Nigdy nie byłam na wakacjach za granicą. Nie wiem, co ludzie w tym widzą

Według Angeliki szkoda nerwów i pieniędzy na rozbijanie się po świecie.
Nigdy nie byłam na wakacjach za granicą. Nie wiem, co ludzie w tym widzą
fot. Unsplash
06.06.2020

Myślałam, że w tym roku wakacje mamy z głowy, ale powoli wszystko się otwiera. Jak zwykle staję przed dylematem - morze, góry czy jednak jeziora? Zupełnie inaczej, niż moi znajomi. Oni zastanawiają się nad tym, który kraj wybrać.

Zobacz również: LIST: „Moi znajomi mają po 30 lat i nigdy nie byli za granicą. To jest kalectwo”

Chorwacja, Grecja, Cypr a może jednak Tajlandia? Jakoś mnie to nigdy nie fascynowało, bo uważam, że w kraju najlepiej. Zagraniczne wyjazdy to zawsze spore ryzyko i niektórzy zdążyli się o tym boleśnie przekonać.

Ciągle słyszę o jakichś problemach, dlatego konsekwentnie zostaję w Polsce.

Niektórym odwołali loty z powodu pandemii, a pieniądze oddadzą za ponad pół roku. Innym zdarzało się gubić walizki i dostawali jakieś śmieszne odszkodowanie. Czasami nie da się dogadać z obsługą hotelu. Szkoda nerwów.

Zobacz również: LIST: „Położyłam ręcznik na hotelowym leżaku, a ktoś i tak go zajął. Ludzie są podli”

Wybierając wczasy w kraju mam pewność, że nie dojdzie do takich sytuacji. Wsiadam w auto i jestem na miejscu - bez koczowania na lotnisku i opóźnień. Bagaż też mam przy sobie. A na miejscu wita mnie ktoś, kto mówi tym samym językiem.

Co takiego ma Malta czy Hiszpania, czego nie ma u nas? Pogoda wcale nie jest taka pewna, wszystko droższe i strasznie daleko. Wiele razy namawiano mnie, żeby wykupić sobie wczasy all inclusive w tropikach, ale ja wiem jedno - nigdy tego nie zrobię.

Lubię być u siebie, a świat można poznać w inny sposób. Czasami mam jednak wrażenie, że tylko ja nie uległam tej zagranicznej histerii.

Angelika

Zobacz również: LIST: „Nie mogłam się dogadać w hotelu za granicą. Nikt nie mówił po polsku”

Polecane wideo

Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą
Polskie imiona, które bawią obcokrajowców. Nie kryją zdziwienia, kiedy je słyszą - zdjęcie 1
Komentarze (84)
Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2020 16:56
Ja lubię zwiedzać. Lubię historie miejsc w których jestem a inne kraje miewają historię ciekawszą niż nasza. Kto nie chciałby zobaczyc kolebki cywilizacji kreteńskiej? Albo owoców renesansu we Włoszech? Znam angielski bardzo dobrze i cieszę się gdy nam okazję podszlifować język. Zwłaszcza że od czasów studiów minęło kilka lat. Oczywiście teraz, gdy mam dziecko nie zwiedzam jak zawsze ale gdy jestem za granicą ale zawsze przynajmniej jedną wycieczkę śladami historii staram się zawsze odbyć. Poza tym cieszy mnie próbowanie nowych smaków a nawet przechadzanie się po sklepach spożywczych za granicą i odnajdywanie nowych produktów których u nas nie ma. W Czechach udało mi się nawet kupić słoiczek dla mojego niemowlaka o smaku czeskich knedlików.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.06.2020 13:54
Przede wszyskim... jakie drożej? jeżdże na krótkie wyjazdy 3-5 dni kilka razy do roku i za taki wyjazd z partnerem płacimy max 5 tysięcy za 2 osoby. Bilety lotnicze do tysiąca, hotel max 1500 nawet w wakacje (poza sezonem max 1000) i max 2000 na miejscu. Czasem trochę wiecej. Pogoda jakoś dziwnym trafem zawsze ładna. No lepsza niż w PL na pewno. Ale ja nie lubie gór, a nad morzem mieszkam. Poza tmy lubie zwiedzać :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 00:43
Nie ma nic lepszego niż podróże, poznawanie nowych ludzi, otwieranie się na nowe kultury i spotkanie się z kultura/zwyczajami panującymi w danym miejscu :) wakacje zagranica są tańsze niż w Polsce tylko trzeba umieć szukać okazji, a jesteś w stanie za małe pieniądze zwiedzić inne kraje niż Polska!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2020 21:19
Jak kto woli. Ja wakacje w Polsce zostawiam na czas, kiedy będę miała małe dzieci. Wtedy chcę jeździć po Polsce, samochodem, bo nie wyobrażam sobie z dziećmi lecieć samolotem i stresować siebie i współpasażerów wyjącym dzieckiem. Póki nie mam dzieci latam za granicę, zwiedzam, poznaję świat.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2020 17:30
Uważam, że podróże pozwalają się bardzo otworzyć na ludzi, człowiek staje się bardziej obyty i odważny. I przede wszystkim piękne widoki!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie