klientami, którzy wchodzą do sklepu bez maseczki

Dominika twierdzi, że ma związane ręce.
Nie wiem, co mam robić z klientami, którzy wchodzą do sklepu bez maseczki
fot. Unsplash
16.09.2020

Nie jestem za zamknięciem wszystkiego, tak jak to było na wiosnę, ale wtedy przynajmniej traktowaliśmy sprawę bardzo poważnie. Pamiętacie te odstępy w kolejkach do sklepów? Każdy w maseczce i rękawiczkach.

Zobacz również: Moja córka nie chce nosić maseczki. Czy mogę wchodzić z nią do sklepu?

Dziś już nic z tego nie zostało. Zasłanianie ust i nosa to dla wielu sposób na uniknięcie mandatu, ale nic więcej. Pozostali mają w nosie obostrzenia i robią wszystko po swojemu. Jako pracownik handlu mam z tym ogromny problem.

Nie chodzi o moje poglądy. Tak samo jak nie interesują mnie cudze teorie spiskowe.

Po prostu nie rozumiem, dlaczego dorosły człowiek nie może wytrzymać 15 minut z kawałkiem materiału na twarzy. Dlaczego ludzie tak się buntują i próbują zrobić nam na złość. A my niestety mamy związane ręce.

Zobacz również: Kiedy rząd zniesie wszystkie ograniczenia? Niepokojące słowa Jackowskiego

Wiecie dlaczego każdy powinien to robić? Jeśli nie dla zdrowia, to przynajmniej dla pracowników sklepów, którzy nie wiedzą co mają z tym zrobić. Otrzymujemy sprzeczne komunikaty, a nie zarabiamy tak dobrze, żeby płacić kary.

Z jednej strony mamy rządowe zasady - każdy klient ma mieć maskę. A jak nie ma, to mogę go wyrzucić. Z drugiej - wyroki sądów, które karzą kasjerki stosujące się do zaleceń władz i poleceń pracodawcy.

Nie będę egzekwowała - wywalą mnie z pracy. Będę - dostanę karę od państwa. Naprawdę można zwariować!

Dominika

Zobacz również: 7 zawodów, w których najłatwiej zarazić się koronawirusem

Polecane wideo

Pechowe klientki sklepów internetowych pokazują swoje „zdobycze”
Pechowe klientki sklepów internetowych pokazują swoje „zdobycze” - zdjęcie 1
Komentarze (36)
Ocena: 4.78 / 5
Opierdol mi kolbę (Ocena: 1) 22.09.2020 14:53
Wsadźcie sobie takie fałszywe artykuły do dupy. Debilki.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 20.09.2020 16:05
Osoby z maseczkami nie będą obsługiwane. I już.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.09.2020 08:26
Zrobienie zakupów zazwyczaj nie trwa 15 minut. Faktycznie zajmuje chwilę, o ile wchodzisz tylko do osiedlowego sklepu. Uważam, że można by się poświęcić i założyć tę maseczkę dla komfortu innych osób nawet nie wierząc w pandemię (sama też w nią nie wierzę, a przynajmniej moim zdaniem statystyki są fałszywie podbijane i wywołana panika jest niepotrzebna, bo właśnie można chorować równie dobrze na grypę i podciągną to pod covid, a zesztą na inne choroby też się umiera i nikt nie robi z tego wielkiego halo). Wystarczy otworzyć oczy, samemu trochę poszukać na ten temat i już widać, że coś tu nie gra. W każdym razie ja bym nawet założyła maseczkę, gdyby jej noszenie nie szkodziło, ale niestety tak nie jest. Dla świętego spokoju zakładam maskę, ale mam zakryte tylko usta, żeby móc oddychać i robię to tylko dla komfortu innych spanikowanych ludzi i aby nie dostać mandatu. Do tego mam problemu z oddychaniem, przewlekłe zapalenie zatok oraz hashimoto i problemy z tarczycą, także szkoda, że osoby, które mówią, że noszenie maski to nie problem nie mogą się przekonać, że dla kogoś nawet maska założona na chwilę jest problemem (jak na początku nosiłam ją normalnie w sklepie to po kilkunastu minutach byłam bliska tego, żeby zemdleć).
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 16:53
zadzwoń na policję to dostaniesz mandat :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 13:15
Droga paranoiczko, nie było wprowadzenia żadnej USTAWY mówiącej o tym że mamy zasłaniać twarz, tylko jakieś głupie rozporządzenie głupiego ministra, który sam nie wie co mówi, stwierdził że to jest bez sensu po czym sp*erdolił ze stanowiska bo miał już dość swojej psychozy. Poczytaj sobie co pisze konstytycja o wolności człowieka i sama odpowiedz sobie na pytanie czy mogą nam rozkazywać. Sama jestem handlowcem i mam głęboko w dupie to, czy ktoś truje się maską czy nie. Ja nie noszę, i nie zamierzam nie tylko przez swoje poglądy. Jestem zadowolona, że coraz więcej ludzi otwiera oczy i mózgi.
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie