Córka dostała na komunię 5000 zł. Nie dam jej tych pieniędzy

Anita ukrywa przed pociechą, ile znalazła w kopertach.
Córka dostała na komunię 5000 zł. Nie dam jej tych pieniędzy
fot. iStock
16.06.2020

Wiem, że temat prezentów komunijnych wywołuje skrajne emocje, ale ostatnio dotyczy mnie bezpośrednio. Pomimo oczywistej sytuacji moja córka w niedzielę przystąpiła do sakramentu. Nie było tak tłoczno i odświętnie, jak zawsze, ale cała reszta odbyła się tradycyjnie.

Zobacz również: Ile Polacy wkładają do koperty na komunię? Znamy obowiązujące stawki

Nie miałam siły, ani możliwości, żeby zaprosić wszystkich do domu, więc wynajęłam salę w restauracji. Goście dopisali i okazali się też bardzo hojni, na co wcale nie liczyłam. Wolałabym, żeby przynieśli prezenty rzeczowe, a nie gotówkę.

Sama dostałam rower i laptopa, a teraz są widocznie inne obyczaje.

Córka koniecznie chciała liczyć pieniądze przy stole, ale jej na to nie pozwoliłam. Schowałam wszystko, żeby wrócić do tematu później. Zdziwienie było spore, bo chodzi w sumie o ponad 5 tysięcy złotych.

Zobacz również: LIST: „Dałam chrześniakowi 200 zł na komunię. Teraz jego rodzice się mszczą”

Potężna kwota dla 9-latki, ale dla mnie też. Postanowiłam nie mówić jej dokładnie, ile zebrała, bo inaczej zaczęłoby ją nosić. Chciałaby wszystko wydać na głupoty. W sumie to uważam, że te pieniądze i tak nie należą do końca do niej.

Nad małoletnimi opiekę sprawują rodzice i to do nich powinno należeć ostatnie słowo. Kupię jej za to kilka rzeczy, których naprawdę potrzebuje, ale resztę zabiorę do rodzinnego budżetu. Organizacja tej imprezy tania nie była.

Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy pozwalają maluchom bez skrępowania dysponować takim majątkiem. Moim zdaniem to bardzo niewychowawcze i wręcz szkodliwe.

Anita

Zobacz również: Nazywają mnie dwulicową. Jestem niewierząca, a posyłam dziecko do komunii

Polecane wideo

Nie uwierzysz, kto to. Polskie gwiazdy pokazały zdjęcia z komunii
Nie uwierzysz, kto to. Polskie gwiazdy pokazały zdjęcia z komunii - zdjęcie 1
Komentarze (54)
Ocena: 4.28 / 5
osa (Ocena: 5) 25.04.2021 07:23
ja na komunię dostałam stary zegarek i to matka mi go zabrała
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2020 17:07
Jak moja córka komunię miała to pieniądze wpłaciłam je na jej konto, niech sobie leżą, dostanie je gdy będzie starsza. Nie zabiorę ich. Żadnego prezentu jej nie wzięłam, mało tego jak dostała od ciotki lot do aerotunelu w Lesznie to pojechałam z nią i ja też sobie wykupiłam voucher by z nią polatać.. Ciekawe co by było gdyby dziewczynka matce tyle kasy zabrała.. Na pewno nie chciałaby by w takiej sytuacji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 19:52
Jesteś po prostu złodziejką... Te pieniądze nie należą do Ciebie. Powinny trafić na osobne konto. Nie mówię że dziecko powinno to wydać bez kontroli na co chce, ale na jakieś konkretne rzeczy. Rower, komputer, zegarek, kurs językowy opcji jest multum. Jak Cię nie było stać na przyjęcie to trzeba było z niego zrezygnować.
odpowiedz
Monika (Ocena: 2) 17.06.2020 14:25
Słabe podejście. Jeśli nie stać Cię na organizację przyjęcia dla dziecka to robisz skromniejsze.... A pieniądze, które dziecko otrzymało na komunię nie należą do Ciebie.... Jedyne z czym się zgodzę to to, że dziecko nie musi znać kwoty, wręcz nie powinno. Sami zmierzyliśmy się z tym zagadnieniem rok temu. Nie bardzo mielismy pomysł na prezenty więc spodziewaliśmy się, że córka dostanie jakieś pieniądze. Ustaliliśmy z nią, że za pieniążki z komunii pojedziemy do Disneylandu. Jeśli pieniędzy by nie starczyło to byśmy dołożyli. Mała miała wycieczkę życia a i my się super bawiliśmy. Wszyscy razem, rodzinnie....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2020 13:10
super podejście. zgadzam się
odpowiedz

Polecane dla Ciebie