Moja 21-letnia kuzynka zaszła w ciążę. Jakoś jej nie wierzę, że to planowała

Karolina wątpi w jej świadomą decyzję.
Moja 21-letnia kuzynka zaszła w ciążę. Jakoś jej nie wierzę, że to planowała
fot. Unsplash
27.05.2020

Jestem osobą, która jak ma coś w sercu, to od razu też na języku. Szczerość wiele razy utrudniała mi życie, ale i tak wolę mówić wszystko prosto z mostu. Tak jest prościej i uczciwiej. Tego samego oczekuję od innych, bo nie lubię gierek.

Zobacz również: Mój były chłopak nie wierzy, że jestem z nim w ciąży

Chyba dlatego tak bardzo denerwuje mnie zachowanie mojej kuzynki. Myślałam, że jesteśmy blisko i  chociaż przede mną nie będzie udawała. Nic z tego. Słyszę dokładnie te same slogany, którymi karmi rodziców i dalszych znajomych.

Nagle wszyscy mają uwierzyć, że odezwał się w niej silny instynkt macierzyński.

Jestem na bieżąco z jej sprawami i jakoś nigdy o tym nie wspominała. Tatusia dziecka też nie zna zbyt długo, więc chyba jednak to nie było takie planowane. Oficjalnie twierdzi jednak, że razem podjęli decyzję.

Zobacz również: Rodzina twierdzi, że wpadka to moja wina. Chłopaka traktują jak ofiarę

Niby jaką? Bo chyba nie o zapłodnieniu. Może to nie moja sprawa, ale po prostu nie chce mi się wierzyć. Klasyczna wpadka i nic w tym złego. Zdarza się. Mogłaby się jednak do tego przyznać, zamiast opowiadać bajki.

W ten sposób robi krzywdę wszystkim dziewczynom, które przypadkiem zaszły w ciążę. Ona stawia się poonad nimi. Że niby jest mądrzejsza i bardziej odpowiedzialna. Moim zdaniem to kompletna bzdura.

Śmiać mi się chcę, jak jej słucham. Przez takich ludzi nieplanowana ciąża wciąż uważana jest za powód do wstydu. A według mnie nie powinna.

Karolina

Zobacz również: LIST: „W ciągu jednego roku dwa razy wpadłam. Dopiero urodziłam i znowu ciąża”

Polecane wideo

Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział
Tak naprawdę wygląda pierwsza doba po porodzie. Wreszcie ktoś to powiedział - zdjęcie 1
Komentarze (21)
Ocena: 3.95 / 5
gość (Ocena: 5) 30.05.2020 12:23
Nastepna zagladajaca innym w krocze... Czy to Twoja lub innych sprawa Czy planowala dziecko czy nie? Czy Ty bedziesz je utrzymywac? Ciekawe czy Twoja kuzynka wie, co napisalas o niej w internecie...
odpowiedz
Nati (Ocena: 5) 28.05.2020 17:16
Bez względu na to czy to wpadka czy nie dziecko pojawi się na świecie i to nie czas na zastanawianie się czy rodzice tego chcieli czy nie.To za późno na zastanawianie się dla przyszłych rodziców a co dopiero dla Ciebie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2020 18:49
Ale co to za różnica? Gdyby wypłakiwała Ci się w rękaw, że to wpadka, to lepiej byś się poczuła?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2020 18:13
Z doświadczenia wiem, że ciąża w takim wieku jak najbardziej może być planowana. To, że większość nie myśli w ogóle o dzieciach będąc po 20 nie oznacza, że każdy tak ma. A jeśli nawet była to wpadka, to na pewno nie jest to sprawa wścibskiej rodzinki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.05.2020 18:07
A co Ciebie to interesuje czy planowana czy nie? Serio to jest Twój największy problem?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie