Ludzie nie doceniają bezrobotnych. Przecież nie leżymy całymi dniami

Joanna otrzymuje zasiłek, ale nadal ma mnóstwo obowiązków.
Ludzie nie doceniają bezrobotnych. Przecież nie leżymy całymi dniami
fot. Unsplash / @unitednations
26.08.2020

Pierwszy raz w życiu znalazłam się w takiej sytuacji. Ciężko pracowałam od osiemnastego roku życia i zawsze potrafiłam znaleźć dla siebie zajęcie. Teraz mam chwilowy zastój i oficjalnie zostałam osobą bezrobotną.

Zobacz również: Bezrobotna z wyboru. 33-letnia Paulina nie martwi się załamaniem na rynku pracy

Wciąż szukam, ale w aktualnej sytuacji nie jest łatwo. Co nie oznacza, że cały dzień leżę przed telewizorem i nic nie robię. Niestety, niektórzy tak mnie postrzegają i to chyba najbardziej frustruje mnie w tym momencie.

Jakoś dam sobie radę, ale takie niesprawiedliwe oceny trudno mi znieść.

Może nie będę wskazywała palcami. Faktem jest jednak, że słyszę drwiny na swój temat. Przecież ja nie mam prawa być zmęczona, bo siedzę na zasiłku. To prawda, ale przecież nie dostałam gosposi z urzędu i nadal mam obowiązki.

Zobacz również: LIST: „Chłopak nie chce mi powiedzieć, ile zarabia. Robi z tego straszną tajemnicę”

Tak naprawdę prowadzę teraz dwa domy. Swój, w którym żyję z mężem i dwójką dzieci oraz starszych rodziców wymagających ciągłej pomocy. Nawet nie mam czasu wypić spokojnie kawy, więc nie ma mowy o żadnym lenistwie.

Niby nie powinnam się przejmować głupim gadaniem, ale strasznie mnie to dobija. Nie dość, że stresuję się brakiem pracy, to jeszcze muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Mam mnóstwo różnych zajęć i kładę się spać równie zmęczona. Mnie też należy się szacunek, bo na uznanie nawet nie liczę.

Joanna

Zobacz również: LIST: „Od pół roku siedzę na bezrobociu. Już nie chcę wracać do pracy”

Polecane wideo

„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody
„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 4.62 / 5
gość (Ocena: 5) 26.08.2020 19:28
Doceniania wymagaj w takiej sytuacji od partnera i rodziców, bo chyba nie oczekujesz że oby ludzie będą Ci bili brawo
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.08.2020 17:22
Dzyndzel do góry masz 3 dziooory.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2020 10:37
prowadzisz dwa gospodarstwa domowe a nie lenisz się, do tego aktywnie szukasz nowej pracy więc o co ludzie się czepiają. Co innego jakbyś była księżniczką-utrzymanką nie szukającą żadnej pracy zarobkowej. Złośliwym odpowiadaj, że bardzo chętnie pójdziesz do pracy więc może mają jakąś pracę dla ciebie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2020 09:30
Skoro jesteś na zasiłku dla bezrobotnych, to znaczy, że wcześniej uczciwie pracowałaś i to się chwali. Opieka nad rodzicami też jest godna pochwały, ale niestety taka jest kolej rzeczy. Kiedy wrócisz do aktywności zawodowej, to siłą rzeczy na opiekę czasu będziesz miała nieporównanie mniej. A co do oceniania- niestety formalnie pobierając zasiłek żyjesz na cudzy koszt, bo FP działa na podobnej zasadzie do FUS, czyli beneficjenci otrzymują świadczenia zabierane od aktualnie pracujących osób.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 26.08.2020 09:04
A przepraszam za co tu doceniać? Jesteś na bezrobociu? Ok, zdarza się, ale nie oczekuj nie pochwał pod niebiosa. Takie jest życie i nikt nie będzie cię głaskał po główce za to że wykonujesz codzienne domowe obowiązki tak jak każdy inny. Przecież nie robisz tego dla kogoś obcego tylko dla siebie. Ja też pracuję i też muszę ogarnąć dom, zrobić obiad, umyć łazienkę i etc. Też mam rodziców którym czasem trzeba pomóc, i nikt jakoś mi nie bije pokłonów z tego powodu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie