Dostaję 740 zł zasiłku dla bezrobotnych. Powinno być 3 razy tyle

Klaudia jest zszokowana niską kwotą wsparcia.
Dostaję 740 zł zasiłku dla bezrobotnych. Powinno być 3 razy tyle
fot. Unsplash
30.05.2020

Jestem jedną z ofiar koronawirusa, chociaż jeszcze nie zachorowałam. Moja firma niestety bardzo odczuła skutki pandemii i praktycznie zwija się z rynku. Zwolniono prawie wszystkich. Został chyba tylko zarząd.

Zobacz również: LIST: „To przykre, że nie dostanę 1000+ na wakacje tylko dlatego, że nie pracuję”

Pierwszy raz w życiu naprawdę nie mam się czym zająć. W normalnych warunkach mogłabym poszukać czegoś nowego, ale kto teraz zatrudnia? Nie wiadomo, co będzie jutro. Rynek pracy w ogóle nie funkcjonuje.

Może znajdę coś za miesiąc, a może będę tak siedziała rok. Tylko za co?

Dostałam właśnie pierwszy zasiłek w kwocie 741,87 zł. Brutto 861 zł, ale z jakiegoś dziwnego powodu państwo opodatkowało także osoby w najtrudniejszej sytuacji. Po trzech miesiącach stawka spada do 592 zł.

Zobacz również: Najgorzej opłacane zawody. Trzeba być pasjonatem, żeby pracować w tych branżach

To już nawet nie jest śmieszne. Za samo mieszkanie płacę 1200, do tego czynsz, rachunki, jedzenie, transport. Nikt nie jest w stanie przeżyć za takie pieniądze. Nie mogę nagle przestać płacić, bo będę miała komornika na głowie.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, ile kosztuje utrzymanie. W najskromniejszym wariancie dorosły człowiek potrzebuje ok. 2000 zł i tyle powinniśmy dostawać. Przez lata płacimy składki, więc coś nam się należy.

600-700 zł to jałmużna i kpina z człowieka. Już nawet nie mam siły płakać.

Klaudia

Zobacz również: LIST: „500+ starcza na coraz mniej. Wszystko drożeje, a dostajemy tyle samo”

Polecane wideo

„Zbyt urocza, żeby pracować”. Straciła posadę tylko z powodu wyglądu
„Zbyt urocza, żeby pracować”. Straciła posadę tylko z powodu wyglądu - zdjęcie 1
Komentarze (49)
Ocena: 4.84 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 18:51
Ja tez stracilam prace i nie dostaje nic. Dopiero po 3 mcach mam prawo dostac marne 600 zasilku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2020 09:54
Powiem tak, jest tyle ubezpieczeń do kredytów, do kart kredytowych na wypadek utraty dochodu, że aż się dziwię że ludziom było żal tych 5ciu złotych miesięcznie. Po drugie, gdyby tak bezrobotny dostawał 2 tysiące złotych, to NIKT nie poszedłby do pracy. Po trzecie ten koronawirus to nauczka ( również dla mnie), że żyliśmy z dnia na dzień, bez gotówki na czarną godzinę. Nasi rodzice, żyli w ciężkich czasach i wiecie, oni mają z tyłu głowy żeby coś w skarpecie mieć.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.06.2020 07:28
Dlatego należy mieć OSZCZĘDNOŚCI i to w takiej kwocie by mieć zabezpieczenie na przynajmniej pół roku w razie utraty pracy. Bo jak się żyje od pierwszego do pierwszego to tak się to potem kończy
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 22:12
Masz rację. Powinno być wypłacane minimum socjalne co najmniej 2 tysiące. To by zmotywowało tych goownozjadów biznesmenów pszenno-buraczanych do płacenia ludziom normalnych pensji. Co najmniej 4 tysiące na rękę nawet dla 18 latka świeżo po szkole. Bo się chamy rozbestwiły. Najchętniej by zatrudnili na aśmieciówkę 20 latka po studiach z 20 letnim doświadczeniem, 4 językami obcymi za 2 tysiące i jeszcze żeby jaśnie pana pracodawcę po ręcach całował że ma zaszczyt pracować w młodym dynamicznym zespole dynamicznie rozwijającej się firmy "FHU Marex". Oczywiście nadgodziny niepłatne, mobbing na każdym kroku, a za bramą kolejka chętnych na twoje miejsce za mniejszą stawkę. Gdyby takie minimum socjalne przysługiwało to skończyłaby się niewola ekonomiczna. Chcesz biznesmenie mieć pracowników to im płać jak należy a jak nie to rodzinkę swoją zagoń do roboty albo sam śmigaj widlakiem po tym swoim śmierdzącym magazynie w 40 stopniowym upale w ubraniu BHP i szarp się z ciężarami.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 16:35
Zasiłek jest po to, żeby motywował do znalezienia pracy. Jakbym miała tyle samo zasiłku co wypłaty to po co pracować?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie