Moja córeczka jest nieznośna. Nie wiem, co zrobiłam źle

6-letnia córka Katarzyny ciągle się złości, a nawet używa siły.
Moja córeczka jest nieznośna. Nie wiem, co zrobiłam źle
fot. Unsplash
04.06.2020

Nie jestem mamą z przypadku. Bardzo starannie przygotowywałam się do tej roli. Przeczytałam wszystkie możliwe poradniki, ale najwięcej dała mi praktyka. Moja siostra urodziła kilka lat wcześniej i sporo się nauczyłam.

Zobacz również: „Powinnam mieć pierwszeństwo”. 7 rzeczy, na które narzekają ciężarne Polki

Tak przynajmniej myślałam, bo każde dziecko jest trochę inne w obsłudze. Jej synek to aniołek. Zawsze grzeczny, nie grymasi, rzadko się smuci. Ja czasami odnoszę wrażenie, czego bardzo się wstydzę, że urodziłam diabła.

Moja córka od początku sprawiała problemy i była tzw. trudnym dzieckiem. To niestety jej zostało.

Niedawno skończyła 6 lat i okazuje się, że dopiero zaczyna pokazywać swój charakterek. Terroryzuje mnie, męża, dziadków, kuzynów i rówieśników na podwórku. Wszystko musi być dokładnie tak, jak ona to sobie wymyśli.

Zobacz również: Dziecko „śmieje się i chichocze bez końca”. Sąsiad zagroził rodzinie policją

Kiedy coś jej się nie podoba, wtedy zaczyna płakać, żeby wzbudzić współczucie. Ale zdecydowanie częściej wpada w szał - wrzeszczy, bluzga (nie wiem, gdzie się tego nauczyła) i używa siły. Nogi mam już całe skopane i wstyd je odsłaniać.

Byłam z nią nawet u psychologa, bo myślałam, że to jakieś ADHD. Lekarz jest innego zdania i między słowami usłyszałam, że to moja wina. Tak jak wychowałam i muszę wprowadzić większy rygor. A jak tak bardzo się starałam...

Poniosłam porażkę jako matka. Uzmysławiam to sobie za każdym razem, gdy ludzie dziwnie na nas patrzą i komentują skandaliczne zachowanie córki. Naprawdę chciałabym, żeby była inna.

Katarzyna

Zobacz również: To właśnie w tym wieku dzieci są najbardziej nieznośne. Nie da się z nimi wytrzymać

Polecane wideo

Która z nich jest mamą? Internauci nie są w stanie odróżnić jej od nastoletniej córki
Która z nich jest mamą? Internauci nie są w stanie odróżnić jej od nastoletniej córki - zdjęcie 1
Komentarze (39)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 18:22
Wpie%^dol i na łańcuch
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 15:54
to jest tylko i wyłącznie wina rodziców, że dzieci są okropne, rozpieszczone. Nie wierzycie? to popatrzcie np na Azję jaka jest ogromna dyscyplina dzieci w Chinach. Nawet malutkie dzieci są bardzo grzeczne. Niegrzeczne dziecko to porażka rodzicielska
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 20:28
Pokaż jej jak wygląda okno życia i powiedz, że jak się postarasz to się zmieści
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 17:04
moja mala 3 latka tez tak robiła obrałam taktyke wlaczalam disco polo jak sie darla i biła tanczylam sobir śpiewałam zawsze jak byla zdziwiona ze nie dre ryja na nia tylko spiewam i mowie chodz potańczyć plakala plakala a potem chciala na rece tańczyć albo szlam sobie gotować i bawilam sie maka jedzeniem ze zdzwiiwlo ja jak tak mozna i nagle tez chciala tak wzbudzalam zaufanie jak jiz sie smiala i byla,, normalna,, to tłumaczyłam ze niewolno tak plakac ho wtedy mamusia zamiast sie bawic to sie denerwuje i aniolek jest nauczylam wkoncu kupy na topek wszystko... oczywiście z 3 miesiące to zajęło
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 16:51
Ja na Twoim miejscu bym ja oddala do domu dziecka i adopotowala inne dziecko. Moze uda Ci sie wymienic na lepsze. Powodzenia!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie