Chłopak chce, żebym sama wybrała sobie pierścionek. Do 2 tys. zł

Gosia nie wie, jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji.
Chłopak chce, żebym sama wybrała sobie pierścionek. Do 2 tys. zł
fot. Unsplash
15.07.2020

W życiu nie byłam w tak niezręcznej sytuacji. Niby powinnam się cieszyć, bo od dawna czekam na ten dzień, ale jednak nie tak to sobie wyobrażałam. Chciałam, żeby zrobił to z zaskoczenia i bez wtajemniczania mnie w szczegóły.

Zobacz również: Czy poprosić o wycenę pierścionka zaręczynowego? Mam pewne podejrzenia

Nie dość, że niespodzianki nie będzie, to jeszcze poznam cenę pierścionka. Przynajmniej on tak to sobie wyobraża, bo ja naprawdę nie wiem, co mam teraz zrobić. Z jednej strony chciałabym mu pomóc, ale z drugiej...

Przecież tak się nie robi! U moich koleżanek wyglądało to zupełnie inaczej.

On twierdzi, że nie zna się na biżuterii, a wolałby mnie nie zawieść. Niby spoko, ale jako facet powinien być bardziej decyzyjny. Tym bardziej, że nie jestem żadną materialistką, która ma jakieś wygórowane oczekiwania.

Zobacz również: Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? 4 najdziwniejsze teorie

Zrobiło się tym bardziej głupio, że podał też maksymalną cenę. Mam nie przekroczyć 2 tysięcy złotych, bo tyle przeznaczył na ten cel. Podobno mógłby więcej, ale chce mnie też zabrać na porządne wakacje.

Niby fajnie, bo będę wreszcie narzeczoną i gdzieś sobie polecimy, ale coś mi tu nie gra. Mógł przecież poprosić o pomoc moją mamę albo przyjaciółkę. A jeśli już, to nie wspominać o maksymalnej kwocie. I tak nie wybrałabym niczego droższego.

Zaraz wyjdę na jakąś niewdzięczną, ale naprawdę w głowie mi się to nie mieści. Co mam zrobić?

Gosia

Zobacz również: LIST: „Dostałam używany pierścionek. Niby nic takiego, ale jednak boli”

Polecane wideo

Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok
Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok - zdjęcie 1
Komentarze (82)
Ocena: 4.78 / 5
gość (Ocena: 5) 21.07.2020 10:23
Ja dostałam za duży i musiałam sama jechać do salonu wymienić i jeszcze czekać miesiąc aby go odebrać. A pierścionek dostałam tak po prostu bez niczego i niestety ale nie wspominam nawet tego dnia ze był wyjątkowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 09:55
A ja byłam kompletnie zaskoczona oświadczynami. Wiedziałam,że on o tym myśli,bo podpytal o rozmiar pierścionka i dostał jakiś mój na wzór,ale nie miałam pojęcia, jaki będzie. Wybrał piękny i oryginalny, złoto z 14 maleńkimi brylantami ułożonymi w motyw roślinny. Bardzo delikatny,na szczęście nie wystający. 🙂
odpowiedz
Gość 15 (Ocena: 4) 18.07.2020 11:03
Największa obawa facetów, to rozmiar. I w tym go można wyreczyc, podając wlasciwy rozmiar. Można ewentualnie pokazać kilka modeli albo powiedzieć czego nie chcesz np. Dużego kamienia w koronie. A o resztę niech sam zadba. Nie wyreczylabym, i nie zmieniała partnera tylko dlatego ze nie rozumie całej tej otoczki. Wystarczy powiedzieć wprost: Zaskocz mnie, w ładnym, romantycznym miejscu. Nie oczekujmy sie, ze oni się domyśla, po prostu powiedz ze to dla Ciebie ważne. Zrozumie i się postara ;)
odpowiedz
Nel (Ocena: 5) 17.07.2020 10:38
Ja byłam narzeczoną dwa razy - za pierwszym razem 6 lat (rozstaliśmy się), za drugim razem 6 tygodni (wzięliśmy ślub i jesteśmy małżeństwem już 10 lat). Pierwszy pierścionek wybrałam sobie sama i nawet sam proces wybierania bardzo mi się podobał. Za drugim razem oświadczyny nastąpiły w drodze do urzędu stanu cywilnego (wiem, wiem - bardzo romantycznie!) a pierścionek był srebrny z cyrkoniami i zbliżony kształtem do obrączki. Po ślubie natomiast zarówno mąż jak i teściowa kupili mi w prezencie złoto. Zupełnie inne podejście do tematu ale nie miałam nic przeciwko, a pierścionek noszę i lubię. Później dostałam pierścionek z brylantem (sama wybrałam) ale w zasadzie nigdy go nie nosiłam. Pamiętajcie, że pierścionek to tylko symbol, a jego wyższa cena nie świadczy o większej miłości. Ja zmieniłabym tylko miejsce tych drugich oświadczyn ale nie każdy musi być romantyczny. Zresztą do tej pory uśmiecham się na wspomnienie tego pytania, zadanego 200 metrów od USC: "To ja jeszcze zapalę, a ty pomyśl czy za mnie wyjdziesz..." :)
zobacz odpowiedzi (2)
Lila (Ocena: 4) 17.07.2020 09:40
Wybierz kilka pierścionków w twoim guście, a ostateczną decyzję niech podejmie sam. Możesz też zasugerować, że pomimo, że wiesz, że ma w planach oświadczyny, to marzy Ci się romantyczna oprawa, nietypowe miejsce, czy co kto woli. Może chociaż tym Ciebie zaskoczy ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie