Mogę zapłacić mandat, ale 1 września nie wyślę dziecka do szkoły

Aneta obawia się o bezpieczeństwo syna.
Mogę zapłacić mandat, ale 1 września nie wyślę dziecka do szkoły
fot. Unsplash
25.08.2020

Myślałam, że wreszcie to wszystko się uspokoi i będziemy mogli wrócić do dawnego życia. Na razie niewiele na to wskazuje. Przy kilkudziesięciu zakażeniach dziennie kraj został unieruchomiony, a teraz jest prawie tysiąc i panuje totalna samowolka.

Zobacz również: 7 zawodów, w których najłatwiej zarazić się koronawirusem

Niby są jakieś obostrzenia, ale nikt tego nie traktuje poważnie. Wiele wytycznych brzmi wręcz niewiarygodnie, jak np. dystans i higiena w szkole. Nie wiem, kto to pisał, ale chyba dawno nie był na lekcjach.

Z tego powodu raczej nie poślę syna do szkoły. Przynajmniej nie od razu.

Możecie się śmiać, ale nie chcę zachorować. Muszę też zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Znam z widzenia i słyszenia osoby, które przez to przeszły. Nie bezobjawowo, ale dość dramatycznie. W teorie spiskowe nie wierzę.

Zobacz również: Jestem kasjerką i codziennie walczę z klientami, którzy nie noszą maseczek

Moim zdaniem rok szkolny trzeba przesunąć przynajmniej o te 2 tygodnie. Rozpoczęcie niech będzie nawet online. Chodzi o to, żeby wszystkie dzieci po wakacjach odbyły kwarantannę i wróciły do szkoły zdrowe.

Bo jaką ja dzisiaj mogę mieć pewność? Ktoś z klasy może wrócić z zagranicy 31 sierpnia, a dzień później bawić się z moim synem. Nie wspominając o tym, że placówki nie są jeszcze przystosowane do nowych okoliczności.

Sanepid straszy mandatami, ale ja się nie boję. Niech mnie karzą za to, że dbam o swoje dziecko.

Aneta

Zobacz również: „Bardzo poszarpanie mi się to kojarzy”. Przepowiednia Jackowskiego na wrzesień

Polecane wideo

31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży
31-latka pokazała wszystkie swoje dzieci. Od 15 lat jest w ciąży - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.29 / 5
Bulma (Ocena: 5) 08.09.2020 19:54
Najpierw wyly bo szkoly nie czynne a teraz o
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.08.2020 12:30
Do szkoły trzeba wrócić, koniecznie. Nie trzeba opuszczać miejsca zamieszkania w wakacje, nie byłoby obaw o zakażenie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 17:03
Kolejne nawiedzone babsko... Idź się leczyć na łeb histeryczko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 15:16
Jesteś bałwanem. Dziecko powinno mieć kontakt z innymi dziećmi i wirusami również aby nabywało odpornosci. Nie ma żadnej pandemii, ludzie włączcie w końcu mózgi . Wystarczyłoby wyłączyć TV, zdjąć kagańce z twarzy i przestać robić fałszywe testy, zapewniam że wtedy nie było by żadnej epidemii/pandemii. Przykre jest , ze minęło tyle czasu a ludzie dalej zahipnotyzowani :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2020 09:28
W sumie fajna pa pandemia. Jak nam jest potrzebna, to się jej boimy, ale jak chcemy wyjechać na wakacje to już nie. Wcześniej myślałam, że te obrazki na plaży, które pokazują matkę z dzieckiem w tłumie, która boi się puścić dziecko do szkoły to tylko taki żart. Do zeszłego piątku, póki nie zobaczyłam tego na własne oczy. Zatłoczona knajpa nad morzem, a przed nami w gęstej kolejce matka, która tłumaczy synkowi, że nie pójdzie do szkoły, bo to niebezpieczne. Odstęp zerowy, maseczki brak. Dla mnie to nie do pomyślenia. Albo się serio boisz i siedzisz w domu na dupie, albo jeździsz na wakacje, chodzisz z dzieckiem na plac zabaw, ale wtedy też dzieciak idzie do szkoły. Przechodząc już do faktów tak, mamy o wiele więcej wyników pozytywnych, ale warto spojrzeć na to ile jest testów. Przy przeliczeniu na liczę testów wcale nie wychodzimy dużo gorzej. Czy ludzie widzą tylko te cyferki, które są im akurat potrzebne, żeby móc się tłumaczyć? Po 2 jak widzisz kwarantanne dwutygodniową dla dzieci? Zamknijmy wszystkie dzieci z całej Polski wraz z rodzicami w domach? Kto będzie pracował i kto będzie płacił tym, którzy nie pracują, bo kwarantanna?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie