Zaręczyłam się z chłopakiem, który nie chce mieć dzieci. Nawet jednego

Aneta z kolei czuje silny instynkt macierzyński.
Zaręczyłam się z chłopakiem, który nie chce mieć dzieci. Nawet jednego
fot. Unsplash
02.06.2020

Wolałabym, żeby to wszystko było prostsze. Moje koleżanki wychodzą za facetów, z którymi rozumieją się bez słów i chcą dokładnie tego samego. My dogadujemy się całkiem nieźle i co najważniejsze - jest między nami prawdziwa miłość.

Zobacz również: „Na moim osiedlu jest więcej buldogów francuskich niż dzieci. Same jałowe związki”

Istnieje jednak kwestia, w której nie potrafimy dojść do porozumienia. Chodzi o powiększenie rodziny, którą za rok oficjalnie założymy. Termin ślubu ustalony, ale potomstwo wciąż jest tematem negocjacji. On swoje, a ja swoje.

Mnie wystarczyłoby chociaż jedno. Dla niego to o jedno za dużo.

Od początku wiedziałam, jaki ma stosunek do tej sprawy, ale naiwnie wierzyłam, że zmieni zdanie. Jeśli nie z własnej woli, to przynajmniej ze względu na mnie. Zrozumie, że z dzieckiem nasze życie będzie ciekawsze.

Zobacz również: LIST: „Cała rodzina czeka na pierwsze dziecko mojej siostry. 3 lata po ślubie i nic”

Zazwyczaj sytuacja wygląda na odwrót, bo to faceci chcą się rozmnażać, a coraz więcej kobiet stawia na niezależność. U nas jest inaczej i cały czas szukam sposobu, jak to zmienić. Mam spędzić resztę życia z człowiekiem, który ma jednak inne potrzeby.

Gdyby nie to, wtedy mogłabym powiedzieć, że nasz związek to sielanka. Strach pomyśleć, co się stanie, jeśli "przypadkiem" zajdę w ciążę. Zawsze mogę zapomnieć o pigułkach albo łykać placebo... Widzicie, nawet takie myśli przychodzą mi do głowy.

Chcę z nim być. I chcę, żeby zmienił zdanie. Ale jak to zrobić?

Aneta

Zobacz również: Siostra twierdzi, że nie stać jej na dziecko. Według mnie to tylko wymówka

Polecane wideo

Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok
Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok - zdjęcie 1
Komentarze (116)
Ocena: 4.78 / 5
Borowiec (Ocena: 3) 10.06.2020 08:35
Dzisiejsi trzydziestolatkowie mają tyle samo w głowie co licealiści. I na tym poziomie toczy się dyskusja. Po pierwsze dzieci się ma , bo taka ma się potrzebę. Temu służy instynkt. Ale to nie wszystko : dzieci są tym najważniejszym co nam się w życiu może przytrafić. Ilość pozytywnych emocji, które one dostarczają jest nieporównywalna z niczym. Większość dyskutantów na poziomie umysłowym szkoły średniej ma ten deficyt, ze nie potrafi sobie tego nawet wyobrazić. Poza tym w prawdziwym związku, ludzie się uzupełniają , zarówno w działach , jak w realizacji celów i w rozwiązywaniu problemów. W prawdziwym związku ludzie wyczuwają swoje potrzeby i wzajemnie się wspierają w ich realizacji. Jeśli facet nie widzi u swojej zony/narzeczonej tej wielkiej potrzeby posiadania dziecka, to jest on wielkim egoistą. Nie wierzę by ten egoista, żeby był w stanie zaspokajać jej potrzeby w innych zakresach, chociażby żeby potrafił zaspokoić ją w łóżku.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.06.2020 20:56
Witam w klubie. Mój jest taki sam, ma identyczne zdanie na temat dzieci i nie zamierza ich mieć ,,jak narazie,, tak mi powiedział. Ja jestem już gotowa na macierzyństwo a on jeszcze nie chce, juz najwyższy czas, bo jesteśmy ze sobą tak długo, że trzeba to przypieczętować, ale jemu można tłumaczyć. Mój zegar biologiczny tyka, ale on tego nie rozumie. Mamy warunki, mamy pracę i środki do utrzymywania nas trojga ale on się uparł, że nie teraz i koniec. Nie wiem co sprawić, żeby zmienił zdanie. Mam ten sam problem co ty więc nie pomogę, bo sama się z tym borykam jak go namówić na dziecko.
zobacz odpowiedzi (12)
gość (Ocena: 5) 02.06.2020 16:58
Nie zmieni zdania,a ty zostaniesz samotna matke bo on pojdzie. Jak.musisz miec dziecko to zetwij zareczyny i szukaj takiego co chce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2020 16:06
To się teraz bidny nasłucha całe życie. Jeśli oboje macie inne priorytety to nie wiem po co brniecie w ten związek. Miłość to też kompromis i któreś musi odpuścić bo nie da się jednocześnie mieć dzieci i nie mieć dzieci xd
odpowiedz
Mietka (Ocena: 5) 02.06.2020 14:54
Skoro on nie chce mieć dzieci, a ty chcesz to chyba dobrze, że się o tym dowiedziałaś na początku znajomości. Powinnaś od niego odejść. Jak go zostawisz to masz szansę znaleźć innego faceta, który chce tego co ty. Po co się męczyć?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie